Skip to content

Ar auginame naują kartą, ar tiesiog padlaižiaujame jai

Svajoti yra smagu. Dar smagiau suvokti, kad tos svajonės virto realybe… Nors kartais svajonės išsipildo tik tada, kai svajotojas būna gerokai pasikeitęs ir visa tai jau „nebeskamba“. O būna, kad svajonės realybe virsta čia ir dabar… Labai smagiai tai perteikta garsiame filme (ar knygoje) „Paslaptis“ (The Secret). Ignaliniečiai svajoja apie gražią krašto ateitį, tačiau… Tačiau tą ateitį ir kelius į ją daugelis suvokia labai skirtingai. Tiek skirtingai, kad nebelieka galimybių susikalbėti.

Keičiasi žemės vibracijos

Įvairiais lygmenimis ar pjūviais persidalinusi visuomenė, kaip dabar populiaru sakyti, BUNDA. Nors gal gražiau skamba PRAREGI ar ATSIPEIKĖJA po daugybę metų veikusios bukinimo hipnozės, blokavusios intuiciją, širdies balsą ir gebėjimą teisingai interpretuoti faktus, reiškinius. Kiti sako, kad stulbinamu greičiu keičiasi žemės vibracijos, pereinama į vadinamąjį penktąjį išmatavimą peršokant pereinamąjį ketvirtą (kažką panašaus į švaros kambarį), kuriame atsikratoma trečiojo išmatavimo „vertybių“ (bukas valgymas, miegojimas, lėbavimai, kaupimas, valdžios, kraujo ir kovų troškimas, gyvuliškų instinktų išaukštinimas) arba tiesiog primityvaus bukumo. Teigiama, kad neseniai pandemija buvusi, būsianti dar kita, sausros, potvyniai, esą nepagydomos ligos, karai ir visi kiti net buitinio lygmens konfliktai ir daugybė mirčių yra būtent besikeičiančių vibracijų rezultatas. Planeta valosi nuo žemų vibracijų arba neigiamą energiją kaupiančių būtybių: jos arba per skausmingą patirtį ir žinių kaupimą pereina į kitą sąmoningumo lygį, išsivaduoja iš baimių ir priima Visatos meilę, arba privalo palikti fizinį kūną. Žmonių tarpusavio santykiuose tai pasireiškia visišku nesusikalbėjimu ir nevaldoma agresija. Jei netikite, paskaitykite įvairius komentarus socialiniuose tinkluose, pabendraukite su skirtingais kaimynais. 

Kiprą Petrauską išvadino „megainfluenceriu“

Kalbant apie Ignalinos kraštą, jo garsinimą, puoselėjimą ir jo ateitį, situacija nėra lengva, nes žmonių matymas skiriasi iš esmės. Kompromisų rasti nebeįmanoma, nes atotrūkiai žmonių sąmoningumo skalėje – milžiniški. Pateiksiu vieną labai paprastą, bet labai ryškų pavyzdį.

Kas vyko „prieš“ ir „po“, aš nežinau, papasakosiu tik atgarsius iš Ceikinių, kai susitiko nemažas būrelis šalies patriotų, susirinkusių paminėti Liepos 6-ąją ir pagerbti Kiprą Petrauską. Jo atminimo išsaugojimui, krašto istorijos žinomumui bei garsinimui ir jaunosios kartos ugdymui buvo pastatytas grojantis suolelis prie namelio, kuriame gimė Kipras Petrauskas. Prieš trejus metus pradėto projekto iniciatoriai ir įgyvendintojai – Ignalinos rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyrius. Ir prieš renginį, ir po renginio kai kurie žmonės ėmė keistai žvalgytis, gūžčioti, vis garsiau ir garsiau „šnibždėtis“. Krašto ir šalies patriotiškos dvasios ir tikrosios inteligentijos sekėjus pribloškė užrašas ant suolelio „KIPRAS PETRAUSKAS – operos legenda, arba pirmasis Lietuvos „megainfluenceris“. Kaip pasakytų vietos senoliai, žmogus dabar grabe vartosi. Ar galima dar labiau įžeisti ir pažeminti kūrėją? Po renginio pasidomėjau, ką galvoja ne šiaip pareigas užimantys, o iš tikrųjų išprusę, inteligentiški mūsų kraštiečiai. Nuomonės, visų lyg susitarus, į vienus vartus: kokia šalies politika – toks ir suvokimas, kokie specialistai savivaldybėje – toks ir rezultatas. 

Uždaviau klausimą ir žmogui, kuris konkrečiai visu tuo rūpinosi: „Bendruomenė suglumus ir nusiminus, bet tyli. Aš garsiai paklausiu. Kaip praleidote projektą, kurio rezultate Kipras Petrauskas išvadintas kažkokiu „megainfluenceriu“? Čia specialiai norėta pažeminti klasiką ir pašiepti lietuvių kalbą?“

Konkretaus žmogaus pavardės neminėsiu, pakas žinoti, kad tai Švietimo ir kultūros skyriaus produktas. Štai kaip jie (net ne patys, o savivaldybės „kalbos“ specialistai) interpretuoja faktą: „Visų stendų tekstus apie asmenybes ir istorinius, kultūrinius objektus projekto kūrėjai pateikia kaip trumpą, patrauklų, šmaikštų jų pristatymą. Tekstai orientuoti ir į jaunus žmones, kuriems ir perduodama krašto istorija. Kipras Petrauskas tikrai buvo savo laikmečio šviesuomenės nuomonės formuotojas ir lyderis, jos kultūrinio požiūrio formuotojas, todėl tekste žodis ,,megainfluenceris” naudojamas tik stilistiniais sumetimais, tą rodo ir jo rašymas kabutėse.“

Atsakymą vertinkite patys, tikrai nieko nekomentuosiu, tik kai ką patikslinsiu. Kas yra kabutės? Skyrybos ženklas, padedantis apsisaugoti nuo tiesioginės atsakomybės, kada ironizuojama arba norima atsiriboti. 

Kas yra influenceris? Žmogus, kuriantis turinį socialiniuose tinkluose, kuriuose jis, kitaip nei paprastas naudotojas, kuria reklamą ir ja įtikiną sekėją pirkti. Influenceriu gali būti bet kas, gebantis apsukti žmonėms galvas ir priversti juos patikėti jo žodžiais. 

Tai štai, kaip mūsų Švietimo ir kultūros skyriaus specialistai suvokia Kiprą Petrauską. Iš jų atsakymo labai akivaizdu ir kaip jie suvokia humorą bei jaunosios kartos ugdymą. 

Įdomiai pristatytas ir Mikas Petrauskas, kurio atminimui toks pats grojantis suolelis yra Palūšėje. Anot projekto autorių, MIKAS PETRAUSKAS – „Mažo kaimelio didis muzikas“. Jis juk ne tik mažo kaimelio, o IŠ mažo kaimelio kilęs DIDIS MUZIKAS.

Ar žinote, kodėl iki šiol žemėje dar gyvena žmonės? Todėl, kad ilgą laiką didžiąja dalimi (neskaitant kai kurių išimčių) suaugę ir patirties bei išminties įgiję žmonės augino ir ugdė vaikus. Gi pas mus atvirkščiai: suaugusieji gėdijasi savęs, o vaikai nuo gimimo diktuoja taisykles, net negalvodami, ar rytoj jos jiems bus aktualios, ar apskritai bus rytojus, o kas tas rytojus išvis. Štai kodėl žmonija jau kybo ant plauko. 

Tai kaip, gerbiamieji ponai ir ponios, ar auginame naują kartą, siekiančią tapti laiminga visuomene, ar tiesiog padlaižiaujame jai, idant būtume priimti į „saviakų“, ignoruojančių krašto istoriją, tradicines šeimos vertybes, kultūrą, papročius ir besigėdijančių gimtosios kalbos, kompaniją? 

Autorės nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje