Skip to content

Planai gerinti ir populiarinti susisiekimą traukiniais

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Ar vėl traukiniu važiuosime į Daugpilį?

Rugsėjo 20 d. Ignalinos rajono  savivaldybės vadovai – meras Laimutis Ragaišis, vicemeras Imantas Umbražiūnas ir savivaldybės administracijos direktorius Vidas Kreivėnas – nuotoliniu būdu susitiko su keleivių vežimo bendrovės „LTG Link“ atstovais Violeta Šimelioniene ir Ernestu Repšiu, atsakingais už įmonės strategijos ir veiklos efektyvumą bei regioninių paslaugų kokybę.  Ši bendrovė yra „Lietuvos geležinkelių“ grupės dalis, teikianti tvaraus viešojo susisiekimo geležinkelių transportu paslaugas Lietuvoje ir užsienyje. Pagrindiniai pokalbio klausimai buvo susiję su UAB „LTG Link“  ir savivaldybės bendradarbiavimu, kuris padėtų populiarinti keliones traukiniais, plėsti keliavimo ir susisiekimo galimybes, didinti keleivių skaičių. Aptarti bendrovės planai ir savivaldybės pageidavimai atnaujinti maršrutą Vilnius–Daugpilis.

Meras L. Ragaišis sakė, kad toks maršrutas Ignalinai labai svarbus ir jo atsiradimas tikrai laukiamas. Šis noras buvo išsakytas susisiekimo ministrui Mariui Skuodžiui bei aptartas su Daugpilio savivaldybės tarybos nariais, kurie irgi mato geras tokio sprendimo perspektyvas, nes Vilnius Daugpilio gyventojams yra arčiau nei Ryga, todėl Lietuvos sostinė patraukli ir galimybe naudotis oro uosto paslaugomis.  ,,Kaimynystėje, taip arti Lietuvos sienos,  turint 100 tūkst. gyventojų centrą, tikrai neracionalu jo neišnaudoti Lietuvos labui, prekybiniam-pažintiniam turizmui. Tam pritaria ir Švenčionių, Zarasų, Visagino savivaldybės…“, – kalbėjo meras.

Susitikime minėta, kad žmonių mobilumas didėja ir nors gyventojų skaičius mažėja, pastebimas keliautojų srautų didėjimas. Per metus pro Ignaliną pravažiuoja 628 tūkst. keleivių.  Siekiama, kad tas skaičius išaugtų iki 700 tūkst. Bus renkami ir gyventojų pasiūlymai bei pageidavimai. Meras išsakė pastebėjimus dėl reikalingų greitųjų traukinių maršrutų rytiniu ir vakariniu laiku, nes tada būtų sutrumpintos Vilniuje dirbančių žmonių kelionės. Ilgasis reisas šiuo metu trunka 1 val. 47 min, trumpasis (vakarinis) – 1 val. 13 min.

Vicemeras I. Umbražiūnas pastebėjo, kad traukiniu nuvykus į Daugpilį labai patogu pasiekti Rygą, todėl keleivių srautai būtų užtikrinti iš abiejų pusių. Svarbu yra ir vilniečius skatinti turistiniais, kultūriniais tikslais traukiniais pasiekti Ignaliną. Spalio mėnesį, kaip minėta, savivaldybė planuoja sukviesti turizmo paslaugų teikėjus,  su jais būtų aptartas ir šis klausimas. Sutarta, kad informacija apie Ignalinos krašto lankytinas vietas, svarbiausius renginius bus teikiama bendrovei „LTG Link“ ir platinama jos informaciniais kanalais, taip pat ir jų pateikiama informacija apie paslaugas, traukinių maršrutus, numatomas investicijas gerinant infrastruktūrą ir kt. bus viešinama savivaldybės interneto puslapyje ir socialiniuose tinkluose. Kitame susitikime bendrovės atstovai pažadėjo pateikti tikslesnę informaciją ir finansinius paskaičiavimus dėl maršruto Vilnius–Daugpilis.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here