Skip to content

Teisme – Palūšės gyventojų pergalė prieš savivaldybę 

BNS informacija

Palūšės kaimo gyventojai Apeliaciniame teisme pasiekė pergalę ginče su rajono savivaldybe dėl vandens inventoriaus nuomos ir prekybos Lūšių ežero pakrantėje konkurso. Apeliacinis teismas šią savaitę patenkino Palūšės kaimo bendruomenės ieškinį savivaldybei – pasak jo, savivaldybė konkursą pernai paskelbė neteisėtai bei neatsižvelgusi į vietos gyventojus, todėl panaikino konkursą paskelbusį ir jo sąlygas patvirtinusį administracijos vadovo įsakymą. 

„Palūšės kaimo bendruomenė turi teisinį suinteresuotumą byloje nagrinėjamais klausimais, jos veikla yra susijusi su Lūšių ežero pakrantės Palūšės kaime kraštovaizdžio apsauga. Dėl to atsakovės (…) turėjo pareigą informuoti ir konsultuotis su ieškove, priimant sprendimus bei tvirtinant konkurso sąlygas dėl Lūšių ežero pakrantės aplinkosaugos ir kraštovaizdžio (…) dėl žemės sklype ežero pakrantėje planuojamos veiklos bei numatomų statyti statinių“, – teigiama Apeliacinio teismo nutartyje. 

Be to, teismas pripažino, kad konkursas paskelbtas pažeidžiant gyventojų informavimą ir dalyvavimą priimant sprendimus įtvirtinančias Vietos savivaldos įstatymo nuostatas. Konkursą savivaldybė paskelbė pernai birželį, o rugsėjo pabaigoje buvo pasirašytos sutartys su trimis įmonėmis. Tačiau bylą teisme inicijavusios Palūšės bendruomenės pirmininkas Arvydas Gaidelis dar pernai rudenį teigė, jog kaimo gyventojų netenkino konkurso sąlygos, pagal kurias jo laimėtojas ant ežero kranto turėjo pastatyti tris bendrą vaizdą ir vaizdą į ežerą galinčius darkyti laikinus medinius statinius. 

Bendruomenė teismams teigė ginanti viešąjį interesą, o planuojami statiniai nėra būtini, nes prie ežero jau yra vandens inventoriaus sandėliai. Savo ruožtu, rajono savivaldybė teigė konkursu siekusi nustatyti aiškias taisykles inventorių nuomojantiems asmenims, nes anksčiau tai buvo daroma neteisėtai. Savivaldybė tikino, kad apie konkursą gyventojai buvo informuoti tinkamai, taip pat buvo surengti mero susitikimai su Palūšės verslininkais bei vietos bendruomene (melavo, susitikimų nebuvo). Vis dėlto Apeliacinis teismas pažymėjo, kad savivaldybė apie šiuos susitikimus nepateikė jokių įrodymų, o pasitarimai 2021 m. spalį surengti tik su vietos verslininkais. Šiemet balandį pirmosios instancijos teismas jau buvo atmetęs Palūšės kaimo bendruomenės inicijuotą ieškinį, tačiau Apeliacinis teismas bylą grąžino nagrinėti iš naujo.

Redakcijos prierašas

Ko gero, tai dar precedento Lietuvoje neturintis atvejis, kai bendruomenė apgynė savo interesus ir laimėjo bylą prieš savivaldybę. Teismo sprendimu, dabar savivaldybė privalo sumokėti Palūšės bendruomenei patirtas bylinėjimosi išlaidas (kelis tūkstančius), o neteisėtai pastatytus statinius nugriauti. Griovimo darbus gali atlikti patys statinių savininkai arba savivaldybė, konkurso tvarka pasamdžiusi griovėjus.

Šiai rajono valdžiai apmaudžiausia, kad visą šią košę užvirė ir prisvilino buvusi socdemų valdžia, o šiai reikia mokėti už kitų nuodėmes. Todėl galimai rajono savivaldybė regreso tvarka teismo sprendimu patirtus nuostolius bandys išieškoti iš šios istorijos kaltininkų – pirmiausia iš buvusios rajono savivaldybės administracijos direktorės Jūratės Balinskienės, kurios parašai yra visuose neteisėtus veiksmus laiminusiuose dokumentuose.

Jeigu bus įrodyta, kad tie veiksmai padaryti tyčia, iš jos bus išieškoma visa suma (apie 40 tūkst. eurų), jei tie veiksmai netyčiniai – bus išieškoma suma, lygi jos šešiems buvusiems mėnesiniams atlyginimams. 

6 komantarai (-ų)

 1. Kažin kiek dar kliurkų paliko Rasikas su Balinskiene. Tegul atlygina savivaldybei žalą, juk atkatus tai ėmė nesigėdydami.
  Jiedu per rinkimų agitaciją tik ir gyrėsi naujais planais. Kaip mums, tai didžiausias „džiaugsmas” turėjo būti paskutiniais jų vadovavimo metais pradėta didžioji investicija į stebuklingą būsimą pėsčiųjų taką. Tiek euforijos išlieta, o naujoji valdžia niekaip pasirodo negali jo užbaigti dėl kažkokių projektavimo kliurkų. Seniūnas mykia dėl kažkokio nesuprojektuoto apšvietimo ar tai dėl šlaitų sutvarkymo. Reikia rimtos revizijos už praėjusius ketverius metus.

  • Pritariu,bet nepamirštam esamo mero ir vieno tokio save žurnalistu prisistatančio nuopelnų su čekučių vagystėmis. Būtų šaunu išsivalyti nuo vagių.

  • Pasigirkit kiek davėt atkato jei taip užtikrintai rašote, ir už ką, įdomomu rajono gyventojams.

 2. vis dar neatsringa eksmero/ale feisbukinio Mačiulio plokštelė apie čekiukus. Pats su 70 skirtingų kortelių pas socdemus juodojo sąrašo viršuje. Ir visai nesvarbu, kad 15 tūkstančiū grąžino….juk tai atkatų menka dalelė. Laukiam STT.

 3. Žinioj kad žurnalisto-tatybos nario nepuošia naudotų bankinių kortelių skaičius perkant kurą, bet girdėjau kad anas savo narystę partijoj sustabdė, o Rasikas vis dar socdemų vadas rajone. O sudėkit skaičiukus 70 (Rasiko kortelės) +70 ( Roko kortelės) +36(Brukštuvienės kortelės) ir gausit skaičių kiek buvusioji valdžia, o dabar ale socdemų tarybos nariai per praėjusius metus turėjo kortelių. Žymiai apnešė žurnalistą.

  • Aišku,dabar žinosiu,kurie vagys blogesni. Jei esi valstietis ir tavo pavogta suma yra mažesnė,nei socdemų kartu sudėjus, vadinasi valstietis yra geresnis vagis. Kažin, o kiek būtų,jei visų valstiečių sudėjus ir visų socdemų? O jei rimtai,tai labai abejoju,ar STT turės kietus kiaušus ir atseikės VISIEMS apsivogusiems pagal įstatymą. Ir toliau teks žiūrėti,kai kiaulės akis įsitaisę visiems bukietus ir pažadus dalins.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje