Skip to content

Draugystė tęsiasi ir tvirtėja

Rasa JUODAGALVIENĖ (Rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vyr. specialistė)

Ignaliniečių delegacija (jos vadovas – Ignalinos rajono savivaldybės vicemeras Imantas Umbražiūnas, nariai: rajono savivaldybės tarybos nariai Vidmantas Čepulėnas ir Dovydas Šimkūnas bei savivaldybės administracijos atstovai Irena Matešienė, Saulius Valėnas) vyko į miesto partnerio Prachaticės miesto šventę „Auksinis takelis“. Vizito metu delegacija susitiko su Prachaticės miesto vadovais, aptarė tolimesnio bendradarbiavimo veiklas, apsikeitė suvenyrais.

Jau 31-eri metai Prachaticėje organizuojama „Auksinio takelio“ šventė ir šiemet sulaukė gausaus būrio užsienio delegacijų. Be Ignalinos miesto partnerio atstovų, šventėje dalyvavo kitų šalių miestų partnerių delegacijos iš Vokietijos, Slovakijos, Italijos, Prancūzijos. Kaip visada, šventė stebino kolektyvų pasirodymų gausa, tautinio paveldo mugės įvairove, įspūdinga teatralizuota eisena miesto gatvėmis.

Ignaliniečiams buvo organizuota ir pažintinė išvyka į vieną iš gražiausių ir seniausių UNESCO paveldo objektų sąraše esantį regiono miestą – Česky Krumlov.

Vizito pabaigoje Prachaticės miesto šeimininkai buvo pakviesti atvykti į Ignalinos miesto šventę.

Iš Prachaticės savivaldybės tinklalapio

Šventėje dalyvavo 5203 susimokėję lankytojai, atlikėjų skaičius išaugo iki 406, už paramą dėkojame 30-čiai rėmėjų, buvo įrengtas 61 stendas, pasiskolinti 64 kostiumai. Iš viso atvyko 196 dalyviai iš 6 miestų partnerių. O kas buvo toliausiai nuo mūsų? Atstumai nuo miestų partnerių: Ignalina, Lietuva – 1390 km, Pont-du-Chateau, Prancūzija – 1218 km, Terra del Sole, Italija – 893 km, Zvolen, Slovakija – 506 km, Waldkirchen, Vokietija – 64 km, Grainet, Vokietija – 52 km, draugiškas miestas Spiez, Šveicarija – 730 km. Dėkojame visiems lankytojams už taikią Šventės eigą, dėkojame už teigiamus atsiliepimus ir pasiūlymus tobulėti, nekantriai laukiame ateinančių metų, kuriems netrukus pradėsime ruoštis.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje