Skip to content

Kaip prižiūrėti apatinį trikotažą, kad šis tarnautų kuo ilgiau?

MI informacija

Jūsų apatiniai po kelių skalbimų praranda savo pirminę formą ir spalvą? Tai tiesiog netinkamos priežiūros pasekmė. Net gerai žinomų prekės ženklų ir pačios kokybiškos kelnaitės bei liemenėlės nėra nesugadinamos. Todėl šiame straipsnyje patarsime, kaip prižiūrėti apatinius, kad jie tarnautų kuo ilgiau ir džiugintų jus kasdien.

Apatinis trikotažas – tarsi antra oda, lydi mus visą dieną, o kartais net ir naktį, todėl labai svarbu, kad jie būtų švarūs, higieniški. Estetiškos, švarios ir tvarkingos liemenėlės bei kelnaitės akimirksniu leis jaustis labiau pasitikinčiomis savimi. Taigi nieko daugiau nelaukiant – štai keli patarimai, kaip tinkamai prižiūrėti apatinius. 

Kaip dažnai turėtumėte skalbti apatinius?

Šis klausimas kyla kone kiekvienam, besirūpinančiam higiena. Akivaizdu, kad apatinę trikotažo dalį keičiame kasdien. Bet kaip su viršutine – liemenėlėmis? Liemenėlių plovimo dažnumas yra individualus reikalas. Viskas, iš esmės, priklauso nuo to, kiek esate linkusios prakaituoti. Dėl šios priežasties galima daryti išvadą, kad vasarą liemenėles tikrai plausite dažniau, o žiemą – šiek tiek rečiau. Jei liemenėlę dėvite kasdien, optimaliausias jų keitimo dažnis yra kelios dienos. 

Kaip skalbti apatinius?

Nors medvilninės kelnaitės moterims gali būti be vargo skalbiamos skalbimo mašinoje, būkite atsargios su tomis kelnaitėmis, kurios yra pagamintos iš subtilių medžiagų. Tokiu atveju vertėtų jas sudėti į specialius apatiniams skalbti skirtus maišelius, o skalbimo mašinoje nustatyti žemą temperatūrą ir specialią programą gležniems drabužiams.

Kalbant apie liemenėles, geriausia būtų vengti skalbti skalbimo mašinoje (net jei etiketėje nurodyta kitaip) ir geriau rinktis skalbimą rankomis. Plovimas rankomis – jūsų apatinio trikotažo ilgaamžiškumo garantija. Tam naudokite švelnius ploviklius, pvz., skystas skalbimo priemones gležniems audiniams, skalbiklius vaikiškų drabužių skalbimui arba patį paprasčiausią muilą. Pirmiausia kelioms minutėms pamirkykite apatinius šiltame, bet tik ne karštame vandenyje. Tada švelniai plaukite liemenėlę naudodamos tik savo rankas, bet netrinkite jos tarpusavyje per stipriai, kad nepažeistumėte audinio paviršiaus. Galiausiai skalaukite vėsiame vandenyje, kad neišsitemptų. Svarbiausia šlapios liemenėlės negręžti rankomis, o geriau nusausinti ir išdžiovinti ant lygaus paviršiaus. Nepamirškite prieš tai tinkamai jos suformuoti, kad išdžiūtų taisyklingai.

Jei vis tik liemenėlę nuspręsite skalbti automatinėje skalbimo mašinoje, nepamirškite nustatyti ne aukštesnės nei 30 laipsnių temperatūros. Geriausia bus, jei pasirinksite programą, skirtą švelniems audiniams, o liemenėlę įdėsite į apsauginį maišelį. 

Galiausiai verta paminėti, kad visiškai nerekomenduojama apatinio trikotažo džiovinti džiovyklėje, nes tai negrįžtamai sugadins jūsų kelnaites ir liemenėles. Kitaip tariant, apatiniai susitrauks ir jums bus nebetinkami. Jų taip pat nerekomenduojama balinti tam skirtomis priemonėmis, nes tai gali sukelti audinio pageltimą arba balkšvų dėmių atsiradimą.

Reguliari drabužių spintos revizija

Apatinį trikotažą turėtumėte reguliariai peržiūrėti ir atsisveikinti su nebetinkamais dėvėti apatiniais. Mūsų kūno formos laikui bėgant kinta, o jei apatinį trikotažą vis tik skalbiate automatinėje drabužių skalbimo mašinoje, tuomet jie kaskart minimaliai susitraukia, todėl normalu, kad kelnaitės ar liemenėle, tikusi prieš pusmetį, dabar veržia ir kelia diskomfortą.

Galų gale, kad ir kaip kruopščiai juos prižiūrėsite ir skalbsite, daiktai linkę dėvėtis. Naujų kokybiškų moteriškų kelnaičių bei kito apatinio trikotažo galite įsigyti puikiai lietuviams pažįstamoje https://spartatextile.lt/produkto-zyma/kelnaites-moterims/.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here