Skip to content

Kokiais atvejais neįmanoma išsiversti be seifo?

MI informacija

Seifai mūsų gyvenime turi nemažą svarbą. Juose galima saugoti svarbius asmens tapatybės ir kitus reikšmingus dokumentus, grynus pinigus, brangią IT įrangą, papuošalus, brangenybes, vertingus daiktus, antspaudus, rankraščius, dienoraščius, antikvarines knygas, medikamentus, ginklus, raktus ir kt.

Pagal kokius kriterijus rinktis seifą?

Pirmiausiai turite būti apsisprendę, ką seife saugosite. Pagal tai pasirinksite tinkamo dydžio seifą. O seifo saugumo lygį rinkitės pagal jame saugomų daiktų vertingumą ne tik fizine, bet ir dvasine prasme. Jei seife laikysite popierinius dokumentus, laikmenas, tada būtina rinktis seifą su priešgaisrine sauga. Jeigu jums norisi, kad seifas būtų nepastebimas, tada geriausia rinktis tokį, kuris montuojamas sienoje ir užmaskuojamas paveikslu, užuolaida ar kaip nors kitaip.

Kokie yra pagrindiniai seifų užraktai?

Populiariausi yra seifai su kodine elektronine spyna, nes jie yra labai saugūs, o jiems atrakinti nereikia rakto. Tiesa, tokiai spynai yra reikalinga atitinkama baterija, kurią reikia keisti kartą per kelis metus. Be to, pamiršus atrakinimo kodą, tektų kviestis specialistą, kuris išlaužtų dureles, nes kitokios išeities esamoje situacijoje nebūtų.

Patogiausi yra raktiniai seifų užraktai. Tačiau tada tokio seifo šeimininkui dar reikia rasti patikimą ir slaptą vietelę raktui laikyti ir būti garantuotam, jog tikrai niekas kitas rakto neras. Nesaugiausia būtų raktą nešiotis su savimi, nes tada galima jį pamesti, arba kas nors gali jį pavogti arba atimti. Dar esama seifų su biometrine spyna, kai skenuojamas piršto, dažniausiai nykščio, atspaudas. Kita vertus, yra manoma, jog tokie seifai nėra labai saugūs, o ir naudoti jais gana sudėtinga.

Ar įmanoma atrakinti elektroninę seifo spyną, jei išsikrauna jos baterija?

Jei seifo elektroninio užrakto baterija yra išsikrovusi, galima griebtis dviejų gelbėjimosi variantų. Pirmasis – kai kurių seifų gamintojai suteikia galimybę atnaujinti elektroninės spynos veikimą tada, kai prie tam tikros seifo durelių vietos pridedama kronos tipo baterija. Dar galima pasinaudoti seifo komplekte esančiu laidu, kuris iš išorinės pusės prijungiamas prie elektroninės seifo spynos, o prie jo prijungiama krona ar kitokios rūšies baterijos.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here