Skip to content

Ruduo – geriausias metas plaukų šalinimui lazeriu

MI informacija

Prasidėjęs ruduo – trumpesnės dienos, vėsesni orai, gelstantys lapai, pokyčiai drabužių spintoje. Keičiasi oras ir garderobas, tačiau ar keičiasi grožio rutina? Tikrai ne visada. Anaiptol atėjęs ruduo signalizuoja tai, jog reikia ypatingai rūpintis savo kūno oda ir tai, jog dabar tinkamiausias metas pradėti nepageidaujamų plaukelių šalinimą lazeriu. Kodėl ruduo tinkamiausias metas plaukų šalinimo lazeriu procedūroms? Ar pradėjus procedūras taip anksti atėjus vasarai neteks nusivilti rezultatu? Ar naudinga, ar efektyvu? Atsakysime į šiuos klausimus ir išsiaiškinsime, kodėl būtent dabar verta pradėti kūno plaukelius šalinti lazeriu. 

Kodėl ruduo? 

Ne paslaptis, jog lazerinės plaukų šalinimo procedūros yra itin populiarios visame pasaulyje. Stulbinamo populiarumo šios procedūros sulaukė ne veltui. Visų pirma, plaukų šalinimas lazeriu veiksmingai sprendžia medicinines bei estetines problemas ir kartu su jomis susijusius psichologinius sunkumus. Atlikus nepageidaujamų plaukelių šalinimą lazeriu tiesiog dingsta tai, kas trukdė ilgą laiką, dėl to kyla pasitenkinimas kaskart žvilgtelėjus į save veidrodyje, deginantis paplūdimyje, maudantis baseine. Taip pat šis plaukų šalinimo būdas taupo laiką ir suteikia ilgalaikį rezultatą, todėl nebereikia beveik kasdien atlikti varginančių plaukelių šalinimo procedūrų. Na ir žinoma,  pasirinkus lazerines procedūras itin pagerėja odos kokybė – ji nebedirginama skustuvo ašmenimis, depiliaciniu vašku ar epiliatoriumi, sumažėja įvairių infekcijų bei  įaugusių plaukų tikimybė. 

Džiugina tai, jog sparčiai modernėjanti estetinė medicina siūlo galimybę plaukų šalinimą lazeriu atlikti beveik bet kokį odos bei plaukų tipą turintiems žmonėms, bet kokiu metų laiku. Tačiau vis tik akcentuojama, jog geriausias metas pradėti plaukų šalinimo lazeriu procedūras yra ruduo. Kodėl ruduo? Išskiriamos svarbiausios priežastys, kurias reikia žinoti kiekvienam, norinčiam atsisveikinti su nepageidaujamais kūno plaukeliais ilgam:

Saulės poveikis. Modernūs plaukų šalinimo lazeriai, tokie kaip JAV Candela Medical aleksandrito lazeriai, veiksmingai veikia visų tipų odą – tiek šviesesnę, tiek įdegusią. Tačiau reikia žinoti, jog UV spinduliai ir plaukų šalinimo lazeris nėra geriausi draugai. Atkreipiamas dėmesys į tai, jog UV spinduliai gan dažnu atveju padidina odos jautrumą, todėl atliekant plaukų šalinimo lazeriu procedūras vasarą, kuomet kūnas yra įdegęs, gali būti jaučiamas skausmas ar atsirasti tam tikri odos pažeidimai, padidėti pigmentacijos rizika. Būtent dėl šios priežasties rekomenduojama maždaug 4 savaites prieš ir po plaukų šalinimo lazeriu procedūros nesideginti saulėje ar soliariume. Rudenį šių nurodymų laikytis kur kas lengviau nei karštuoju metų laiku, nes dėl vėsesnių orų nebelieka pagundos pasimėgauti saulės voniomis. 

Pasiekiami geriausi rezultatai. Reikia žinoti, kad kūno plaukeliai auga ciklais, todėl tam, kad būtų pasiekti geriausi rezultatai rekomenduojama lazerines procedūras atlikti maždaug kas 4–6 savaites. Dažniausiai glotnia, nepageidaujamų plaukelių neturinčia oda galima džiaugtis po 8aleksandrito lazerio procedūrų kurso (procedūrą atliekant diodiniu lazeriu reikia daugiau). Tai reiškia, jog procedūrų kursą pradėjus rudenį, vasarą jis bus visiškai baigtas, tad galėsite drąsiai vilkėti bikinį ar apnuoginti lygias bei švelnias kojas.

Kodėl apskritai verta pasiryžti?  

Nekyla abejonių, jog ruduo – tinkamiausias metas pradėti plaukų šalinimo lazeriu procedūras. Tačiau ryžtis plaukų šalinimui lazeriu kai kuriems vis dar yra sunku dėl kankinančių abejonių: Ar tikrai verta? Ar efektyvu? Ar liksiu patenkintas galutiniu rezultatu? Pabrėžkime pagrindinius šios procedūros privalumus:

Ilgalaikis sprendimas. Vienas didžiausių plaukų šalinimo aleksandrito lazerių privalumų – ilgalaikiai rezultatai. Džiugina tai, jog jau po pirmosios procedūros plaukelių sumažėja iki 20%, (diodinis lazeris, po pirmos procedūros nerodo tokių gerų rezultatų) o likę auga lėčiau. Atlikus visą specialisto paskirtą procedūrą kursą su nepageidaujamais kūno plaukeliais atsisveikinama labai ilgam, kadangi plaukų folikulai yra sunaikinami, jie nebeatauga, oda tampa švelni bei lygi.

Greita. Plaukų šalinimas lazeriu – itin greita procedūra. Priklausomai nuo gydomos kūno vietos plaukų šalinimas lazeriu trunka nuo kelių iki keliolikos minučių. Verta žinoti, jog šalinant plaukelius nuo viršutinės lūpos procedūra užtruks vos kelias minutes, o šalinant plaukus kojų srityje procedūra gali trukti apie 20–30 minučių.

Neskausminga. Baiminatės skausmo? Plaukų šalinimas moderniu JAV Candela Medical aleksandrito lazeriu dėl patentuotos šaldymo sistemos yra beveik beskausmis. Atkreipiamas dėmesys į tai, jog dažniausiai procedūros metu jaučiamas tik lengvas dilgčiojimas. Jautresnės kūno vietos šiai lazerinei technologijai – pažastys ir bikinio sritis.  Žinoma, negalima pamiršti to, jog kiekvieno skausmo slenkstis yra skirtingas. Tačiau net ir itin jautrūs skausmui retu atveju skundžiasi tuo, jog plaukų šalinimas aleksandrito lazeriu buvo skausmingas. 

Minimali šalutinio poveikio galimybė. Naudojant patikimą, mediciniškai įvertintą plaukų šalinimo lazerį išlieka minimali šalutinio poveikio galimybė. Dažniausias šalutinis poveikis – lazerio paveiktos kūno vietos paraudimas, kuris trunka maždaug  24–48 valandas. 

Komfortiška. Plaukų šalinimas lazeriu suteikia itin daug komforto. Nebereikia gaišti laiko skutant plaukelius peiliuku ar depiliuojant vašku. Nebevargina įaugantys plaukeliai, atsirandantys spuogeliai ar pūlinukai. Nebereikia jaudintis dėl netikėto kvietimo į pirtį ar į vakarėlį prie baseino.

Tinka kiekvienam? 

Svajojate apie plaukų šalinimą lazeriu, tačiau nesate tikri, ar šiai procedūrai jūs tinkami? Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad itin modernus bei efektyvus JAV Candela Medical aleksandrito lazeris veiksmingai veikia įvairių tipų odą ir plaukelius. Pažymėtina tik tai, jog greičiausiai norimus rezultatus pasiekia šviesesnės odos ir tamsesnių plaukelių savininkai. Turintys tamsesnę odą ar gležnus, šviesesnius kūno plaukelius nepriekaištingų rezultatų pasieks atlikę šiek tiek daugiau procedūrų, todėl rekomenduojama pradėti savo kelionę nuo konsultacijos su plaukelių šalinimo specialistu. Taip pat reikia žinoti, jog plaukų šalinimas lazeriu atliekamas bet kurioje kūno vietoje – kojų, rankų, nugaros, pažastų, bikini, krūtinės, viršutinės lūpos srityse. 

Kada, jei ne dabar?

Svarstant apie plaukų šalinimo lazeriu procedūrą gali atsirasti daugybė priežasčių ją atidėti. Galbūt dabar ne pats geriausias laikas? Gal dar galima pakentėti? Tačiau kada, jei ne dabar pasirūpinsite savo kūnu, odos sveikata bei puikia savijauta? Daugybė žmonių pasiryžusių šiai procedūrai ją vadina estetinės medicinos stebuklu. Tad verta stebuklais patikėti ir jų neatidėti. 

Pexels.com nuotrauka

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje