Skip to content

Kraštiečio dovanos

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Garbus kraštietis žurnalistas, Nepriklausomybės Akto signataras, buvęs LR Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas laukiamas svečias Ignalinoje. Atvykdamas į renginius, jis dažnai aplanko ir Ignalinos rajono savivaldybės viešąją biblioteką. Rugsėjo 1-ąją Č. Juršėnas sveikino mokinius, mokytojus ir tėvelius Mokslo ir žinių dienos proga. Mokykla jam, kaip sakė, visada kelia pačius geriausius prisiminimus. Pats svečias Ignalinos vidurinę mokyklą aukso medaliu baigė 1955 m.

Po šventės Laisvės aikštėje, kartu su meru Laimučiu Ragaišiu ir savivaldybės tarybos nariu Viliumi Cibulsku jis aplankė ir biblioteką. Aplankė ne tuščiomis – dovanų atvežė didelę dėžę įvairių knygų. Knygas bibliotekoms Č. Juršėnas dovanoja jau ketvirtį amžiaus. Taip mažina vis pasipildančią savo asmeninę biblioteką, atiduoda ir paties pirktų, ir dovanų gautų knygų. Vien Ignalinos bibliotekai jau dovanota daugiau nei 4 tūkst.

„Knygos mane supa ir lydi visą gyvenimą. Ir žmones vertinau būtent pagal knygų skaitymą…“, – rašoma Česlovo Juršėno prisiminimų knygoje „Nenuobodaus gyvenimo mozaika“. Knyga buvo pristatyta ir Ignalinos bibliotekoje. Na, o šio vizito metu svečias po knygą užrašė ir dovanojo bibliotekos direktorei Loretai Aleknienei ir savivaldybės atstovei Linai Kovalevskienei. Kadangi merui ir tarybos nariui šios knygos dovanotos anksčiau, tai jiems Č. Juršėnas įteikė naujausio leidimo mažo formato ,,kišenines“ Lietuvos Respublikos Konstitucijas.

Autorės nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje