Skip to content

Mokyklų bendruomenės pasirengusios iššūkiams

Sigita TELYČĖNAITĖ

Rugsėjo 1-oji – kilnių tikslų ir naujų iššūkių pradžia. Mokytojai ir moksleiviai, įkvėpti vasaros įspūdžių, grįžta į mokyklas kurti, siekti bei tobulėti. Mokslo ir žinių dienos išvakarėse apie švietimo bendruomenės aktualijas kalbamės su Ignalinos rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Gražina MACKONIENE.

1. Prasideda nauji mokslo metai. Nauji rūpesčiai, išbandymai visai rajono švietimo bendruomenei. Su kokia ateities vizija ir su kokiomis nuotaikomis pedagogai sutinka dar vieną naują pradžią?

Nauji mokslo metai – nauja pradžia, į kurią paprastai sudedama daug lūkesčių ir pasiryžimų. Pasitikiu mokyklų bendruomenėmis, jos yra susitelkusios ir pasirengusios įgyvendinti naujoves bei spręsti iššūkius, kurių kiekvienais mokslo metais tikrai netrūksta. Galime tik pasidžiaugti, kad mūsų rajono mokykloms pakanka mokytojų.

Švietimo įstaigų ir jų skyrių tinklas dar labiau sumažės, kadangi Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos skyriuose Naujajame Daugėliškyje ir Dūkšte bus vykdomos tik ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programos, o klasių nebelieka dėl nepakankamo mokinių skaičiaus. 

2. Kiek moksleivių rajone sugrįš į klases, kiek bus (apytikriai) pirmokų ir dvyliktokų?

Rugsėjo 1-ąją tikimės sulaukti maždaug 20 mokinių mažiau nei turėjome praeitais mokslo metais (2022–2023 m. m. rajono mokyklose 1-12 klasėse mokėsi 1069 mokiniai, daugiau kaip 300 vaikų buvo ugdoma pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas). Preliminariais duomenimis rajono gimnazijose mokysis 90 pirmokų; abiturientų – 84 .

3. Kokios naujovės laukia mokytojų ir moksleivių šiemet?

Atnaujintų bendrųjų ugdymo programų diegimas nelyginėse klasėse, darbas su naujais vadovėliais; startuojanti gyvenimo įgūdžių programa; platus spektras Tūkstantmečio mokyklų programos veiklų; iš esmės atnaujinta vidurinio ugdymo programa ir su ja ateinantys tarpiniai patikrinimai – tai tik dalis naujovių, laukiančių mokyklų bendruomenių. Kartu su naujais reikalavimais ateina ir papildomos lėšos konsultacijoms, kurios bus skirtos moksleiviams, pasiekimų patikrinimuose nepasiekusiems patenkinamo lygmens.

4.. Kuo galite džiaugtis, o dėl ko nerimaujate, jau būdami ant Rugsėjo 1-osios slenksčio? Kokie tie vasarą nuveikti „namų darbai“?

Gera žinia, kad paskutinę rugpjūčio savaitę Ignalinos rajono savivaldybės taryboje patvirtintas papildytas Gabių mokinių skatinimo tvarkos aprašas numato galimybę piniginėmis premijomis paskatinti puikiai besimokančius moksleivius.

Taip pat tikimės, kad vasaros pabaigoje ŠMSM patvirtintas lankomumo tvarkos aprašas paskatins geresnį pamokų lankomumą ir tai turės įtakos mokymosi pasiekimams.

5.. Mokytojo pašaukimas – ypatingas, reikalaujantis begalinio dvasinio polėkio, beribės meilės gyvenimui.Vadovavimas rajono mokytojų bendruomenei reikalauja daug jėgų ir pasišventimo. Iš kokio šulinio pati semiatės stiprybės ir įkvėpimo tokiam darbui? 

Esu labai dėkinga visai rajono švietimo bendruomenei, ypač švietimo lyderiams ir kolegėms švietimietėms už profesionalumą ir nuoširdų bendradarbiavimą. Manau, kad tarpusavio pagarba, veiklos refleksija bei pasidalintoji lyderystė yra tie žingsniai, kurie ne tik veda link tikslų įgyvendinimo artimiausiu keliu, bet ir padeda geriau jaustis. 

6. Kokius savo Mokytojus prisimenate šventės išvakarėse? Ko linkėtum visiems kolegoms ir pačiai sau šiemet?

Su didele pagarba ir dėkingumu prisimenu visus savo Mokytojus, neįsivaizduoju, kad galėčiau kada nors juos pamiršti… Be galo šilti prisiminimai aplanko, kuomet mintimis nusikeliu į savo vaikystę – jos neįsivaizduoju be nuostabaus gerumo pradinių klasių mokytojos Jadvygos Kalantienės.

Mieli kolegos, Jums visiems linkiu, kad kasdienis darbas būtų mylima ir įdomi veikla, suteikianti gyvenimui šviesių spalvų.

Ačiū už dialogą.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje