Skip to content

Ignalinai kasdien atsiveria naujos galimybės 

Lina RAGINYTĖ

Niekada nepabos kviesti visus išeiti iš ribų ir džiaugtis tais, kurie drąsiai žengia žingsnį už apibrėžto rato. Nesakau, kad sunku, kai aplink sukasi žmonės-inkarai, kurie įdiegtų nuostatų laikosi įsikibę kaip absoliuto ir net sapnuose bijo svajoti ir kurti, tačiau nesakau, kad lengva nepasiduoti ir ieškoti bei kartais suklysti. Pirmieji minčių kūrybai ir plėtrai gavo daugėliškėnai, nes jiems idėja dviračiais atvažiavo tiesiai į glėbį.

„Vasarą vis dažniau pro Naująjį Daugėliškį dviračiais pravažiuoja turistai. Pakalbinus sustojusius dviratininkus sužinai, kad jie iš Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Suomijos ir kitų Europos šalių. Dažnam pasiūlome užeiti į bendruomenės namus: išgerti arbatos, pasidairyti po muziejų. 

Pasirodo, kad pro Naująjį Daugėliškį nuo Norvegijos, per Suomiją, Estiją, Latviją, Lietuvą, Lenkiją, Slovakiją, Vengriją, Serbiją, Makedoniją, Graikiją vingiuoja Europos dviračių tinklo takas EuroVel11 (Rytų Europos trasa: Nordkapas–Atėnai – 5964 km). Tinklas skirtas dviračių turizmui ir apima dvylika ilgų dviračių trasų, kertančių visą Europą. 

Tai puiki galimybė verslininkams, draugaujant su bendruomene, pamąstyti apie „bistro“ maitinimo paslaugas, nes būtent N. Daugėliškyje dviratininkai sustoja pailsėti. Užkandę, jie vyktų toliau su sočiais ir gerais prisiminimais apie Daugėliškio kraštą bei šią žinią neštų po visą Europą“, – svarsto Daugėliškio krašto bendruomenės nariai. 

Belieka padrąsinti daugėliškėnus sekti paskui pačių idėją, tik… nesusidėti su verslu. Rajone turime daugybę pavyzdžių, kai „atėjęs“ verslas ieško galimybių tik užsidirbti, o ne realizuoti save. Iš čia išplaukia ir visa patrauklumo bei sėkmės filosofija. Jei kažkas kuriama tam, kad užsikalti pinigo – neprigis, o jei kažkas daroma siekiant realizuoti save ir džiaugtis tuo, ką darai, ypač įsitraukiant bendruomenei, tada toji veikla tarsi užburia ir vienai ar kitai bendruomenei, miesteliui suteikia jaukaus žavesio, kurio pasisemti traukia lankytojai iš viso pasaulio. 

Šiaip pagalvokime apie „stebukladarius“, kurie pasinaudoję ANP gamtos grožiu ir skambiu vardu teikia paslaugas! Jie niekada neturės kerinčio pasisekimo – geriausiu atveju vegetuos. Kodėl? Nes jie yra tik pelno besivaikantys paslaugų teikėjai. Kad tu būtum kažkam įdomus, turi būti įdomus pats sau. Žmogus 8 mėnesius gyvena daugiabutyje žiūrėdamas TV, o paskui užsimeta laukinius aprėdus ir įsivaizduoja esąs gamtos žmogumi, vilioja keliautojus ir turistus, pasivadinęs žinovu ar meistru. Tai net nejuokinga, o tiesiog graudu. Kai tavo veikla taps tavo gyvenimo būdu ir kai pats gyvensi gamtos ritmu, tada ir be visokių reklamų tavęs ir tavo paslaugų ieškos. Tas pats verslas ir sugalvojo mitą apie reklamų naudą. 

Kalbant apie keliautojų priėmimą, daugėliškėnai turi visas galimybes patys susiburti ir susikurti savo pasakų miestelį. Nagingų vyrų, galinčių suręsti trobesius tikrai yra, darbščių moterų, galinčių užauginti vaisių, daržovių, gyvulėlių ir paukščių bei sukurti jaukią aplinką užsukantiems svečiams – taip pat yra. Tereikia patikėti vieniems kitais. 

Nuo Latvijos per Visaginą iki Ignalinos krašto atvingiavęs Europos dviračių tinklo takas EuroVel11 tęsiasi per Rimšę, N. Daugėliškį, Vidiškes, Ignaliną, Strigailiškį, Vaišniūnus, Ginučius ir suka link Kirdeikių (Utenos r.). 

Tai galimybė ir ieškant argumentų dėl kelių priežiūros ir remonto derybose su VšĮ „Lietuvos automobilių kelių direkcija“. 

Galimybių yra visur ir visada, tereikia išeiti iš ribų. Juk dabar ne G. Orvelo „1984-ieji“! Tiesa? Ar kaip?…

Daugėliškio krašto bendruomenės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here