Skip to content

Periodontitas: 10 dalykų, kuriuos privalu žinoti

MI informacija

Ne paslaptis tai, kad savo dantimis turime rūpintis kiekvieną dieną. Tačiau, kad galėtume tai tinkamai padaryti, visų pirma turime būtų sukaupę daug žinių. Na, o tai padaryti gali būti nelengva, kadangi apie dantis ir jų priežiūrą galima kalbėti valandų valandas, nes yra ypač daug dalykų, kuriuos būtina aptarti. Vienas tokių yra ir periodontitas. Taigi, siūlome jums apie tai sužinoti daug svarbių dalykų. 

  1. Periodontitu yra vadinamas progresuojantis dantenų ir periodonto audinių uždegiminis susirgimas.
  2. Taip pat periodontitas turi ir kitą pavadinimą – galima būti vadinamas tiesiog parodontoze. Visgi, šį pavadinimą šiandien galime išgirsti vis rečiau.
  3. Sritis, kuri apima periodonto (apydančio) susirgimus, jų diagnozavimą, gydymą ir prevenciją, yra vadinama periodontologija. Daugiau apie šią sritį galite sužinoti www.pilene.lt/paslaugos/periodontologija.
  4. Svarbu žinoti ir tai, kad periodontito susirgimų gydymas yra paskiriamas atsižvelgiant į pažeidimo laipsnį. Gydymas gali būti chirurginis arba nechirurginis. 
  5. Įdomu tai, kad net apie 80 proc. žmonių, kurie yra vyresni nei 30 metų, jau susiduria su šiuo susirgimu.
  6. Šiandien periodontitas jau gali būti gydomas ir pasitelkiant lazerį. Šis sprendimas yra ypač modernus ir mėgstamas pacientų.
  7. Taikant chirurginė gydymą, galimi šie sprendimai: mikrochirurginė technika, kai operuojant periodontito audinius yra naudojamas mikroskopas arba specialūs didinimo akiniai, lopo operacijos, kurių metu yra atkeliamas antkaulio gleivinės lopas ir pašalinami uždegiminiai audiniai, o taip pat ir dantenų recepcijos gydymas, kurio metu dantenos yra atslenkamos nuo danties vainikėlio ir apnuoginamas danties kaklelis.
  8. Svarbiausi veiksniai, kurie sukelia šį susirgimą, yra netinkama dantų priežiūra, nepakankama dantų priežiūra, rūkymas, hormoniniai pokyčiai. Kai kurie medikamentai ar chemoterapija taip pat gali padidinti susirgimo riziką.
  9. Šio susirgimo simptomai: jautrios dantenos, kraujuojančios dantenos, nemalonus burnos kvapas, dantų netekimas.
  10. Itin atsakingai rūpinkitės savo dantimis, kad išvengtumėte šios ligos. Valykite dantis du kartu per dieną, tinkamai parinkta dantų pasta bei šepetėliu. Taip pat lankykitės pas dantų priežiūros specialistą profilaktinei patikrai bei kelis kartus bei metus atlikite profesionalią burnos higieną. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here