Skip to content

Naujienų sprintas

Stripeikius aplankys pirmoji šalies pora

Svarbiausia medkopio šventės naujiena! Rugpjūčio 15 d. medaus ir bičiulių šventėje dėmesį bitėms, bičiuliams ir muziejinei kultūrai rodys Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda su ponia Diana Nausėdiene. Jie 11 val. šv. Mišiose Palūšės bažnyčioje, ant Ladalkalnio pasodins savo prezidentinį ąžuoliuką ir dalyvaus šventėje Stripeikiuose. Prezidentas ne tik kad dalyvaus šventėje, bet ir dovanos, tęsdamas ankstesnių Lietuvos prezidentų pradėtą tradiciją, „prezidentines“ bites su aviliu. Kviečiame bičiuliškai pasilabinti su aukščiausiu šalies vadovu.

Baltarusija užsivers per Žolinę

Antradienį rašėme, kad rengiamasi uždaryti vykimą į Baltarusiją per Tverečiaus pasienio postą. Dabar jau paskelbta ir konkreti data – nuo rugpjūčio 15 d. Skelbiama, kad pasienio postas uždaromas laikinai, kol išnyks Vagnerio kariaunos grėsmė ir Baltarusijos pusės. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas Rustamas Liubajevas teigia, kad per pirmąjį šių metų pusmetį į Lietuvą atvyko daugiau nei 800 tūkst. Baltarusijos piliečių, per pastarąjį pusmetį kaimyninėje valstybėje apsilankė maždaug 230 tūkst. lietuvių. „Per pirmąjį šių metų pusmetį per kontrolės punktus atvyko ir išvyko apie 2 mln. keleivių. Jeigu kalbėsime konkrečiai apie Baltarusijos piliečius, jų atvyko 830 tūkst. piliečių. Dauguma iš jų vėliau išvyko. Vidutiniškai per mėnesį į Baltarusiją vyksta po 52 tūkst. Lietuvos piliečių.

Audra Dūkšto krašte

Praėjusį savaitgalį siautėję vėjai ir plovę lietūs labiausiai apniokojo Dūkšto kraštą. Pażemiškės kapinaitėse išvartė medžius, kurie suniokojo keletą kapaviečių (žiūr. nuotr.). Kol kas nežinoma, ar kapavietės buvo apdraustos. Todėl tikėtina, kad žalą galimai turės atlyginti už kapinių priežiūrą atsakinga Dūkšto seniūnija. 

O štai dar vieno Dūkšto krašto gyventojo kieme didžiulis vandens kiekis iš po žemių iškėlė nuotekų talpą (bačką), kuri kildama nuvertė ir ant viršaus pastatytą lauko tupyklą (žiūr. nuotr.). 

Rugpjūčio 20-oji

Vis daugiau kalbama apie padidėjusį Saulės aktyvumą, kuris paliečia ir mus, nes Saulės išmetamai masei pasiekus Žemės atmosferą, sutrikdomas jos geomagnetinis laukas, įvyksta vadinamos magnetinės audros. Skelbiama, kada magnetinės audros sulauksime rugpjūčio mėnesį. Gera žinia ta, kad šį mėnesį bus galima atsikvėpti, nes žymesnė, stipresnė magnetinė audra numatoma tik vieną dieną. Kaip skelbia meteoagent.com, audra numatoma rugpjūčio 20 d. Jos stiprumas sieks 4 balus pagal Kp indeksą, tai traktuojama kaip vidutinio stiprumo magnetinė audra. Rugpjūtį gali pasitaikyti ir daugiau magnetinio lauko aktyvumo svyravimų, tačiau šie sveikatai neturės didelio poveikio dėl mažo stiprumo. Tačiau rugpjūčio 20-ajai, jei esate jautresnis magnetinėms audroms, derėtų pradėti ruoštis iš anksto.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje