Skip to content

Ceikiniuose siaučia vilkai

Jonas BALTAKIS

Maždaug prieš mėnesį viena Šilaikiškės kaimo gyventoja verkdama paskambino į redakciją ir papasakojo istoriją, kaip vilkas tiesiog iš kiemo pagrobė jos kambarinį šunelį. Turėjo du šunelius, kurie visą laiką glaudėsi kambariuose ir tik kartkartėmis išbėgdavo palakstyti į kiemą. Vieną vakarą, kaip įprasta, abu vėl išbėgo į lauką. Atsėlinęs vilkas vieną sugriebė ir išsinešė, antras spėjo pasislėpti…

Vakar paskambinusi kita netoli Ceikinių gyvenanti moteris pasiguodė, kad ją, tiksliau jos augintinį, ištiko tokia pati istorija. Jos galvijai ganosi laukuose netoli Čižiškių k. Einant karvių melžti, kartu visada šalia bėga ir jos šunelis. Taip buvo ir šįkart. Tačiau įvyko tai, kas sukėlė šoką. Dienos metu, vos už kelių metrų nuo moters, iš melioracijos griovio staiga iššoko vilkas, jos akyse sugriebė šunelį ir nusinešė. Moteris sako: „Parašykit ir perspėkit Ceikinių apylinkių gyventojus, kad būtų atsargūs – aplink namus siaučia vilkai.“

Mūsų žiniomis, panaši situacija liūdnai kartojasi ir kitur rajone. Švedriškės–Ažvinčių apylinkėse vilkai jau papjovė apie penkiolika šunų. Kas dėl Ceikinių vilko, tai kalbama, kad jau ne pirmi metai galimai siautėja vilkas vienišius, kuris, spėjama, laikosi Pamoliškės–Panižiškės apylinkėse esančiame raiste. Zuikose avį papjovė, kitur šunį nusinešė, pastebėtas ir Kazokinėje, buvo atėjęs net į medžiotojo kiemą. Galimai vilkas dėl sveikatos ar amžiaus negali normaliai medžioti, tad tyko grobio, kurio nereikia vaikytis. Klausite, o ką veikia medžiotojai? Tiesiai šviesiai: jie įvairiais aplinkosauginiais reikalavimais ir draudimais raudonomis vėliavėlėmis apstatyti labiau nei vilkai, todėl, kad neprisišauktų nemalonumų, ir žiūri į viską pakankamai abejingai. Tarkim, akyse užpuolus gyvulį ar gyvūną, medžiotojas, jei vilkų sumedžiojimo limitas jau išnaudotas, to vilko nušauti negali. Už tai tektų atsakyti.

2022–2023 m. medžioklės sezonui Aplinkos ministerija buvo nustačiusi 282 vilkų sumedžiojimo limitą. 2023 m. vasario 28 d. Varėnos r. buvo sumedžiotas paskutinis pagal limitą skirtas vilkas. Ir viskas, daugiau iki šiol medžioti negalima. Reikia laukti naujo limito 2023–2024 m. medžioklės sezonui. Limitas skiriamas ne rajonams, o visai Lietuvai, todėl teoriškai galimas atvejis, kad viename rajone bus nušauta 10 ar 20 vilkų, o kitame – nė vieno.

Asociatyvi nuotr.

1 komentaras

  1. Nuo drunumo vaistų nėra tad ir kaltų ieškoti nereikia. Atsibodo „ūkininkų“ verkšlenimai apie išpjautas avis, problema sena kaip pasaulis, apsitverkit tinkamai, nereiks verkti kaskart ir avys bus sočios ir vilkas gyvas.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje