Skip to content

Žinių sprintas

MI informacija

Tverečius užsidaro šiandien

Jau dukart rašėme, kad uždaromas Tverečiaus pasienio postas. Laikinai, kol atslūgs įtampa pasienyje su Baltarusija. Tačiau su lenkais jau svarstomas klausimas visai užsidaryti nuo šių kaimynų, tad šiuo atveju būtų užsidarymas neapibrėžtam laikui, kol žlugs A. Lukašenkos režimas. Buvo skelbta, kad postas užsidarys nuo Žolinės, vėliau pranešta, kad data dar nepatvirtinta. Trečiadienį Vyriausybės posėdyje patvirtinta, kad Tverečiaus ir Šumsko postai uždaryti šiandien, 24 val. 

Per Šumsko PKP vyksta tik lengvasis transportas, o per Tverečiaus PKP (nuotr.) vyksta lengvasis transportas ir tuščios krovininės transporto priemonės. Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, uždaromi du pasienio kontrolės punktai, reaguojant į „Wagner“ grupuotės persikėlimą į Baltarusiją, kurios dalis yra arti Suvalkų koridoriaus.

„Šis sprendimas – viena iš prevencinių priemonių, siekiant suvaldyti nacionaliniam saugumui kylančias grėsmes, galimas provokacijas pasienyje. Tai sudarys sąlygas pasienio pareigūnams perskirstyti savo pajėgumus pasienyje su Baltarusija ir sutelkti dar didesnį dėmesį valstybės sienos apsaugai“, – sako ministrė A. Bilotaitė.

Pasienyje su Baltarusija dar veikia trys pasienio kontrolės punktai: Lavoriškių, Raigardo ir Šalčininkų, per juos vyksta ženkli dalis krovininio transporto srauto. O mūsų rajono gyventojams arčiausias kelias į Baltarusiją yra per Daugpilį į Breslaują, kol ir latviai dar posto neuždarė. Bevizis vykimas į Baltarusiją neatšauktas, galioja.

Aistros dėl patarėjo

Rajono merui savo patarėju paskyrus Darių Lukoševičių, socialiniuose tinkluose ir diskusijose kilo pikta nuomonių banga. Kaip galima buvo patarėju skirti šį žmogų, kuris kažkada neteisėtai gavo vidurinės mokyklos atestatą, galimai yra susijęs su praėjusios valdžios neaiškiu dalies miesto paplūdimio prie Gavio ežero privatizavimu ir kita nevienareikšmiškai vertinama jo veikla „prie Rasiko“.

Deja, tokia jau ta politika, kad kartais tenka priimti sprendimus, su kuriais ir pats nesutinki. Rajono savivaldybės taryboje situacija po rinkimų tokia, kad „valstiečiai“ tarybos daugumą turi formuoti iš įvairių partijų, laimėjusių po 1–2 vietas. O už prisijungimą prie daugumos kiekviena partija reikalauja sau naudos, savos duoklės, šiuo atveju – kokio nors posto savivaldybėje. Vieną vietą taryboje laimėjo ir Liberalų sąjūdis, kuriam priklauso D. Lukoševičius (yra skyriaus pirmininkas). Tad po ilgų dvejonių, kad nesusilpnėtų koalicija, ir buvo priimtas šis sprendimas, nes liberalai kitos kandidatūros nesiūlė, tik šitą. Dabar pozicijos ir opozicijos santykis taryboje 12:9, pasitraukus į opoziciją vienam nariui, tas santykis taptų labai „slidus“ – 11:10. Kad taip neatsitiktų ir buvo priimtas tas sprendimas, keliantis daug „vėjo“. 

Mero patarėjai yra politinio pasitikėjimo, juos meras priima ir atleidžia be kieno nors pritarimo ar derinimo, savo valia. Patarėjai patys sprendimų nepriima, tik renka informaciją ir pasiūlymus merui. 

Nauji paskyrimai

Rugpjūčio 16 d. darbą pradėjo dviejų svarbių įstaigų vadovės. Ignalinos krašto muziejuje sveikinta naujoji direktorė dr. Regina Mikštaitė-Čičiurkienė (nuotr.), o Ignalinos rajono turizmo informacijos centre – Joana Lichadziauskienė (nuotr.). Jas abi pirmąją darbo dieną aplankė, pasveikino ir sėkmingo planų įgyvendinimo linkėjo savivaldybės meras Laimutis Ragaišis, vicemerai Imantas Umbražiūnas ir Vaidotas Židanavičius.

Dr. R. Mikštaitė-Čičiurkienė turi didelę muziejininkystės patirtį, anksčiau ji dirbo Švenčionių Nalšios muziejaus direktoriaus pavaduotoja etninės kultūros veiklai, vėliau laikinai ėjo direktorės pareigas. Ignalinos muziejaus veikla ji daug domėjosi, todėl, kaip sakė, tikrai daug žino apie jo veiklą, darbus ir turi planų. Tarmę išsaugojusi moteris jaučia sentimentus Ignalinos kraštui, jos mamytė kilusi iš Trečiūnų kaimo, o senelis – nuo Ceikinių. J. Lichadziauskienė turi didelę projektų administravimo patirtį. Daugiau nei 10 metų ji dirbo VšĮ Ignalinos atominės elektrinės regiono plėtros agentūroje. Pastaruoju metu (iki motinystės atostogų) – SĮ „Kompata“ Paslaugų administravimo skyriaus vadove. Direktorė kviečia bendradarbiauti: ,,Savo darbe sieksiu plėsti Ignalinos rajono turizmo informacijos centro veiklą, populiarinti Ignalinos rajoną, stengtis pritraukti į jį daugiau turistų, o pirmiausia – bendrauti ir bendradarbiauti su visais. Todėl mano noras ir prašymas: rašykite, skambinkite, siūlykite. Tik dirbdami kartu galime pasiekti gerų rezultatų…“.

Apklausa

Nors dar džiaugiamės vasara, švenčių organizatoriai jau galvoja ir apie metų pabaigos šventes. Jie ignaliniečių nori paklausti, kokią miesto Kalėdų eglę norime matyti šiemet: karkasinę ar natūralią? 

Kviečiame dalyvauti apklausoje ir išsakyti savo nuomonę. Apklausa vyksta rajono savivaldybės interneto svetainėje www.ignalina.lt. Viešųjų pirkimų tinklalapyje MI aptiko pernykščius karkasinės eglės pirkimus, ji pernai biudžetui kainavo apie 40 tūkst. eurų.

2 komantarai (-ų)

  1. Na va, ir pasirodė mūsų valdžios požiūris – geriau jau žulikas patarėju eis, negu sąžiningai su mažesne balsų persvara… Dar reikėjo ir Marijonai pasiūlyti pas valstiečius grįžti…

  2. Kaip supratau sukurtas etatas,kuris padės valstiečiams tvirčiau laikyti valdžią rankose. O alga tma patarėjui už patarimus,kurie niekam neįdomūs,bus mokama iš mūsų,mokesčių mokėtojų pinigų? O nenorėtumėte susimokėti iš savo čekučių lėšų? Jau pradedu socdemų ilgėtis.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje