Skip to content

Tverečius džiaugiasi gražiomis veiklomis, menais ir svečiais

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Tverečiaus krašto bendruomenė vykdo projektą ,,Skambėk, dainuže sutartine“, kurio veiklose bando gaivinti senąsias etnines vertybes, dainas ir amatus, taip pat kviečia tverečėnų draugijoje pabūti, kūrybai atsiverti savo bei kaimyninio krašto dailininkus. Jau keliskart buvo gražiai susiburta ir mokytasi pinti milines-kryžines juostas, kartu su folkloro ansamblio ,,Čiulbutė“ vadove Sigute Mudiniene dainuotos sutartinės, ypač vertingos šio krašto šviesaus atminimo Dainų karalienės Kristinos Skrebutėnienės palikime išsaugotos. Tverečėnai išmoko 8 sutartines, jas kartu su ansambliu rengiasi pristatyti Oninių šventės koncerte. Kaip sakė bendruomenės ir šio projekto vadovė Janina Paulavičienė, į veiklas mielai įsitraukia, domisi ir vyresni, ir jaunesni. Noro, entuziazmo ir geros nuotaikos tikrai nestinga. 

Liepos 25 d. prasidėjo šio projekto tapybos pleneras ,,Tverečėnų draugijoje“. Plenere pakviesti dalyvauti gerai pažįstami Ignalinos krašto dailininkai ir kūrėjai: tai Nijolė Trinkūnienė ir Inga Ponomarenko iš Ignalinos, Dalia Pajedienė iš Tverečiaus, Mamertas Papšys iš Didžiasalio, Rimantas Medeišis iš Janionių. Plenere dalyvauja ir du visaginiečiai, dailininkų klubo ,,Kvadratas“ nariai – Andrej Danisenko ir Olesya Davidovskaja.

Antrąją plenero dieną Tverečiuje apsilankius, jau buvo galima pamatyti nemažai nutapytų ar baigiamų darbų. Dailininkai kaip tik baigė pietauti. Janina Paulavičienė juos vaišino bulvių plokštainiu, savo keptu pyragu. Vėliau visi pakviesti apžiūrėti didingąją Švč. Trejybės miestelio bažnyčią. Prie jos ir nuotraukai sustojo. Visaginiečiai Andrejus ir Olesya čia, sakė, lankosi pirmą kartą, todėl jiems viskas buvo ypač įdomu. Pleneru džiaugėsi ne tik dalyviai, projekto vadovė, bet ir dažnai dailininkus aplankanti poetė Rimutė Skunčikienė. 

Vieni dailininkai daugiau kuria savo erdvėse, kiti apsistoję jaukiuose parapijos nameliuose. Vieni išsibarstę gamtoje, kiti, kaip Rimantas Medeišis – gerai jaučiasi po stogu. Kaip ir visuose pleneruose, jiems svarbiausia – kūrybos laisvė, bendravimas, naujos pažintys ir meninės patirtys. Kartais gyvenimas priverčia pakeisti planus. 

Didžiasalietis Mamertas Papšys, nors labai laukė plenero, bet dalyvauti negali, todėl jį atstovauja keli jau nutapyti paveikslai. Dailės akademijoje studijuojanti ignalinietė Inga Ponomarenko į plenerą atvažiuoja tik po darbo savivaldybės administracijoje. Paklausta, kaip suspėja, sakė, kad be dienų dar yra ir naktys. 

Žinoma Ignalinos krašto dailininkė Nijolė Trinkūnienė tapo kartu su Dalia Pajediene jos meniškoje sodyboje. Net trijuose paveiksluose – Nijolės taip mylimos piliarožės. Su paveikslais abi papozavo ir darže, kur tos aukštosios gėlės auga. Žydėjimas jau link pabaigos, o paveiksluose – jis išsaugotas visame grožyje ir dar kūrybingos širdies gražumo pridėta. Dalia mielai parodo savo anksčiau tapytus darbus, kuriais išpuošti visi namai. O kur dar ją garsinantys puikieji karpiniai, laisvalaikiu gimę dekupažai, dekoruoti akmenėliai ir įdomus vitražinis ūkinio pastato sienos dekoravimas! Net vištidės durys smagiai išpieštos.

Aplankytos ir kiek toliau miestelyje įsikūrę plenero mokinės Milda Novikienė ir Inesė Čepulė. Moterys sakė anksčiau nėra tapusios, bet dabar džiaugiasi prisijungusios prie draugiškos dailininkų draugijos. Jos dar labai nedrąsiai, pasiėmę pačius mažiausius drobės ruošinukus, bando perteikti mielus sodo vaizdelius. 

Tverečiuje jaučiamas didelis pagyvėjimas ir puiki nuotaika. Vakarais dailininkai susibėga kartu pavakaroti. Projekto vadovė jiems suorganizavo ekskursiją po Ignalinos kraštą, pasibuvimą Paliesiaus dvare. Plenero uždarymas ir paveikslų parodos pristatymas turėjo vykti liepos 30 d. (tuomet laikraštis buvo maketuojamas) rajono Kultūros centro Tverečiaus padalinyje, kuris taip pat prisideda prie gražaus bendro darbo. 

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here