Skip to content

Ignalina ir Biurenas šventė draugystės jubiliejų

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Rugsėjo 23–26 d. Ignalinos rajono savivaldybės atstovų delegacija, vadovaujama mero Laimučio Ragaišio, lankėsi Vokietijos Biureno mieste ir dalyvavo miesto šventėje bei Ignalinos ir Biureno bendradarbiavimo 20-mečio sukakties minėjime. Kartu su meru į Biureną vyko savivaldybės tarybos nariai Vilius Cibulskas, Donatas Mačys, savivaldybės administracijos Informatikos ir bendrųjų reikalų skyriaus vedėjas Vilius Gasiukevičius, vertėja Jurgita Samoškienė. Biurene buvo ir daugiau ignaliniečių, atvykusių savarankiškai: Maltos ordino pagalbos tarnybos Ignalinos grupės vadovė Rasa Graznovienė, UAB ,,BHK Lietuva“ direktorė Viktorija Luneckienė.

Šventiniame renginyje iškilmingai paminėtas bendradarbiavimo jubiliejus, surengtas koncertas. Ignalinos ir Biureno savivaldybių vadovai Laimutis Ragaišis ir Burhardas Švuchovas pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo pratęsimo. Ranka kaligrafiškai surašytame dokumente minima, kad per tuos metus Ignalinoje ir Biurene susiformavo gilus abipusis pasitikėjimas, išaugo bendrystės jausmas, žadantis dar daug metų draugiškų santykių ir solidarumo. Parašais užtvirtintas noras išlaikyti draugystę ir partnerystę laisvoje ir taikioje Europoje. ,,Šiandien mes galime džiaugtis laisve, kūryba, galime dalintis patirtimi, kartu įveikti Europai iškylančius iššūkius ir ginti demokratiško pasaulio vertybes. Linkime Jūsų miestui, jūsų kraštui klestėjimo, dėkojame už draugystę, palaikymą ir pagalbą. Gražios šventės, saugios ateities mums visiems…“, – šventiniame renginyje kalbėjo meras Laimutis Ragaišis. Jis priminė bendradarbiavimo pradžią, svarbius darbus, taip pat prisiminė savo, kaip tarybos nario, viešnagę Biurene prieš 10 metų.

Miestų partnerių bendradarbiavimo sutartis buvo pasirašyta 2003 m. liepos 5 d. Ja įsipareigota rūpintis ryšių plėtojimu humanitarinėje, kultūros, ekonomikos, turizmo, sporto srityse. Abi savivaldybės daug nuveikė tarpininkaudamos kuriant ir plėtojant draugiškus santykius tarp švietimo įstaigų, nevyriausybinių organizacijų. Stiprūs Biureno ir Ignalinos maltiečių santykiai, pradėti puoselėti nuo 1990 m., kai Ignalinoje pirmą kartą apsilankė Biureno maltiečių vadovas Frankas Jansensas. Po dvejų metų buvo sutikta oficiali Biureno savivaldybės delegacija, kurios sudėtyje buvo ir verslininkas, dabar Ignalinos rajono garbės pilietis – Heinrichas Kotmanas. Tuomet pradėta kalbėtis apie investavimo galimybes ir įmonės BHK filialo Ignalinoje įkūrimą. Planai sėkmingai įgyvendinti. Laikas bėga greitai. Jau 2014 m. iškilmingai paminėtas baldų komponentų gamybos įmonės UAB „BHK Lietuva“ veiklos 10-metis. Kitais metais bus švenčiamas 20-metis.

Šventinės vakarienės metu buvo apsikeista dovanomis. Su geriausiais linkėjimais Biureno miesto, maltiečių ir BHK gamyklos vadovams dovanotos Raimondo Žievio sukurtos lelijos. Ignaliniečiams organizuotos ekskursijos po miestą ir jo apylinkes, aplankytos gražiausios vietos, kai kurios įstaigos, mokyklos muziejus, maltiečių tarnyba, taip pat BHK gamykla. Didelį įspūdį paliko Šiaurės Reino-Vestfalijoje, prie Almės upės, stūksanti senoji Vevelsburgo pilis. Lankytasi ir Ignalinos bičiulio Franko Jansenso namuose, jam dovanota istorinė Lietuvos vėliava, nusifotografuota prie jau paaugusio medžio, kurį bendradarbiavimo pradžioje atvežė ir kartu pasodino Ignalinos delegacija.

Biurenas 

Miestas Vokietijoje, Šiaurės Reino žemėje. Miestas įkurtas XI a. Gyventojų skaičius – 8609, 73 proc. jų – katalikai. Pavadinimas kilęs nuo 1661 m. mirusio paskutinio Büreno valdovo Moritzo von Biureno. Su Ignalina bendradarbiauja nuo 2003 m., tad šio vizito metu buvo pratęsta bendradarbiavimo sutartis ir paminėtas draugystės 20-metis. Biurene yra geležinkelis (nuo 1895 m.), netoli – oro uostas, nemažai įmonių, net savas kalėjimas (nuo 1994 m.). 

Viliaus Gasiukevičiaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here