Skip to content

Pagerbta Duonelė ir Seneliai, pasveikintos Onelės

Lina RAGINYTĖ ir Artūras ČESLIOKAS

Kiekvienas bendruomenės suėjimas – reikšmingas įvykis. Ir ne tiek svarbi proga, kiek buvimas draugėje, ruošimasis, dalinimasis rūpesčiais ir džiaugsmu. Buvimas reikalingu padeda žmogui eiti pirmyn, skatina veikti. Metai iš metų Daugėliškio krašto žmonės geba rasti bendrų veiklų, vienijančių ir juos pačius, ir bendraminčius iš svetur. Praėjusį savaitgalį daugėliškėnai tradiciškai pagerbė DUONELĘ ir SENELIUS, pasveikino ONELES vasaros šventėje „Šv. Ona – duonos ir vasaros gėrybių ponia“.

Seniau prieš Šv. Oną kiekvienas žemdirbys pradėdavo pjauti rugius, kad per šventę turėtų šviežios duonos. Pirmasis jos kepaliukas tekdavo javapjūtės talkininkams ir vaikams. Nuo šv. Onos ima kristi šaltos rasos, tai pirmasis artėjančio rudens pasibeldimas… Naujojo Daugėliškio Šv. Joakimo ir Šv. Onos bažnyčioje vyko atlaidai, šv. Mišias aukojo kun. Rimas Kalmatavičius ir kun. Renaldas Kučko.

Daugėliškyje įvesta ir nauja tradicija, sudėti senolių fotografijas prie altoriaus apeigų stalo. Paminint Pasaulinę senelių ir pagyvenusių žmonių dieną teigiama, kad Seneliai – kaip duona. Liepos 25 d. švenčiama popiežiaus Pranciškaus įvesta pirmoji Pasaulinė senelių ir pagyvenusių žmonių diena.

„Pagyvenusieji žmonės primena, kad senatvė yra malonė ir kad seneliai yra dovana ir žiedas, sujungiantis kartas, jaunimui perduodantis gyvenimo patirtį“, – sakė parapijos klebonas R. Kalmatavičius.

Po šv. Mišių pašventinta N. Daugėliškio krašto bendruomenės kepta duona, padėta ant bendro stalo.

Visų susirinkusių bendruomenės namų kiemelį laukė šventės vedėjai Nijolė Gluchovienė ir Artūras Česliokas. Skambėjo daug gražių žodžių, išsakyta įdomių ir šmaikščių minčių, nubraukta jaudulio ašarų. Susirinkusius ir varduvininkes Onutes sveikino ir rajono savivaldybės meras Laimutis Ragaišis ir bendruomenė. Onutėms dovanotos gėlių puokštės, sukurtos Jolantos Aleksejevienės, įteikti dailūs Jolitos Bužinskienės atminimo medaliai. N. Daugėliškio krašto bendruomenės pirmininkė Indrė Gruodienė įteikė bendruomenės maišelius su šviežiai kepta duona, o N. Daugėliškio seniūnas Gintautas Ruseckas įteikė padėkas šventės rėmėjams, kurie juk viską darė ne dėl padėkų, o iš širdies.

Kaip sakė I. Gruodienė, labai svarbu ugdyti žmonių meninį skonį, plėsti akiratį ir padėti skleistis jų pačių kūrybiškumui. Šventinę programą papildė vietos saviveiklininkų muzikinė programa. Dainavo Birutė Paukštienė, Marytė Lunienė, Aldona Rudakienė, Aldona Braziulienė, Laima Teteriukovienė, akordeonu akomponavo Rimas Stanevičius.

Ignalinos teatro bičiulių bendruomenė (vad. Jolanta Narbutaitienė) ir Anykščių kultūros centro tradicinių kanklių ansamblis „Laumakė“ (vad. Asta Motuzienė) atliko teatralizuotą pasirodymą „Paskui rugį ir meilę“ (pagal Justino Marcinkevičiaus eiles).

Žinoma atlikėja Laura Remeikienė ir Mažasis choras „Chameleonas“ žiūrovus pakerėjo įspūdinga programa. Tai išties netikėta ir originalu. Šventės metu mažieji šėliojo jiems skirtoje erdvėje: vieni svaigo medinėse sūpynėse, kiti žaidė Skudurinės Onutės organizuotus žaidimus. Veikusioje mugėje smaližiai gavo ir ledų, ir kitų skanėstų.

Šventės organizatoriai dėkojo rėmėjams ir pagalbininkams. Ūkininkams Algirdui, Linai ir Stasiui Cicėnams. Gėles prisijaukinusiai ir iš jų šedevrus kuriančiai Jolantai Aleksejevienei, Ignalinos kredito unijai, Arianos ir Giedriaus Palenčių ūkiui, Arūno Zigmanto ūkiui „Ignalinos uoga“ bei seniūnijos vyrukams Dariui, Mindaugui, Gintui, Genadijui ir Andrejui.

Per burną varvėjo, niekas nieko burnoje neturėjo ir šventės palikt nenorėjo.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here