Skip to content

Solenoidiniai vožtuvai – panaudojimas pramonėje ir apžvalga

MI informacija

Solenoidiniai vožtuvai tikrai nėra naujiena pramonėje. Visgi, vienoje srityse jie naudojami itin dažnai. Tai yra maisto pramonė. Čia yra labai svarbu užtikrinti tikslumą, nes nuo to priklauso atitiktis higienos normoms, ne tik efektyvumas. Solenoidiniai vožtuvai yra valdomi elektromechaniškai. Tai reiškia, kad elektros srovės impulsas momentiškai gali jį atverti, užverti arba apriboti veikimą. Dėl gebėjimo tiksliai ir greitai valdyti skysčių, dujų ar mišrių terpių srautą, jie idealiai tinka maisto pramonei. Šiame straipsnyje išsamiai apžvelgsime, kaip solenoidiniai vožtuvai, dėl savo pritaikymo įvairovės naudojami būtent maisto gamyboje ar apdirbime.

Kur įdarbinami solenoidiniai vožtuvai?

Galima nesunkiai rasti bent kelias sritis, kuriose solenoidą turintys vožtuvai yra nepakeičiami. Tai:

Tikslus skysčių srauto valdymas

Maisto pramonėje reikia maksimalaus tikslaus skysčių ar dujų kiekio. Tai svarbu ir dėl gamybos, ir dėl higienos. Elektromagnetiniai vožtuvai užtikrina iki procentinių ar tūkstantųjų dalių tikslų dozavimą. Visai nesvarbu ar tai būtų tinkamas aliejaus kiekis kepimui, ar tikslus angliarūgštės lygis gėrimui, solenoidinis vožtuvas palengvina dozavimą.

Temperatūros reguliavimas

Temperatūros kontrolė yra labai svarbi norint išsaugoti maisto produktų kokybę ir apsaugoti nuo taršos. Solenoidiniai vožtuvai padeda palaikyti pageidaujamą temperatūrą, reguliuodami aušinimo skysčio arba garų srautą maisto gaminimo procesuose.

CIP sistemos

Maisto perdirbimo sektoriuje švara yra svarbi ir dėl kokybės, ir dėl atitikties. Daugelyje gamyklų naudojamos CIP sistemos, kuriose elektromagnetiniai vožtuvai padeda nukreipti valymo priemones ir pasirūpina kruopščiu valymu.

Modernių solenoidinių vožtuvų galimybės

Atsižvelgiant į tai, kad perdirbant ar gaminant maistą dažnai naudojamos rūgštinės bei ėsdinančios medžiagos, šiuolaikiniai solenoidiniai, elektromechaniniu būdu valdomi vožtuvai gaminami iš tokių medžiagų kaip: nerūdijantis plienas ar specialūs plastikai bei jų mišiniai. Tokia konstrukcija atspari korozijai, užtikrina ilgaamžiškumą ir gerą higieną.

Dėl momentinio elektromagnetinių signalų perdavimo, patys vožtuvai uždaromi ar atidaromi (ne tik pilnai, bet ir norimu lygiu) per akimirksnį. Sistema gali akimirksniu reaguoti ir į bet kokias anomalijas, taip užkirsdama kelią galimoms kokybės problemoms. Su mechaniniu vožtuvu reikėtų viską kontroliuoti rankiniu būdu.

Taip pat verta paminėti, kad modernūs solenoidiniai vožtuvai turi modernių elastomerų sandariklius, kurie nebijo slėgio šuolių. Dauguma taip pat turi ir integruotus sensorius. Jie patys gali nustatyti srauto greitį, slėgį ir temperatūrą, todėl realiuoju laiku teikia grįžtamąjį ryšį ir užtikrina optimalias proceso sąlygas.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here