Skip to content

Svečiai iš miestų partnerių

Į Ignalinos miesto šventę atvyko svečių iš miestų partnerių: Serocko (Lenkija), Prachaticės (Čekija) ir Biureno (Vokietija). Partneriai iš Sakartvelo miesto šventėje nedalyvavo, jie į Ignaliną planuoja atvykti rudenį. Užsieniečiai dalyvavo miesto šventėje, bendravo su savivaldybės vadovais, administracijos atstovais, o laisvu laiku jiems organizuota ekskursija po Aukštaitijos nacionalinį parką, pasiplaukiojimas pramoginiu laivu. 

Liepos 14 d. Biureno maltiečiai su dovanomis lankė rajono vaikų ir senelių namus, o lenkams ir čekams surengta ekskursija Vilniuje, kur jie aplankė Valdovų rūmus, apžiūrėjo iš Lenkijos Krokuvos Vavelio pilies atvežtą Žygimanto Augusto gobelenų parodą, pasivaikščiojo senamiestyje. Lenkų grupė, kurią globojo vertėja Janina Berezina, trumpam užsuko į savo šalies ambasadą ir susitiko su iš Serocko kilusiu ambasadoriumi Konstanty Radziwill. Pakeliui dar aplankė Lenkijos maršalo Juzefo Pilsudkskio gimtinę Zalave. Kartu su vicemeru Imantu Umbražiūnu, Serocko burmistras Artūras Borkovskis padėjo gėlių ir uždegė žvakeles prie paminklo. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemaičių bajorams Giniotams Pilsudams-Pilsudskiams, Bronislavui Petrui ir Juozapui Klemensui. „1887 m. abu dalyvavo sąmoksle prieš Rusijos carą Aleksandrą III ir ištremti į Sibirą“, – įrašyta paminklinėje lentoje ir nurodyta po kelis kiekvieno iš brolių gyvenimo pasiekimus. O apačioje po kiekvieno iš brolių citatą. B. Pilsudskio žodžiai yra iš laiško tėvui, parašyto iš tremties: „Atgaivos man suteikia meilė žmonėms…“ „Lietuvis esu ir lietuvišką tvarką jums įvesiu!“, – sušuko 1926 metais išvaikęs neveiklų Lenkijos seimą“, – rašoma po J.Pilsudskio pavarde ir bareljefu.

Su Lenkijos Serocko miestu Ignalina bendradarbiauja ilgiausiai – nuo 1999 m. vasario mėnesio. Kitais metais bus švenčiamas savivaldybių bendradarbiavimo 25-metis. Ignaliniečiai paminėti šios sukakties į Serocką bus kviečiami balandžio mėnesį.

Nuotraukos autorės ir J. Baltakio

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje