Skip to content

Gėlės rugsėjo 1-osios proga. Ar žinote, kokias dovanoti pagal etiketą? Pasakoja floristė

Karolina Grabowska iliustracija iš pexels.com

MI informacija

Artėjant Rugsėjo 1-osios šventei, floristė Dalia pasakoja – kokios gėlės pasirenkamos dažniausiai ir kokios tinkamiausios pagal etiketą. Kardeliai, žinoma, klasika, tačiau apskritai opcijų yra kur kas daugiau, tad renkantis siūlome daugiau dėmesio skirti modernioms puokštėms, kurios puoštos gėlėmis pasiekusiomis mūsų kraštą net iš Afrikos.

Tam tikros gėlės pasirenkamos dažniau nei kitos

Nors salonuose galima rasti labai daug įvairiausių gėlių ir iš jų kurtų puokščių, tačiau floristė pastebi, kad lietuviai – klasikos mylėtojai. “Rugsėjo 1-oji yra ta šventė, kai dažniausiai retas drįsta pirkti kiek rečiau matomas ir galbūt ne taip gerai pažįstamas gėles. Tokia tradicija labiau gavi vestuvių arba gimtadienio progomis”,- pasakoja Dalia.

Aktyviausiai yra perkami kardeliai, jurginai, eustomos, saulėgrąžos, taip pat ir gvazdikai. Visos šios gėlės lietuviams puikiai pažįstamos, o suderintos su įvairia lapija – gali atrodyti ir gana prabangiai”,- priduria.

Minėtos gėlės dažniausiai siejamos su sezoniškumu, taigi, mielai pasirenkamos tokios, kurios šiltuoju metų laiku auga Lietuvoje. Komponuojamos net ir ramunės, kitos lauko gėlės, kurios dažniausiai derinamos su skoninga lapija, pavyzdžiui, eukaliptas arba pistacijos, puikiai atrodo ir smilgos, net gubojos.

Puokštės nuotrauka priklauso flowerstime.lt
Puokštės nuotrauka priklauso flowerstime.lt

Ruošiamasi jau iš anksčiau

Floristė Dalia pastebi, kad dažnas pasirūpina puokštėmis iš kur kas anksčiau, o ne rugsėjo 1-osios rytą. “Kadangi gėlių puokštės dažniausiai parduodamos su trąšomis – jos išlieka gražios gyvos gana ilgą laiką, net kelias savaites. Dėl to mūsų klientai labai dažnai perka puokštes likus kelioms dienoms iki Rugsėjo 1-osios šventės. Paprasčiausiai ramiai įsigijo kas jiems yra gražu, kas atrodo labiausiai tinkama mokytojai ir nesuka galvos  dėl artėjančios Mokslo ir Žinių dienos”,- teigia pašnekovė.

Dažniausiai Rugsėjo 1-ą dieną aktyviausiai puokštes perka paaugliai, kurių tėveliai jau patys nesirūpina gėlėmis, o vaikams dažniausiai trūksta atsakomybės ir jie patys paskutinę minutę bėga pirkti gėlių. Žinoma, kad tokiu atveju tenka pirkti tokias puokštes, kokios lieka, tačiau salonai dažniausiai ir šventinę dieną būna pasirūpinę atsargomis.

Užsakomos puokštės pagal asmeninius poreikius

Greta tradicinių puokščių taip pat auga poreikis užsakyti tokias, kurios yra sukurtos pagal užsakymą. “Dažniausiai vienetines puokštes užsako tie, kuriems ši graži diena yra labai ypatinga, tie, kuriems tai yra patys pirmi arba paskutiniai mokslo metai. Tuomet Rugsėjo 1-oji dažniausiai įgauna daugiau svarbos, tad norisi, kad ir mylimam mokytojui įteikta puokštė būtų unikali”,- atvirauja Dalia.

Daugelis galvoja, kad pagal poreikius kurtos vienetinės puokštės kainuoja labai brangiai. Tai nėra tiesa. Puokštės įkainį lemia komponuojamos gėlės, tad viskas priklauso nuo jų derinimo. Net ir didelė, masyvi puokštė kurta pagal užsakymą gali kainuoti nebrangiai, jeigu joje bus derinamos tokios gėlės, kurios konkrečiu metu žydi Lietuvoje.

Puokštės nuotrauka priklauso flowerstime.lt
Puokštės nuotrauka priklauso flowerstime.lt

Rugsėjo 1-ai nėra taisyklių

Mokslo ir žinių diena – svarbi šventė ne tik vaikams, tačiau ir jų tėveliams, personali, kuris dirba ugdymo įstaigose. Natūralu, kad gražios dienos paminėjimui – būtinos ir skoningos puokštės. Svarbiausia, kad jos nėra apibrėžtos etiketu taip griežtai kaip kad tinkamos vestuvėms arba gimtadieniui. Dažniausiai specialistai siūlo daugiau dėmesio skirti ryškioms, akis traukiančioms puokštėms, kuriose kuo daugiau žalumos ir mažiau blizgučių, įvairių dekoro akcentų. O geriausia rinktis tokias puokštes, kurios atrodo tinkamiausios tam tikram pedagogui. Juk kiekvieną žmogų galima susieti su tam tikromis gėlėmis.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje