Skip to content

Kada reikia keisti automobilio vairo traukes?

MI informacija

Vairuotojams nereikia aiškinti, kokia svarbi yra gerai veikianti vairo sistema. Tai ne tik vairavimo komforto, bet ir eismo saugumo klausimas. Viena iš priežasčių, kodėl automobilis vairuojamas naudojant vairą, yra vairo traukė, kuri yra atsakinga už vairo mechanizmo judesių kitiems automobilio komponentams. Kaip tiksliai veikia vairo traukė ir kada ją reikėtų keisti?

Vairo traukės antgalis yra komponentas, kurio pagalba galima efektyviai valdyti automobilį. Jis leidžia sukti bet kuria kryptimi – tačiau, kaip ir bet kuris kitas susidėvėjęs komponentas, laikui bėgant jis susidėvi. Ir nors neįmanoma tiksliai pasakyti, po kiek laiko jį reikėtų pakeisti, yra tam tikrų tai rodančių simptomų. 

Kaip veikia automobilio vairo traukė?

Svarbiausia šio komponento funkcija – sujungti vairo sistemą ir rato šarnyrą. Jo lanksčiosios dalys yra rutuliniai šarnyrai – būtent jie leidžia vairo trauklei judėti vairo mechanizmo atžvilgiu. Rutuliniai šarnyrai taip pat yra atsakingi už ratų pakabos judėjimą. 

Kuo lengviau manevruoti automobiliu važiuojant, tuo patogiau vairuoti. Nereikėtų pamiršti ir saugumo bei mažesnių degalų sąnaudų. Judrus ir efektyvus automobilis kur kas taupiau naudoja degalus.

Kaip atpažinti vairo traukės gedimą?

Ši vairavimo sistemos dalis važiuojant beveik nuolat juda, todėl ji gana dažnai genda. Kas turėtų atkreipti jūsų dėmesį?

sumažėjęs vairavimo komfortas – automobilį sunkiau valdyti, o kelio nelygumai ir duobės tampa labiau pastebimi;

vėluojanti vairo reakcija – nors automobilis pasukus vairą važiuoja reikiama kryptimi, švelnus vairo judesys nebėra efektyvus. Ilgainiui automobilis gali visai nustoti reaguoti į vairuotojo veiksmus;

vairo laisvumas ir vibracija – tai nespecifinis simptomas, nes jis gali paveikti ne tik vairo traukę, bet ir ratus ar padangas. Toliau patartina tiksliai diagnozuoti problemą. 

iš variklio skyriaus sklindantis stuksenimas – tai laikoma ypač būdingu vairo mechanizmo gedimo simptomu. Garsai gali būti girdimi važiuojant ir stovint, jie tampa ypač garsūs važiuojant nelygia kelio danga.

Kaip dažnai reikėtų keisti vairo traukę?

Nėra aiškiai apibrėžto laiko, po kurio vairo traukę reikėtų keisti. Viskas priklauso nuo automobilio modelio, vairavimo stiliaus ir to, kaip intensyviai jis naudojamas. Svarbu ir vairo traukės kokybė: nekokybiškos dalys tarnaus daug trumpiau. Manoma, kad vidutinis šios detalės tarnavimo laikas yra apie 50 000 – 60 000 kilometrų.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here