Skip to content

Sausros padariniai

Liepos 18 d. vyko Ignalinos rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro (pirmininkas – savivaldybės administracijos direktorius Vidas Kreivėnas) posėdis. Buvo svarstomas klausimas, ar siūlyti savivaldybės merui skelbti rajone ekstremaliąją situaciją dėl sausros, kuri negrįžtamai pakenkė pasėliams.

Posėdyje dalyvavo operacijų centro nariai ir savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir kaimo reikalų skyriaus vedėja Irena Matešienė. Ji informavo apie gautus 9 ūkininkų prašymus dėl sausros padarytos žalos žemės ūkio augalams ir pasėliams (bendras jų plotas – 90,5 ha) įvertinimo, nes ūkininkai negalės vykdyti savo įsipareigojimų parduodant produkciją.

Informatikos ir bendrųjų reikalų skyriaus vyriausiasis specialistas Sigitas Čeponis supažindino su Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos meteorologinių ir aviacinių stebėjimo skyriaus 2023 m. liepos 17 d. raštu Nr. (8.12)-B7-242 ,,Dėl sausros augalų vegetacijos laikotarpiu“, kuriame nurodoma, kad remiantis Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos meteorologijos stočių ir Všį Lietuvos žemės ūkio ir konsultavimo tarnybai priklausančių stočių duomenimis, stichinis meteorologinis reiškinys – sausra augalų vegetacijos laikotarpiu – užfiksuotas ir Ignalinos rajono savivaldybėje. Vienbalsiai pritarta, kad esamas įvykis dėl sausros ir jos sukeltų padarinių atitinka Ekstremaliųjų įvykių kriterijų sąrašo 11.4 kriterijus (stichinis ar katastrofinis meteorologinis ar hidrologinis reiškinys, sukėlęs žemės ūkio augalų žūtį). Nuspręsta rajono savivaldybės merui teikti siūlymą dėl savivaldybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo ir operacijų vadovo paskyrimo.

Autorės ir BNS nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje