Skip to content

Pasibaigė Europos šalių komandinės žaidynės. Kokia sėkmė lydėjo lietuvius?     

Liepos 2 d. Lenkijoje baigėsi komandinės Europos šalių žaidynės, kur Lietuva užėmė 25-ąją vietą iš 48 šalių. Užimta vieta tarp viso kontinento šalių lyg prastai ir neatrodo. Mūsų komanda, kurioje buvo 130 sportininkų, dalyvavo visose 21 sporto šakose. Laimėti 7 medaliai, bet tik 4 sporto šakose. Jei ne iškovoti 4 medaliai lengvojoje atletikoje, mūsų komandos pasiekimas būtų labai prastas. 

Lengvosios atletikos varžybose mūsų delegacijoje buvo net 43 sportininkai. Šįkart mūsiškiai pasirodė neblogai, užėmė  3-iąją vietą ir pustaškiu aplenkę slovėnus, perėjo į aukščiausią divizioną. Žinoma, yra daug rungčių, kur mūsų geriausių atletų pasiekimai nesiekia net prieš pusšimtį metų lietuvių sportininkų pasiektų rezultatų. Esu ne kartą apie tai rašęs. Žemi rezultatai moterų disko ir rutulio, vyrų rutulio, vyrų ir moterų su kartimi, katastrofiškai rezultatai bemaž visų vyrų ir moterų ilgų bėgimo distancijų, taipogi nedžiugina vyrų ir moterų barjerinio bėgimo rungčių rezultatai ir dar daugelio rungčių, kur labai atsiliekama. 

Nustebino E. Matusevičiaus sugrįžimas į ieties metimo sektorių (84,22 m). Su tokiu rezultatu dėl medalio jau galima varžytis aukšto rango varžybose, bet Pasaulio čempionate, kuris vyks Budapešte, vargu. Aišku, didžiausios viltys yra mūsų disko metikų trijulė (broliai Mykolas ir Martynas Aleknos bei A. Gudžius), bet Budapešte tikėtis aukso ar sidabro – nedaug šansų. Šiuo metu pajėgiausi yra slovėnas K. Čehas ir švedas D. Stahlis. Nemetant disko stabiliai už 70 metrų, beveik nėra galimybių kovoti dėl aukso ar sidabro medalių nei Europos, nei Pasaulio, nei Olimpinėse vasaros žaidynėse. Iš mūsų trijulės net bronzą gali nugvelbti austras L. Weisshaidingeris. Mes neturime tokių supertalentų, kaip norvegai turintys K. Warholm‘ą, J. Ingebrigsten‘ą, Nyderlandai – F. Bol, švedai – A. Duplantį, kurie praktiškai laimi visas bet kurio rango varžybas. Arba  imkime JAV supertalentingus sportininkus, kurių yra neišsemiami rezervai. Pas mus yra nemažai aukšto meistriškumo sportininkų įvairiose sporto šakose, bet megažvaigždžių turime nedaug. 

Neramu ir dėl mūsų vyrų krepšininkų pasirodymo ateinančiame Pasaulio čempionate Maniloje. Jau daug ekspertų teigia, kad tai bus pati silpniausia pagal sudėtį rinktinė. Bet kadangi krepšinį jau moka žaisti bemaž visose šalyse, netikėtumų galima sulaukti ir šiame čempionate. O gal ir mūsiškiai nustebins ne tik geru žaidimu, bet ir aukšta vieta, nes daugelyje komandų nebus pagrindinių žaidėjų. Dvi geriausiai pasirodžiusios Europos rinktinės pateks į Paryžiaus olimpines žaidynes. Mane bene labiausiai intriguos latvių pasirodymas, kuriuos ves K. Porzingis ir R.Šmitas. Pagal sudėtį latvių krepšininkai atrodo solidžiau nei mūsiškiai, bet tai ne garantija, kad jie užims aukštesnę vietą nei mūsų rinktinė. 

O žiūrint į sekančių metų Olimpines vasaros žaidynes Paryžiuje, turiu gana blogą nuojautą, kad vėl bus prastas mūsų olimpiečių pasirodymas, kaip ir praeitose Tokijo žaidynėse. R. Meilutytė stipri praktiškai tik vienoje 50 m distancijoje krūtine, kai kitos stipriausios pasaulio plaukikės (-ai) puikiai plaukia skirtingo ilgio distancijose ir net skirtinguose stiliuose. Siurprizo Olimpiadoje galima tikėtis nebent iš mūsų penkiakovininkių,  kanojininko H. Žustauto bet labiausiai gali nustebinti breiko šokėja D. Banevič. Būtų liūdna, kad jei vėl neiškovotume nei vieno aukso medalio. Iki Olimpinių žaidynių dar metai laiko ir vis labiau neprognozuojame sporte visko gali nutikti.

Edis Matusevičius. Asmeninio archyvo nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje