Skip to content

Loginių žaidimų ir galvosūkių nauda psichikos sveikatai

MI informacija

Loginiai žaidimai ir galvosūkiai – tai smagus būdas išlaikyti smegenis aktyvias ir darbingas. Jie gali padėti pagerinti mūsų pažintinius gebėjimus, atmintį ir problemų sprendimo įgūdžius. Loginiai žaidimai suteikia pilnatvės ir pasitenkinimo jausmą, kai įveikiamos sudėtingos užduotys. 

Šiame straipsnyje išskirsime 10 pagrindinių naudų, kurias mūsų psichinei sveikatai teikia loginiai žaidimai ir galvosūkiai.

Stiprina smegenų veiklą

Loginiai žaidimai reikalauja susitelkimo, susikaupimo ir protinių pastangų, o tai padeda stimuliuoti mūsų smegenų veiklą. Spręsdami galvosūkius suaktyviname įvairias smegenų sritis, o tai savo ruožtu gerina mūsų pažintinius gebėjimus, pavyzdžiui, atmintį, dėmesį ir žinių apdorojimo greitį. Iš tikrųjų tyrimais yra įrodyta, kad žaidžiant loginius žaidimus ir sprendžiant galvosūkius gali pagerėti vykdomoji funkcija, kuri apima gebėjimą planuoti, organizuoti ir priimti sprendimus.

1. Gerina atmintį

Atmintis yra esminis mūsų kognityvinių gebėjimų aspektas, kuris senstant gali susilpnėti. Žaisdami atmintimi pagrįstus loginius žaidimus ir galvosūkius, pavyzdžiui, kryžiažodžius ar sudoku, galime išlaikyti stiprią atmintį ir pagerinti gebėjimą prisiminti. Reguliariai žaisdami tokius žaidimus galime pagerinti trumpalaikę ir ilgalaikę atmintį, o tai gali būti naudinga kasdieniame gyvenime.

2. Mažina stresą ir nerimą

Galvosūkiai gali būti puikus būdas sumažinti streso lygį. Žaisdami įsitraukiame į veiklą, o tai gali padėti atitraukti mūsų dėmesį nuo rūpesčių ir problemų. Be to, pasiekimo ir pasitenkinimo jausmas, kurį jaučiame išsprendę galvosūkį ar užbaigę žaidimą, gali pagerinti mūsų nuotaiką.

3. Gerina problemų sprendimo įgūdžius

Norite problemas spręsti lengvai ir nestresuoti? Spręskite galvosūkius! Jie reikalauja kritiško ir analitinio mąstymo, nes žaidime tenka ieškoti sprendimų pateiktiems iššūkiams. Žaisdami laviname savo gebėjimą atpažinti dėsningumus, susieti skirtingą informaciją ir rasti kūrybiškas išeitis sudėtingoms problemoms. 

4. Didina savivertę ir pasitikėjimą savimi

Sėkmingai įveikę galvosūkius ar žaidimus, patiriame pasiekimų ir pasididžiavimo savo gebėjimais jausmą. Šis laimėjimo jausmas gali persikelti į kitas mūsų gyvenimo sritis, suteikdamas mums pasitikėjimo savimi spręsti naujus iššūkius ir prisiimti svarbesnes pareigas.

5. Didina susikaupimą ir dėmesį

Reguliariai žaisdami tokio tipo žaidimus galite pagerinti susikaupimą ir dėmesį, todėl lengviau susikoncentruoti į užduotis ir išvengti išsiblaškymo net ir kasdieninėje rutinoje.

6. Suteikia kontrolės jausmą

Žaisdami loginius žaidimus vis labiau pasitikime savo jėgomis, o kontrolės jausmas, kurį įgyjame įveikę galvosūkį, gali padėti mums geriau kontroliuoti savo gyvenimą.

7. Skatina kūrybiškumą

Žaidimais lavinate gebėjimą mąstyti nestandartiškai ir kūrybiškai spręsti sudėtingas problemas. Toks mąstymas gali būti pritaikytas ir kitose gyvenimo srityse, todėl galime į iššūkius pažvelgti naujai ir rasti novatoriškų sprendimų.

8. Gerina socialinius įgūdžius

Daugelį loginių žaidimų ir galvosūkių galima žaisti kartu su kitais žmonėmis, taip suteikiant galimybę bendrauti ir bendradarbiauti su kitais. Tokia veikla gali padėti lavinti bendravimo įgūdžius, gerinti gebėjimą dirbti komandoje ir stiprinti santykius su kitais žmonėmis.

10. Atitolina pažintinių gebėjimų silpnėjimą senstant

Reguliarus smegenų lavinimas užsiimant tokia veikla gali padėti

palaikyti pažintines funkcijas, užkertant kelią tokioms ligoms kaip demencija ar Alzheimerio liga arba atitolinant jų atsiradimą. Iš tiesų ne vieni tyrimai parodė, kad smegenų treniravimo žaidimai gali pagerinti vyresnio amžiaus žmonių pažintines funkcijas ir netgi padėti sumažinti pažinimo funkcijų sutrikimų atsiradimo riziką.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje