Skip to content

Prieš 30 metų buvo įkurta Vilniaus pasienio rinktinė

Dovilė SABALIAUSKIENĖ

Vilniaus pasienio rinktinės 30-mečio ir savo profesinės šventės, Pasieniečių dienos, į Vilniaus Rotušę susirinko Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) ir Vilniaus pasienio rinktinės vadovybė, pasieniečiai, buvę vadovai ir kiti garbingi svečiai. Liepos 1-ąją Vilniaus pasienio rinktinė minėjo savo, kaip atskiro struktūrinio padalinio, oficialią įkūrimo dieną.

Atvykus Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadui generolui Rustamui Liubajevui, Vilniaus Rotušės salėje skambėjo Lietuvos Respublikos himnas. Rinktinės vadas Darius Škarnulis pareigūnams linkėjo ir toliau būti garbingu pavyzdžiu, dirbti profesionaliai ir sąžiningai užtikrinant Lietuvos gyventojų saugumą. Rinktinės pareigūnus ir darbuotojus su gražiu veiklos jubiliejumi sveikino VSAT vadas R. Liubajevas, padėkojęs pareigūnams ir darbuotojams už tarnybą, sudėtingą ir sąžiningą darbą, kurio dėka pavyko išspręsti iššūkius, su kuriais susiduriama jau keletą metų prie mūsų saugomos rytinės valstybės sienos. Tarnybos vadas palinkėjo pasieniečiams stiprybės, sveikatos ir ištvermės, pakvietė susitelkti svarbiems, prasmingiems darbams Lietuvos ir mūsų visų labui.

Kaip ir kiekvienais metais, renginio metu buvo prisiminti ir pagerbti tarnavę mūsų tėvynei ir kurių čia šiandien jau nėra – išėję pasieniečiai.

Gražaus Vilniaus pasienio rinktinės jubiliejaus proga atvyko pasveikinti ir nuoširdžiausius linkėjimus skyrė Vilniaus, Švenčionių, Ignalinos, Zarasų rajonų ir Visagino savivaldybių merai bei jų atstovai, Vilniaus, Panevėžio ir Utenos vyriausiųjų policijos komisariatų vadovai, Vilniaus ir Panevėžio apygardų prokuratūrų vadovai, Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Lietuvos šaulių sąjungos rinktinių vadai ar jų atstovai, kitų bendradarbiaujančių įstaigų atstovai, VSAT rinktinių vadai, valdybų viršininkai. Dėkodami už sėkmingą bendradarbiavimą, pagalbą vykdant visuomeninę veiklą, ištikimybę tėvynei, jie linkėjo išlikti stipriems bei ištvermingiems vykdant atsakingą ir budrumo reikalaujančią tarnybą.

Įstaigos renginyje buvę Vilniaus pasienio rinktinės vadai Vytautas Ižganaitis, Vidas Mačaitis, Saulius Tamulevičius pasidalijo savo prisiminimais ir įžvalgomis.

Šventės nuotaiką palaikė, pasieniečius ir jų svečius sveikino Lietuvos policijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras. Po muzikinio intarpo ir nuotaikingo pasveikinimo Pasieniečių dienos proga vyko iškilmingas ceremonialas, kurio metu pagerbta daugiau nei 70 VSAT pareigūnų ir darbuotojų. Profesinės šventės ir VPR įkūrimo 30-ųjų metinių proga už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą pasieniečiai buvo apdovanoti vidaus reikalų ministro, tarnybos ir rinktinės vado padėkomis, VSAT pasižymėjimo ženklais, vardinėmis dovanomis. Renginyje buvo pareikšta padėka Astai Sveikatienei – ilgametei rinktinės personalo skyriaus darbuotojai, tarnybą pradėjusiai prieš tris dešimtmečius.

Apdovanojimus pasižymėjusiems įteikė tarnybos vadas R. Liubajevas ir rinktinės vadas D. Škarnulis.

Renginį vainikavo orkestro paruošta klasikinės, šiuolaikinės, populiariosios džiazo ir sakralinės muzikos programa, intriguojanti naujais skambesiais ir plačia stilistine kūrinių amplitude. Puikia nuotaika, patirtimi, prisiminimais ir nepamirštamais įspūdžiais visi renginio dalyviai dalijosi prie kavos ar arbatos puodelio.

Koncerto metu prisimintos trisdešimties metų gražiausios kolektyvo veiklos akimirkos leido svečiams susipažinti su pasieniečių istorija, prasminga veikla, o kolektyvui dar kartą prisiminti prabėgusius metus.

Šiuo metu Vilniaus pasienio rinktinei priskirtas 445 km ruožo ilgis – 303 km sienos su Baltarusija ir 142 km su Latvija. Rinktinėje ir jos padaliniuose dirba apie 1 000 darbuotojų, jos struktūroje yra devynios pasienio užkardos.

Per visą rinktinės raidą, siekiant užtikrinti efektyvią valstybės sienos apsaugą, rinktinė pasipildo specializuotomis transporto priemonėmis, pasienio tikrinimo įranga, modernia ginkluote, diegiamos naujos sienos stebėjimo sistemos, palaikomi glaudūs bendradarbiavimo ryšiai su Lietuvos kariuomene, Krašto apsaugos savanorių pajėgomis, šauliais, muitine, policija, vietos savivalda ir kitomis institucijomis.

Apdovanoti Tverečiaus ir Pūškų užkardų pareigūnai

Antrojo laipsnio VSAT pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus“:

Kriminalinės žvalgybos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Vaidas Servuta.

Trečiojo laipsnio VSAT pasižymėjimo ženklu „Už pavyzdingą tarnybą“:

Sienos kontrolės skyriaus vyresnioji specialistė Ilona Puodžiuvienė.

VSAT pasižymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą ilgametę tarnybą“:

Tverečiaus PU specialistas Andrejus Matvėjevas,

Puškų PU jaunesnysis specialistas Feliksas Puškas,

Pūškų PU specialistas – Igoris Šurinas.

Pirmojo laipsnio VSAT pasižymėjimo ženklu „Valstybės sienos sargyboje 20 metų“:

Sienos kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Jevgenijus Amelinas,

Pūškų PU vyriausioji specialistė Renata Romančenkienė,

Pūškų PU jaunesnioji specialistė Valentina Pupelienė.

Antrojo laipsnio VSAT pasižymėjimo ženklu „Valstybės sienos sargyboje 15 metų“:

Pūškų PU jaunesnioji specialistė Lesia Charlap,

Tverečiaus PU jaunesnioji specialistė Inga Mačėnienė,

Migracijos skyriaus vyriausioji specialistė Giulnara Steponėnienė.

VSAT pasižymėjimo ženklu „Pavyzdingas pasienietis“ (aukso spalvos):

Tverečiaus PU jaunesnysis specialistas Igoris Galkinas,

Tverečiaus PU jaunesnysis specialistas Dainius Papšys.

VSAT pasižymėjimo ženklu „Pavyzdingas pasienietis“ (sidabro spalvos):

Pūškų PU jaunesnysis specialistas Eimantas Maknys.

VSAT vado padėka:

Tverečiaus PU specialistas Viktoras Blinovas,

Pūškų PU jaunesnioji specialistė Justina Zinkevičienė.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės vado padėka:

Tverečiaus PU jaunesnioji specialistė Neringa Sakalauskaitė,

Pūškų PU jaunesnysis specialistas Gediminas Boleiša.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here