Skip to content

Kaune vaikus išsivežusius sutuoktinius pasieniečiai sulaikė Kačergiškėje

Vilniaus pasienio rinktinės inf.

Rytiniame šalies pasienyje Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė sutuoktinių porą (41 metų Mindaugą Vilčinską ir 39 metų Ingą Vilčinskienę), iš vaikų gerovės centro „Pastogė“ liepos 18 d. pagrobusią savo vaikus. Įtariama, kad teismo sprendimu globos įstaigoje apgyvendintus mažamečius savavališkai pasiėmę tėvai, ketino neteisėtai išvežti į Baltarusiją.

Antradienio vidurdienį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Pūškų užkardos pareigūnai, vykdydami tarnybą Ignalinos r. prie Kačergiškės kaimo, sustabdė patikrinti automobilį „Ford Focus“ su vokiškais registracijos numeriais. Automobiliu be vairuotojo, kaip keleiviai, vyko dar du suaugę asmenys ir trys mažamečiai vaikai.

Fordą vairavęs vyras, paprašytas pateikti dokumentus, į pasieniečius prabilo vokiečių kalba ir pateikė 5 asmenų dokumentus.

VSAT pareigūnams tikrinant dokumentus duomenų bazėje, paaiškėjo, kad jie yra netikri. Tuo metu, supratęs pasieniečių įtarimą, automobilį vairavęs vyras dideliu greičiu pajudėjo iš vietos ir spruko link valstybės sienos.

Į įvykį žaibiškai sureagavę pasieniečiai bėglius ėmė vytis ir maždaug už kilometro, prie pat valstybės sienos, jie buvo sulaikyti. Sprukusiam automobiliui kelią pastojo fizinis barjeras ir pelkė, kurioje mašina įklimpo.

Pasieniečiai išsiaiškino, kad automobilį vairavęs 41-erių vyras ir kartu vykusi 39-erių metų moteris yra kauniečių sutuoktinių pora, liepos 18 d. iš vaikų gerovės centro „Pastogė“ pagrobusi 3 savo mažamečius vaikus, kurie birželio mėnesį Kauno apylinkės teismo nutartimi buvo paimti iš šeimos.

Sulaikytame automobilyje buvo ir dar vienas suaugęs asmuo, nepateikęs asmens dokumentų. Jo tapatybė tikslinama.

Visi asmenys buvo sulaikyti ir perduoti atvykusiems Kauno policijos pareigūnams.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Pūškų užkardoje pradėta administracinė teisena. Automobilį vairavusiam ir bandžiusiam pasprukti kauniečiui už pasitraukimą iš įvykio vietos gresia bauda nuo 850 iki 1200 eurų, už pareigūnų teisėtų nurodymų ar reikalavimų nevykdymą numatyta bauda nuo 90 iki 140 eurų, o už pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą automobiliu vykusiems suaugusiems asmenims gresia įspėjimai arba baudos nuo 40 iki 90 eurų.

xxx

Klastotė

Liepos 30 d. vidurdienį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai Tverečiaus pasienio kontrolės punkte patikrino iš Lietuvos išvažiuojančio 52-ejų Estijos piliečio bei jo vairuoto 2009 m. gamybos „Volvo V70“ dokumentus. Ši transporto priemonė registruota Rusijoje. Dokumentų kontrolės metu VSAT pareigūnams esto pateiktas rusiškas registracijos liudijimas pasirodė įtartinas. Pirminiais duomenimis, tai – visiška klastotė.

Pasieniečiai dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo juo pradėjo ikiteisminį tyrimą. Įstatymas už tai numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki trejų metų. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros Utenos apylinkės prokuratūros prokurorė.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje