Skip to content

Įvairių nagų priauginimo metodų privalumai ir trūkumai

MI informacija

Akrilo ir gelio nagų dengimo būdai

Du populiariausi nagų priauginimo būdai yra akriliniai ir geliniai nagai. Abu tipai turi savitų privalumų ir trūkumų. Šiame straipsnyje Nagudraugas.lt ekspertai aptaria  abiejų šių nagų priauginimo būdų ypatumus, išskiria pagrindinius jų privalumus ir trūkumus, kad galėtumėte pasirinkti tai, kas geriausiai atitinka jūsų poreikius.

Akriliniai nagai

Akriliniai nagai kuriami maišant skystą monomerą ir miltelinį polimerą, kad ant natūralių nagų susidarytų kietas apsauginis sluoksnis. Kai akrilas sukietėja, jis tampa puikiu pagrindu nagų spalvai užtepti.

Akrilinių nagų privalumai

Tvirtumas: Akriliniai nagai pasižymi tvirtumu ir ilgaamžiškumu. Jie gana tvirti ir gali atlaikyti atsitiktinius smūgius nesuskilinėdami ir nesutrūkinėdami, todėl tinka tiems, kurie gyvena aktyvų ir judrų gyvenimo būdą.

Ilgaamžiškumas: Tinkamai prižiūrimi akriliniai nagai gali tarnauti ilgai. Reguliariai pildant, paprastai kas dvi-tris savaites, jie atrodys sveiki ir gerai prižiūrėti.

Kaina: Lyginant su geliniais nagais, akriliniai nagai dažnai yra pigesni, todėl jie yra puikus pasirinkimas tiems, kurie turi mažesnį biudžetą.

Akrilinių nagų trūkumai

Natūralių nagų pažeidimas: Dažnas akrilinių nagų naudojimas gali pažeisti natūralius nagus. Nago paviršiaus šiurkštinimas, kad akrilas priliptų, gali ploninti ir silpninti natūralius nagus.

Cheminiai kvapai: Kai kurie žmonės gali jausti nemalonų cheminių medžiagų, naudojamų akriliniams nagams kurti ir tepti, kvapą.

Mažiau natūrali išvaizda: Akriliniai nagai paprastai būna storesni už natūralius nagus, todėl gali atrodyti ne taip natūraliai, palyginti su kitais nagų priauginimo būdais.

Geliniai nagai

Geliniai nagai kuriami tepant skaidrų pagrindą, spalvotą laką ir viršutinį sluoksnį, kuris sukietinamas po UV šviesa.

Gelinių nagų privalumai

Natūrali išvaizda: Geliniai nagai atrodo blizgiau ir natūraliau nei akriliniai. Jie paprastai yra plonesni ir lankstesni, išvaizda ir pojūčiu labai panašūs į natūralius nagus.

Jokio kvapo: gelinių nagų priauginimo procese nenaudojamos stiprų kvapą skleidžiančios cheminės medžiagos, todėl žmonėms, jautriems stipriems kvapams, tai yra maloniau.

Greitesnis kietėjimo laikas: Geliniai nagai kietėja greičiau nei akriliniai, nes naudojama UV arba LED šviesa, todėl mažiau tenka laukti.

Gelinių nagų trūkumai

Mažiau patvarūs: Geliniai nagai, nors ir lankstūs bei natūraliai atrodantys, yra mažiau patvarūs nei akriliniai. Jie gali greičiau suskilinėti arba nusilupti, ypač esant stresui ar intensyviam naudojimui.

Kaina: Geliniai nagai paprastai kainuoja brangiau nei akriliniai – tiek pirminis jų dėjimas, tiek tolesnė priežiūra.

UV spindulių poveikis: gelinių nagų kietinimo procesas susijęs su UV spindulių poveikiu, kuris ilgainiui gali pažeisti odą. Kad sumažintumėte šią riziką, prieš einant po UV lempa rankas patartina patepti apsauginiu kremu nuo saulės.

Apibendrinant, tiek akriliniai, tiek geliniai nagai turi savo privalumų ir trūkumų. Sprendimas ir pasirinkimas dažnai priklauso nuo asmeninių pageidavimų, biudžeto, gyvenimo būdo ir estetikos. Visada būtina pasitarti su profesionaliu nagų meistru, kad jis tinkamai įvertintų jūsų nagus ir patartų, koks variantas jums tinkamiausias. Be to, nepriklausomai nuo pasirinkto priauginimo tipo, įsitikinkite, kad laikotės tinkamos nagų higienos, kad išvengtumėte bet kokių galimų nagų sveikatos problemų.

Galiausiai sprendimas tarp akrilinio ir gelinio nagų priauginimo susiveda į asmeninių pageidavimų klausimą, subalansuojant tokius veiksnius kaip ilgaamžiškumas, estetika, kaina ir gyvenimo būdas. Nė vienas metodas nėra savaime pranašesnis už kitą. Priešingai, kiekvienas iš jų tarnauja skirtingiems tikslams ir teikia įvairių privalumų. Akriliniai nagai yra patvarūs ir nebrangūs, todėl idealiai tinka tiems, kurie gyvena aktyvų gyvenimo būdą ir turi nedidelį biudžetą. Kita vertus, geliniai nagai atrodo natūraliau, o jų dengimo procesas yra mažiau nemalonus, todėl jie patrauklūs tiems, kurie ieško estetiško, bet praktiško sprendimo. Priimant pagrįstą sprendimą labai svarbu pasinaudoti profesionalaus nagų meistro patirtimi. Ne mažiau svarbu laikytis tinkamos nagų higienos, kad ir kokį priauginimo būdą pasirinktumėte, tam, kad būtų užtikrinta bendra nagų sveikata. Atidžiai apsvarstę ir gavę profesionalių patarimų, galite džiaugtis nagų priauginimo grožiu ir kartu išsaugoti savo natūralių nagų sveikatą.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje