Skip to content

Kaip surenkamos elektronikos atliekos?

MI informacija

Elektronikos atliekos surenkamos ir tvarkomos tam, kad būtų sumažintas jų neigiamas poveikis aplinkai ir žmonių sveikatai. Jos yra surenkamos laikantis tam tikrų principų bei taisyklių. Labai svarbu suprasti, jog tokio tipo atliekos turėtų būti tvarkomos tinkamai, nes jose gali būti kenksmingų medžiagų, tokių kaip sunkieji metalai ir chemikalai. Todėl elektronikos atliekų negalima išmesti bet kur, reikia laikytis atliekų tvarkymo taisyklių ir priduoti į specialias surinkimo vietas, kad jos būtų atitinkamai laikomos ar perdirbamos. Jeigu patys to padaryti neturite galimybės, galite kreiptis į elektronikos atliekų surinkimo įmonę, kuri visa tai padarys už jus.

Elektronikos atliekų surinkimo etapai

Pirmiausia susiraskite įmonę, kuri teikia elektronikos atliekų surinkimo paslaugas. Tai galite padaryti internetu, kur galėsite rasti arčiausiai jūsų namų esančią tokias paslaugas teikiančią įmonę.

Radus reikiamą įmonę, pasiskaitykite apie teikiamas paslaugas bei atliekų pridavimo taisykles. Svarbiausia, jog įmonė būtų patikima, turėtų reikiamas licencijas bei leidimus vykdyti tokio tipo veiklą.

Registruokitės svetainėje pateiktu telefonu, el. paštu, arba užpildykite pateiktą užklausos formą. Rašant laišką arba pildant užklausos formą, jums reikės pateikti savo adresą, trumpai aprašyti kokias atliekas iš jūsų reikia paimti, pateikti apytikslį atliekų svorį. 

Įmonė, pamačiusi jūsų užklausą, su jumis susisieks ir galėsite susitarti dėl jums patogaus laiko.

Įmonė, atvykusi pas jus, atsargiai išneš nereikalingus elektronikos prietaisus iš jūsų namų ir nuveš į tam skirtą vietą.

Jeigu elektronikos prietaisai nėra dideli, tokiu atveju juos priduoti galite ir patys į specializuotus elektronikos atliekų konteinerius, kuriuos galite rasti įvairiose Lietuvos vietose bei šalia didžiųjų prekybos centrų, parduotuvių.

Kodėl ši paslauga yra svarbi?

Elektronikos atliekų surinkimas turi daug privalumų:

Moko sąmoningumo ir skatina būti atsakingiems už savo sprendimus, jog nepakenktumėme aplinkai.

Patogu žmonės, kurie neturi galimybės priduoti nebenaudojamų prietaisų į tam skirtas vietas patys.

Ši paslauga leidžia saugoti gamtą ir aplinką.

Taupomi ištekliai, nes nebereikalingi daiktai yra kiek įmanoma labiau perdirbami.

Atliekų surinkimo ir perdirbimo procesai yra griežtai stebimi ir kontroliuojami, todėl padeda užtikrinti, jog atliekos nebus neteisėtai išmetamos.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje