Skip to content

Vokietija Europą kviečia į išlikimo akciją 

MI informacija

Vokietijos avių augintojų draugijos pirmininkas Wendelin Schmücker (W. Šmiukeris) kviečia visus Lietuvos avių augintojus, ūkininkus, kaimo gyventojus, kurie neabejingi vilkų daromai žalai, dalyvauti rengiamoje taikioje akcijoje visoje Europoje „Uždek solidarumo laužą“.

Kiek žmonių – tiek nuomonių. Taip buvo, yra ir bus. Tačiau, tai kas vyksta paskutinius keletą metų, matyt, pasiekė piką, keliantį nerimą ir baimę. Iki šiol dauguma žmonių net nematę vilko, šiandien jaučiasi lyg jie gyventų pas vilkus ir būtų visiškai priklausomi nuo jų malonės. Nekalbame apie visą Europą, kalbame apie Ignalinos kraštą. Nėra Ignalinos kampelio, iš kurio nebūtume gavę žinutės apie vilkų padarytą žalą. Ir tai ne pavieniai atvejai, stebimi po naktinių puotų. Vilkai ateina jau ir dienos metą, siautėja 50–100 m atstumu nuo kiemų. Anądien vieno medžiotojo ėriuką Ignalinos sen. iš sodybos išsinešė, o pas kitą tiesiai į kiemą atklampojo pasisvečiuot, mat, pastarojo sodyba, pagal kelerių metų stebėjimą, yra tiesiog vilkų kelyje. Kazitiškio kraštuose ir šunis, ir naminius gyvūnus be gailesčio pjauna. Ceikinių krašte vidury dienos šeimininkės akyse iššokęs vilkas šunelį nusigriebė. Vilkas gi nedarys lanko vien dėl to, kad ten kažkieno namai, nes jis jau suprato, kad jam tai pavojaus nekelia. 

Apibendrinus rezultatus paaiškėjo, kad Lietuvos teritorijoje 2022–2023 m. gyveno ne mažiau kaip 91 vilkų šeima. 91 x (8+3,25 vnt.) = 1024 vilkų! Tankiai apgyvendintoje Lietuvos teritorijoje daugiau nei tūkstantis vilkų! Kada bus gana?! 

Vokiečiai pirmieji pajuto, kad situacija išslydo iš rankų: arba vilkai, arba žmogus. Todlė kviečia į taikią akciją visus europiečius. Ši akcija –  signalo siuntimas visoms valstybių vyriausybėms, federaliniams politikams ir ES.

Kieme ar ganyklose rugsėjo 29 d. (penktadienį), 19.30 val., uždekime solidarumo laužą, norėdami atkreipti dėmesį į tai, kad vilkų elgesys pasikeitęs ir yra didelė problema tiek Lietuvoje, tiek Europoje. 

Akcijos pagrindinė žinia yra ta, kad Lietuvos gyvulininkystė turi didelį potencialą, kad Lietuvai reikia vidaus maisto gamybos ir kad tiek jai, tiek biologinei įvairovei gresia pavojus, jei dėl plėšrūnų padėties negalėsime vykdyti gyvulininkystės.

Nedvejodami kreipkitės pagalbos į draugus bei pažįstamus ir visi kartu padarykime tai malonia veikla. Nesivaržykite kūrenti ugnį ar kepsninę, tai yra simbolis, kuris Europoje naudojamas plėšrūnų budėjimuose daug metų. Kas galite, organizuokitės akcijas kaimo bendruomenėse. 

Norintys dalyvauti akcijoje oficialiai, užsiregistruoti akcijoje galite čia: https://www.wir-lieben-schafe.com/mahnfeuer-und…/

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje