Skip to content

Prieštaringai vertinantys Didžiasalį, nesupranta esmės

Kalbėjosi Sigita TELYČĖNAITĖ

Į laikraščio redakciją paskambino kraštietė skaitytoja, gyvenanti sostinėje. Prieš kelias dienas mačiusi Lietuvos televizijos (LRT) siužetą apie Didžiasalio gyvenvietę, nutarė išsakyti savo nuomonę.

„Didžiasalio vietovės pristatymas per tokią garbingą televiziją buvo menkavertis, užgaunantis kilusių iš Didžiasalio žmonių orumą. Iš drono parodytas vien betoninių namų gyvenvietės vaizdas sukėlė liūdesį. Kas kuria tokius siužetus, kuriuose nelieka senojo kaimo žmonių ir istorijos?.. Klausantis pristatymo, imi galvoti, kad čia sovietmečiu pastatyta gyvenvietė, apie 1970 m. Patikėkite, tokia informacija užgauna ir žeidžia žmogų, žinantį krašto istoriją. 

Pirmiausia, Didžiasalis – senas kaimas, turintis gilias šaknis, užauginęs kovotojų už Lietuvos laisvę kartą, paliestas abiejų Pasaulinių karų, apdainuotas kraštiečių poetų kūryboje. Ten gyvena nuostabūs žmonės, saugantys tradicijas ir papročius. Buvimas Baltarusijos pasienyje jiems suteikė dar daugiau tvirtybės, jautresnio istorijos faktų žinojimo.

Toks jausmas, kad televizijos siužetas užsakomasis, komercinis, grąžinantis Didžiasalį atgal į tas dienas, kada prieš 15 metų, „verslininkai“ valė Vilnių nuo asocialių piliečių ir, jų bėdų sąskaita, gaudavo didelį asmeninį pelną. Kuo buvo virtęs Didžiasalis tada, visi gerai žinome.

Deja, natūraliu būdu Didžiasalis apsivalė, susitvarkė, aprimo. Suprantama, tegul važiuoja ten gyventi senjorai, ieškantys ramybės, tegul butus įsigija visi norintys gyventi tame krašte, bet… Televizijos siužete nerasime santūraus istorinio patrauklumo Didžiasaliui, vėl naudojami žodžiai – PRIEŠTARINGAI VERTINAMAS, PIGŪS BUTAI. 

Didžiasalį prieštaringai vertina tik tie, kurie nieko nežino apie jį, neišmano esmės ir nieko nesupranta apie nuostabius to krašto žmones. Gerbiamieji, tai kam reikia vėl iš pasviečio surinkti visus asocialus? Tokiu siužetu greitai pasinaudos „pigaus plauko verslininkai“. Ar vėl mėginama įgyvendinti kažkieno nešvarius tikslus vietinių didžiasaliečių sąskaita?

Skaudu, kad pagrindinė Lietuvos televizija taip nusipigino, jog sugeba tik skaudinti Rytų Lietuvoje gyvenančius padorius piliečius, visus tų kraštų žmones, kuriems brangus kiekvienas gimtos žemės pėdas“ – sakė skaitytoja, paskambinusi į laikraščio redakciją“. (Redakcijai pavardė žinoma).

1 komentaras

  1. Labiausiai skaudina suformuoti santykiai tarp vadininkų ir paprastų žmonių teisingumo stokos ir nepotizmo sąlygomis.
    Baimės ir abejingumo padėyje bet kuris žmogus slepiasi po įvairiomis kaukėmis, nes mato pavojų. Užvaldo nerimas , baimė, įvairios priklausomybės. Dažnai pajaučia dažnus kaltinimus,įvairius priekaištus, pažeminimus, patyčias ir mobingą.Kai žmogus ujamas, netenka orumo,netampa pilnaverčiu, padoriu piliečiu.Pigūs butai nėra verybė.
    Taigi , ką reikėtų daryti?


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje