Skip to content

Skambinote į redakciją… 

Kalbėjosi Sigita TELYČĖNAITĖ

Saulėtas ruduo toliau dovanoja daug gražių akimirkų. Vieni skuba į darbus, kiti – dar pramogauja, ilsisi, džiaugiasi dygstančių grybų gausa Ignalinos miškuose. Skambučiai į redakciją nesiliauja, o juose visada esama įvairių nuomonių, nusistebėjimų, skundų. Džiugu, kada laikraščio skaitytojai pakviečia į susitikimus, dalinasi ir džiaugiasi asmeniniais pasiekimais, užkrečiančiais aplinkinius geru pavyzdžiu, azartiškumu, idėjomis. 

Ignalinietė Svetlana dėkojo Viešosios bibliotekos kolektyvui už dvasingus renginius per visą vasaros laikotarpį, kuriuose žiūrovai gauna įkvėpimo, jaučiasi aukštesnės kultūros dalimi.

„Kultūros įstaigos visada turi lygiuotis į aukštesnio siekio kriterijus, perteikti klausytojui ar stebėtojui amžinųjų vertybių suvokimą“, – sakė į redakciją skambinusi moteris.

Aldona iš Ceikinių parapijos paprašė įdėti nedidelį kreipimąsi į rajono tarybos narius, kuriame sakoma, „kad Ignalinos kraštas nedidelis, todėl, gerbiamieji, mūsų rinkti žmonės, baikite tarpusavio pykčius posėdžiuose ir gyvenime. Kuriant rajono visuomenės ateitį reikalinga vienybė, aiškus tikslas, geranoriškumas. Nepykite dėl smulkmenų, ignaliniečių gerovę kurkite ne asmeninių ar partinių interesų prioritete, o regėdami bendrus dalykus, kurie atneštų visiems aukštesnę socialinio gyvenimo kokybę. Būkite vieningi dėl mūsų visų gerovės ir ateities“, – teigė pašnekovė.

Ignalinietis Vilmantas dalinosi pastebėjimais apie išretėjusį parduotuvių tinklą mieste: „Dabar sudėtinga likus be Maximos kelioms savaitėms. Kur nusipirkti pigesnių maisto produktų, jei uždaryta beveik visos pagrindinės parduotuvės. Mokiniai grįžo po atostogų, atsirado papildomas srautų judėjimas, o prekyba stabdoma. Ar tai logiška?..“, – svarstė skambinęs pilietis. 

Teksto autorės sutikta besiilsinčių Ignalinoje kraštiečių pora klausė – kodėl toks skurdus turgus paprastą dieną? Turime patirtį, pažvelgus į vietinio turgaus asortimentą, galima nusakyti ekonominę padėtį toje teritorijoje. Nejau pas jus taip blogai, kad tiek mažai prekiaujančių asmeninio daržo gėrybėmis, ūkininkų užauginta produkcijos įvairove? Kitų prekių kainos ženkliai didesnės nei,tarkim, Utenoje… Kodėl toks liūdnas vaizdas?..

Paskambinusi laikraščio skaitytoja piktinosi ir juokėsi, kad ką tik išgyveno lengvą šoką, nes atvykusi traukiniu Turmantas–Vilnius, užbėgo į geležinkelio stotyje veikiantį tualetą ir buvo momentaliai užrakinta visame pastate. Keletą minučių moteris svarstė, kaip išsivadavus, gal kviestis į pagalbą tarnybas… Bet išgelbėjo šalia esančios picerijos darbuotoja, anksčiau atskubėjusi į darbą ir atvėrusi duris, jau vedančias į maitinimo įstaigos vidų. 

Suprantamas tas amžinas mūsų skubėjimas, bet ar tai normalu? – retoriškai klausė moteris.

Sakyčiau, kad gyvename tokiais laikais, kada daugelis nukrypimų nuo normos įvardijami normaliais, viskas pateisinama ir turi tolerantiškus paaiškinimus. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje