Skip to content

Gaisre namų netekusius žmones aplankė rajono vadovai

www.ignalina.lt

Joks vagis neišneša tiek, kiek gaisras. Bet net tai gali suprasti tik tada, kai liepsnos pakyla virš tavo pastato, kai akyse dingsta užgyventas turtas, prisiminimus saugoję nuotraukų albumai. Liepos 29-ąją, kone vidury dienos liepsnos įsisuko į Naujojo Daugėliškio seniūnijos Kūtiškės kaime gyvenančio Valdo Dervinio namus. Šeštadienio popietę šeimininkas buvo namuose, kai staiga išgirdo keistą traškesį. Išėjęs į koridorių, pamatė jau degančią verandą. Lenktynėse su gaisru Valdas spėjo atrakinti seifą, pasiimti iš ten medžioklinį šautuvą ir dokumentus.

Namas – prie viešo kelio, ties posūkiu į Naująjį Daugėliškį, tad, pamatę virš jo kylančius dūmus, automobilius sustabdė ne vienas vairuotojas, klausė, kuo gali padėti. Valdas laukė ugniagesių. Jų atvyko net trys komandos.

Valdas gi prisimena, kad tai – jo motinos namai, į kuriuos jis atsikėlė gyventi daugiau nei prieš trisdešimt metų. Labai juos mylėjo, puoselėjo. Prieš porą mėnesių pabaigė kapitalinį namo išorės ir vidaus remontą, naujai uždengė stogą… Kaip čia neprisiminsi pelenais virtusių Ceikinių, Labanoro bažnyčių, kurios irgi vėrė vartus po kapitalinių remontų.

Nebuvo lemta ir Valdui laukti rudens darganų, žiemos šalčių taip, kaip jis buvo suplanavęs: šiltai, jaukiai, be rūpesčių. Krūva pinigų į namo sutvarkymą  sudėta, o čia – vienu plykstelėjimu nieko nebeliko. Net apdrausti namo nespėjo.

Dabar, tiesiogine šio žodžio prasme, Valdas liko be pastogės. Laikinai prisiglaudė Antagavėje pas sūnėną Antaną. Iš ten dabar važiuoja prie savo sudegusių namų, vildamasis čia grįžti. MAXIMA parduotuvės apsaugos tarnyboje dirbantis vyras paėmė porą savaičių atostogų ir ėmė tvarkytis. Talkon atėjo sūnėnai Antanas, Deividas ir Ligimantas, kaimynas Petras Paukštė, ūkininkai Vytas Januškevičius, Algis ir Stasys Cicėnai… Labai pravertė ir jų technika, nes ne viską rankomis ištempsi. Gaisro metu griuvo ir sodybos klevas. Jau anksčiau jis buvo pusiau nulūžęs, avarinis, o gaisro metu pakliuvus žiežirbai, pradėjo iš vidaus smilkti, rūkti. Kad nekeltų pavojaus, ugniagesiai tą pačią dieną jį nupjovė.

Rajono savivaldybės meras Laimutis Ragaišis, vicemeras Imantas Umbražiūnas, administracijos direktorius Vidas Kreivėnas lankėsi Kūtiškės kaime. Gaisravietėje rado sodybos šeimininką Valdą Dervinį, N. Daugėliškio seniūną Gintautą Rusecką. Rajono vadovai linkėjo V. Derviniui nepalūžti ir informavo apie galimybę gauti materialinę pagalbą iš savivaldybės. Meras L. Ragaišis be kita ko priminė, kad tam tikra suma pinigų gali būti skirta iš mero fondo lėšų, tik reikia pasirūpinti dokumentais. Valdui šie namai – vieninteliai, todėl kalbėta apie galimybę suteikti jam bent laikiną pastogę.

Gaisrai N. Daugėliškio seniūnijoje išties kelia nerimą ir suteikia peno kalboms. Kaip sakė Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Juozas Kirka, šiemet rajone, gyvenamajame sektoriuje, kilo 11gaisrų, degė 9 gyvenamieji namai, iš kurių trys – N. Daugėliškio seniūnijoje. Gegužės 23-iąją N. Daugėliškyje gaisras be pastogės paliko gausią šeimą, birželio 26 d. degė namas Liekiuose, o štai liepos 29-ąją gaisras šėlo Kūtiškės kaime. Ir nors J. Kirka pasidžiaugė, kad šiemet gaisrų palyginti mažiau, nei praėjusiais metais (pernai gyvenamajame sektoriuje kilo 27 gaisrai), bet per visus metus pernai degė 13 gyvenamųjų namų. Šiemet – jau 9, o dar tik rugpjūčio pradžia. Patarimas visiems: būkite budrūs!

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje