Skip to content

Ignalinos svečiai iš Sakartvelo

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Ignalinoje vieši iš tolimojo Sakartvelo atvykusi Tetri Ckaro savivaldybės atstovų delegacija, vadovaujama miesto mero pavaduotojo Deviko Mukhashavria. Tai naujieji Ignalinos partneriai, su kuriais bendraujama nuo praeitų metų. Spalio 2 dieną svečius priėmė savivaldybės meras Laimutis Ragaišis, vicemerai Imantas Umbražiūnas ir Vaidotas Židanavičius. Svečiai dėkojo už šiltą priėmimą ir puikią jiems parengtą programą. 

Meras Sakartvelo savivaldybininkams pristatė rajono savivaldybės tarybos ir administracijos darbo ypatumus, pasakojo apie išplėstas savivaldybės mero galias. Atsakyta į klausimus apie darbą su investuotojais, žemės nuomos ir pardavimo klausimus, projektų įgyvendinimą ir Europos Sąjungos paramos panaudojimą. 

Ignalinos turizmo informacijos centro direktorė Joana Lichadziauskienė svečiams papasakojo apie Ignalinos kraštą, jo gamtą, turizmo paslaugas, lankytinas vietas. Pristačiusi Rojaus kaimą ir Adomo Hrebnickio muziejų, Joana visus pavaišino ananasiniais obuoliais (nuotr. 5 psl.). Susitikimo pabaigoje apsikeista suvenyrais. Meras svečiams linkėjo nuostabių akimirkų Ignalinos krašte ir Lietuvoje.

Po susitikimo savivaldybėje svečiai apžiūrėjo Ignaliną, domėjosi UAB Ignalinos šilumos tinklų, Ignalinos rajono ligoninės reabilitacijos ir sveikatinimo skyriaus veikla, lankėsi Danguolės ir Zigmanto Kajėnų ūkyje, Česlovo Kudabos gimnazijoje, viešojoje bibliotekoje, Ignalinos sporto ir pramogų centre. Įdomus miesto istorijos, krašto kultūros ir papročių pristatymas surengtas Ignalinos krašto muziejuje. Svečiams organizuotos išvykos į Vilnių, Visaginą, Dūkštą. Sakartveliečiai viskuo domisi, stebisi, giria mūsų gamtą, tvarką ir švarą bei sako, kad jiems ši kelionė ir įdomi, ir naudinga, nes namo parsiveš gražių prisiminimų ir geros patirties. Juos globoja Švietimo ir kultūros skyriaus vyr. specialistė Rasa Juodagalvienė. 

Bendradarbiauti su kuria nors Sakartvelo savivaldybe pasiūlė Ignalinos rajono vietos veiklos grupė, kartu su šios šalies bendruomenėmis dalyvavusi bendruose projektuose. 2022 m. rugpjūčio 9 d. Tetri Ckaro (Sakartvelas) mieste pasirašyta Ignalinos ir Tetri Ckaro savivaldybių bendradarbiavimo sutartis, kurioje įsipareigota dirbti švietimo mainų, kultūrinės ir švietėjiškos veiklos, turizmo plėtros kryptimis. Tetri Ckaro – nedidelis pietų Sakartvelo miestas, esantis kalnuotame Kvemo Kartlio regione, kur daug istorinių paminklų, net IV a. menančių tvirtovių liekanų, cerkvių. Na, o gamta, kaip sakė svečiai, labai panaši kaip Lietuvos. 

Ignalinos rajono vietos veiklos grupės kaimo plėtros strategijos įgyvendinimo vadovė L. Smagurauskienė svečių atvykimo proga pasidžiaugė su Sakartvelu vykdyta projektine veikla. 2016–2019 m. įgyvendintas tarptautinis, 2,4 mln. eurų vertės projektas „Kaimo plėtra tvariam Tetri Ckaro savivaldybės augimui“. Projektą įgyvendino Sakartvelo organizacija Association Rural Development for Future Georgia ir partneris Lietuvoje – Vietos veiklos grupių tinklas. Ignalinos rajono VVG dalyvavo projekte ir padėjo sukurti Tetri Ckaro vietos plėtros strategiją, pažangos tarpinį vertinimą. Tetri Ckaro VVG lankėsi Lietuvoje, apžiūrėjo įdomiausius Leader lėšomis finansuotus projektus. Projekto komanda taip pat buvo susitikusi su Lietuvos ambasadoriumi Tbilisyje, dalyvavo tarptautinėje konferencijoje Briuselyje. 2019 m. Ignalinos rajono VVG kartu su Vilniaus ir Tetri Ckaro VVG parengė naują tarptautinio bendradarbiavimo projektą „Keliauti yra atrasti – To travel is to discover“. Tetri Ckaro VVG grupė (15 žmonių) lankėsi Ignalinoje, taip pat 15 Ignalinos rajono VVG atstovų vyko į Tetri Ckaro savivaldybę, dalyvavo miesto šventėje, apžiūrėjo kaimo projektus. 

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje