Skip to content

Kada reikia keisti 10w40 tepalus?

MI informacija

10w40 alyvos keitimo automobiliui dažnumas priklauso nuo įvairių veiksnių, įskaitant ridą ir transporto priemonės naudojimą. Dauguma automobilių gamintojų rekomenduoja alyvą keisti kas 8000–12 000 kilometrų arba kas dvejus metus, atsižvelgiant į tai, kas įvyksta anksčiau. Tačiau, jei transporto priemonė dažnai naudojama trumpoms kelionėms arba sustojus eismui, alyvą gali tekti keisti dažniau. Be to, jei transporto priemonė naudojama sunkioms užduotims atlikti, pavyzdžiui, vilkti ar važiuoti bekele, alyvą gali tekti keisti dažniau. Todėl, nustatant, kada keisti 10w40 alyvą, svarbu atsižvelgti į transporto priemonės naudojimą.

Laikui bėgant alyva sugenda ir užsiteršia nešvarumais, šiukšlėmis ir kitomis priemaišomis, kurios gali trukdyti efektyviai sutepti variklį. Dėl to gali padidėti variklio susidėvėjimas, sumažėti degalų efektyvumas ir netgi sugadinti variklį.

Aplinkos sąlygos taip pat gali turėti įtakos 10w40 alyvos ilgaamžiškumui. Pavyzdžiui, labai karšta arba žema temperatūra gali paskatinti alyvą greičiau suskaidyti, todėl alyvą reikia keisti dažniau. Panašiai dulkėtoje ar nešvarioje aplinkoje alyva gali būti užteršta, todėl ją reikia keisti dažniau. Svarbu patikrinti gamintojo rekomendacijas dėl alyvos keitimo ekstremaliomis aplinkos sąlygomis, nes jos gali skirtis nuo standartinių intervalų.

Nustatant, kada keisti 10w40 alyvas, labai svarbu laikytis gamintojo rekomendacijų. Gamintojo nurodymuose atsižvelgiama į specifinius transporto priemonės poreikius, įskaitant variklio tipą, važiavimo sąlygas ir alyvos tipą. Vieni gamintojai rekomenduoja tepalus keisti kas kelis mėnesius, kiti – ilgesnius intervalus. Svarbu laikytis šių nurodymų, kad būtų užtikrintas automobilio ilgaamžiškumas ir optimalus veikimas. Be to, reguliarus alyvos lygio ir kokybės tikrinimas gali padėti nustatyti, kada reikia keisti alyvą.

 Kalbant apie automobilio alyvos keitimą, reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių. Vienas iš svarbiausių veiksnių yra transporto priemonės naudojimas. Jei savo automobilį daugiausia naudojate trumpoms kelionėms arba važiuojant sustojus, alyvą gali tekti keisti dažniau nei tuo atveju, jei naudosite ją ilgiems važiavimams greitkeliu. Taip yra todėl, kad dėl trumpų kelionių ir važiavimo be pertraukos alyva gali greičiau suskaidyti. Viena iš pagrindinių 10w40 alyvos keitimo priežasčių yra užtikrinti, kad variklis veiktų sklandžiai. Alyva veikia kaip tepalas, apsaugantis variklį. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje