Skip to content

Apie vaikus ir jų vardus

www.ignalina.lt

Registrų centras pasidalino informacija apie šiais metais dažniausiai vaikams suteiktus vardus. Tiek berniukų, tiek mergaičių pirmojo pusmečio vardų dešimtukas didelių staigmenų neatnešė. Nuo 2023 m. sausio 1 d. iki birželio 30 d. užregistruoti 13 200 gimimai visoje Lietuvoje. Vilniaus mieste gimė 4491, Kauno mieste 1280, Klaipėdoje – 804 kūdikiai. Praėjusiais metais iš viso gimė 29 400 kūdikiai, tad jei skaičiuotume, jog praėjo lygiai pusę metų – šių metų galutinė statistika gali būti liūdnesnė.

Pagal kūdikių registracijos duomenis sudaryti berniukų ir mergaičių Lietuvoje populiariasių vardų dešimtukai.

Populiariasi mergaičių vardai 2023 m. I pusmetį: Amelija, Sofija, Izabelė, Emilija, Gabija, Luknė, Liepa, Austėja, Kamilė, Elija.

Daugybę metų populiariausias vardas Emilija jau antri metai nebėra pirmoje vietoje. Šiemet jį aplenkė praėjusiais metais trečioje vietoje buvęs vardas Amelija. 2022 metais populiariausias mergaičių vardas Sofija nusileido į antrąją vietą. Taip pat dešimtuke du nauji vardai – Austėja ir Gabija. Jie tik patvirtina, kad didėja lietuviškų vardų tendencija.

Populiariausi berniukų vardai 2023 m. I pusmetį: Markas, Benas, Jokūbas, Lukas, Jonas, Matas, Nojus, Herkus, Emilis, Motiejus.

Berniukų vardų dešimtuką papildė Motiejus ir Emilis, o iš jos „iškrito“ Adomas ir Dominykas. Praėjusiais metais populiariausias vardas berniukams Markas tvirtai sėdi soste ir tėvai vis dar mielai vadina juo sūnus.

Ignalinos rajono savivaldybėje vaikų gimimų kasmet irgi registruojama vis mažiau: daugiau nei šimtą (108) čia gimusių registravome tik 2018 m. Vėliau šie skaičiai tapo tik dviženkliai: 2019 metais gimė 75 vaikai, 2020-aisias – 68, 2021-aisiais – 69, praėjusiais metais – tik 58. Per pirmąjį šių metų pusmetį gandrai su krykštaujančiais nešuliais apsilankė tik 27-iose ignaliniečių šeimose. Turint omeny, kad praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu Ignalinos rajono savivaldybėje gimė 25 vaikai, gal galime viltingai prognozuoti, kad šiais metais neisime gimimų mažėjimo kryptimi..

Kai vaikus skaičiuojame tik dešimtimis, sunkiau išgirsti vienodus vardus. Tėvai neretai nori išskirtinio vardo savo vaikui, nors pasitaiko ir „madas sekančių“.

Iš per šių metų pirmąjį pusmetį rajono savivaldybėje gimusių mergaičių, tik Gabijos – dvi. Prisidėjome prie Gabijos vardo pakylėjimo į populiariausius. Turime dar du vardus (Kamilę ir Liepą) iš populiariausių dešimtuko. Bet bendravardžių Ignalinoje, darželio grupėje ar klasėje, greičiausiai, nesutiks ne tik Kamilė ir Liepa, bet ir Lėįa, Gustė, Viltė, Milita, Ieva, Goda. Nebent kitą pusmetį gimusioms mergaitėms bus suteiktas vienas iš šių vardų.

Populiariausiu berniukų vardu rajone galima įvardyti Kasparą: per pirmą šių metų pusmetį šiuo vardu pavadinti du berniukai. Kiti – visi išskirtiniai. Ir nė vieno ignaliniečio berniuko vardo nėra iš populiariausių Lietuvoje dešimtuko. Ignaliniečiai savo sūnums suteikė Ajaus, Edgaro, Neilo, Edvino, Jurando, Gusto, Miko, Roko, Mantvydo, Domanto, Itano, Adomo, Leono vardus.

Gaila, kad ir šiemet negimė nei Ignas, nei Lina. Gal – kol kas?

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here