Skip to content

Mokslo ir žinių šventė „kiečiausių“ matematikų gimnazijoje

Lina RAGINYTĖ

Vieni žmonės laiką skaičiuoja nuo savo gimtadienio, kiti – nuo metų pradžios, o yra ir tokių, kurie per gyvenimą žingsniuoja nuo rugsėjo iki rugsėjo. Susiklosčiusi tradicija, kad rudenį pradedama kelionė naujais pažinimo keliais. Išmokstama pažinti raides ir skaičius, išmokstama skaičiuoti ir skaityti, o tada kasmet pasiekiama vis naujų atradimų. Pažinimas ir mokymasis kiekvieno žmogaus gyvenime daro stebuklus, nepaisant, kokio amžiaus žmogus esąs ir ko jis mokosi. Išmokta kokia nors kalba, įgyta nauja profesija, įsisavintas naujas amatas ar baigti vairuotojo kursai – visa tai keičia žmogaus gyvenimo kokybę. Vidiškių gimnazijos bendruomenė šį rudenį prie mokyklinio finišo tiesiosios išrikiavo 18 dvyliktokų (gimnazijos IV klasė), kurie intriguojančią ir bauginančią mokyklinio starto linija peržengti padėjo 22 pirmokėliams. Laiko ratas sukasi nuo romantiškojo rudens iki kito rudens, kuris kaskart atrodo kitoks, nes kitokie esame mes visi. 

Nedidelė, bet jauki Vidiškių miestelio bendruomenė gyvenimus keičiantį rudenį pasitiko išdabintoje ir hortenzijomis pražydusioje miestelio bažnyčioje, kur visus pasitiko klebonas kun. Povilas Paukštė. Kunigas aukojo šv. Mišias, o kiekvienas į pokalbį su Dievu ėjo savaip: kas bendroje maldoje, o kas asmeniniu pokalbiu. Sako, Dievas viską žino ir mato, bet Visatoje egzistuoja nerašytas įstatymas – jokios prievartos ir jokio grobuoniškumo, todėl kiekvienas asmeniškai turime pasikalbėti su Dievu: padėkoti už viską, ką turime, pasipasakoti, kaip mes jaučiamės ir ko mes norime, prisipažinti, jei kažko neįveikiame, paprašyti pagalbos sau ir būtinai tiems, kurie kažkur pasaulyje taip pat, kaip ir mes, nori to paties (išmokti matematikos, būti mylimi, nusipirkti žirgą ir t. t.), ir dar kartą padėkoti. Tik tiek. Kalbėkimės su Dievu ir jis būtinai atsakys. Ir dar… prieš pradėdami pokalbį, būtinai paklauskime: Dieve, ar tu čia?

Sakysite, kad vidiškiečių nauji mokslo metai prasidėjo įprastai? Tikrai ne. Po pokalbio su Dievu jie skubėdami į mokyklą žinojo tai, ko nežinojo niekas kitas pasaulyje. Mokyklos direktorė Jūratė Sveikauskienė merkė akį žvelgdama akies krašteliu į aukštybes ir mintyse dėkojo už vaikus, mokytojus, vairuotojus, ūkvedį, virėjas ir valytojas bei už nuostabius mokinių tėvus – visi jie kuria mokyklą ir jos istoriją, o ši mokykla ugdo ir augina ŽMONES tarp ŽMONIŲ. 

Prieš įbėgdami į savo klases ir susėsdami į per vasarą išsiilgtus mokyklinius suolus, visi akimirkai stabtelėjo gimnazijos kiemelyje. Skambant šalies himnui, tarp susirinkusiųjų nuvilnijo rimties banga. Austėja Garnevičiūtė ir Ervinas Rokas Česūnas, geriausi gimnazijos mokiniai, iškėlė gimnazijos ir šalies vėliavas. 

„Sveikinu visus su Mokslo ir žinių diena! Jau keletą metų nebuvo tiek daug pirmokų, kiek turime šiemet. Sėkmingos pradžios einant į naują gyvenimo etapą, mielieji. O mūsų abiturientams šie metai paskutiniai. Vienuolika metų statėte mokslo namą, šie metai patys atsakingiausi – uždengti stogą. Linkiu kūrybingų ir darbingų metų. Skirkite visą savo laiką asmeniniam tobulėjimui. Neleiskite laiko veltui. Visai bendruomenei – sveikų, taikių, ramių ir darbingų metų“, – linkėjo J. Sveikauskienė. 

Gimnazijos vadovė pasidžiaugė septyniais naujais mokiniais. Geros kloties palinkėjo ir jau išėjusiems dvyliktokams, kurie šį rudenį pasitinka kitose bendruomenėse: 3 universitetuose, 5 kolegijose, 4 profesinėse mokyklose, 5 tarnauja Lietuvos kariuomenėje, o 2 saugo pasienį. „Negaliu nepasidžiaugti dvyliktokais. Jie nustebino ir mane, ir mūsų bendruomenę. Kai visa šalis verkia dėl matematikos pasiekimų, visi Vidiškių gimnazijos mokiniai išlaikė matematikos (mok. Dainius Vaitkevičius) ir geografijos (mok. Sonata Petkūnienė) egzaminus ir šių egzaminų vidurkis yra aukštesnis ir už rajono, ir už šalies vidurkius“, – džiaugėsi direktorė.

Ir kaip be ypač ypatingų žinių naujais mokslo metais! Kai visoje šalyje mokyklos skundžiasi mokinių mažėjimu, Vidiškių gimnazijoje atvirkščiai – jų daugėja. Galvojantys apie ateitį ir mokymosi bei tarpusavio santykių kokybę, renkasi būtent Vidiškių gimnaziją. Šiemet čia jau 214 mokinių. Mokykloje pradėjo dirbti nauja mokytojo padėjėja Žydrė Grinkevičienė. Trečia naujiena – nelyginių klasių mokiniai pradeda mokytis pagal atnaujinto turinio bendrąsias ugdymo programas. 

Pasveikinti bendruomenės atvyko visas būrys svečių: Seimo narys Gintautas Kindurys, Europos parlamento nario Bronio Ropės padėjėjas Henrikas Šiaudinis, rajono tarybos narys Jonas Baltakis, Ignalinos rajono vicemeras Vaidotas Židanavičius, klebonas Paulius Paukštė. 

Seimo narys, įteikdamas bendruomenei istorinę Lietuvos vėliavą, sakė: „Rugsėjis kelia nerimą nes reikia pasinerti į darbinę aplinką. Didžiausiais rūpestis, matyt, pirmokėliams ir jų tėvams. Bet nerimauti nereikia. Tai gyvenimo ratas. Gimnazija – vieta, kur ugdomas žmogus ateities gyvenimui. Tegul ši diena atnešta jums rezultatyvius metus.“

Su gėlėmis ir linkėjimais į vidiškiečius kreipėsi ir H. Šiaudinis: „Tai ne tik visų šventė, bet ir Mokslo ir žinių diena. Suprantame, kad be žinių ir be mokslo, mes negalime nieko pasiekti. Džiaukimės galimybe mokytis ir pažinti. Jūsų labai stipri bendruomenė ir nuo jūsų bendrų siekių priklausys visų rezultatai. Linkiu tolerancijos, pagarbos ir draugiškumo.“

Parapijos klebonas priminė, kad per pažinimą žmogus tobulėja, ir palinkėjo ramybės, taikos, sutarimo ir tarpusavio pagalbos, o jei kas nors ir nepasiseks – ne bėda, nes gyvenant teisingai, širdyje bus šviesu. 

Vicemeras V. Židanavičius palinkėjęs visiems gero starto geriausiai mokinei Austėjai Garnevičiūtei už puikų mokymąsi įteikė padėką, o pirmokėliams – pirmoko krepšelius. 

Pirmuosius žodelius naujajai bendruomenei tarė pirmokėliai ir jų mokytoja Jūratė Šalkauskienė, paskutinį kartą rugsėjui nuo mokyklos slenksčio mojo ir dvyliktokai su auklėtoja Vitalija Medzevičiene. Kažkas plačiai šypsojosi, kažkas braukė džiaugsmo ašarą, nes nedidelėje bendruomenėje nebūna nei svetimo džiaugsmo, nei svetimo skausmo – čia visi už visus.

Kaip sakė V. Židanavičius, rajonui ypač džiugu dėl šios mokyklos bendruomenės. Vidiškių gimnazija išties verta geriausios ir prestižinės rajono mokyklos vardo ir ji tai jau įrodė rezultatais, o ne kalbomis ir pritrauktomis ataskaitomis. 

Švęskite, mielieji, ir didžiuokitės savo mokykla, mokytojais ir visa bendruomene!

J. Baltakio nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje