Skip to content

Už savavališką medžių kirtimą – 3000 eurų bauda 

MI informacija

Teismas atmetė bendrovės „Rytkirta“ skundą ir paliko Aplinkos apsaugos departamento skirtą baudą už padarytą aplinkosauginį pažeidimą – savavališką medžių kirtimą Gražutės regioniniame parke. Jau anksčiau bendrovei priteistas beveik 64 tūkst. eurų žalos aplinkai atlyginimas.  

Rugsėjo 4 d. Regionų apygardos administracinio teismo Panevėžio rūmai atmetė UAB „Rytkirta“ skundą ir paliko  galioti Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus Administracinių bylų nagrinėjimo skyriaus  2022 m. lapkričio 15 d. nutarimą dėl ekonominės sankcijos skyrimo bendrovei už padarytą pažeidimą pagal Aplinkos apsaugos įstatymo 117 str. 3 dalį (savavališkas medžių kirtimas miško žemėje), kuriuo UAB „Rytkirta“ skirta 3000 eurų bauda. Teismo sprendimas dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka. 

Aplinkos apsaugos departamentas jau skelbė, kad Ignalinos regioninio padalinio, Gražutės girininkijos 98 kvartalo miško sklype Nr. 19, UAB „Rytkirta“ įvykdė savavališką miško dalies kirtimą, neturėdama nustatyta tvarka išduoto leidimo ir taip padarė žalą aplinkai.  Žala aplinkai buvo suskaičiuota už neteisėtai 0,8 ha plote iškirstus 368 brandžius medžius.  

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad Panevėžio apygardos teismas š. m. sausio 12 d., išnagrinėjęs civilinę bylą pagal Aplinkos apsaugos departamento ieškinį, iš UAB „Rytkirta“ priteisė 63 636 eurus žalos aplinkai (miškui) atlyginimą.  

Pastebėjus aplinkosauginį pažeidimą reikia pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112. Taip pat svarbu nufotografuoti ar nufilmuoti pažeidimą, t. y. – asmenis darančius pažeidimą, ir šią informaciją, nuotraukas ar vaizdo įrašą siųsti el. paštu info@aad.am.lt. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje