Skip to content

Keturis kartus baidė tvorą gadinusius baltarusius

VSAT inf.

Antradienį Švenčionių ir Ignalinos rajonuose, skirtingose vietose, iš Baltarusijos pusės prišokę asmenys keturiose vietose bandė sugadinti Lietuvos pusėje įrengtą fizinį barjerą – apsauginę tvorą ir koncertinos piramidę (nuotr.). Taip siekta, kad sieną neteisėtai kirstų migrantai. Visais atvejais Lietuvos pasieniečiai reagavo greitai, todėl nė vienas atėjūnas į šalį nelegaliai nepateko. Neabejojama, kad visus keturis pažeidimus, vykdytus nuo maždaug 18 val. iki vidurnakčio į trečiadienį, organizavo Baltarusijos pareigūnai.

Pirmą iš jų VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Adutiškio pasienio užkardos pareigūnai per sienos stebėjimo sistemą fiksavo ties Švenčionių rajonu. Baltarusijos pusėje buvo pastebėtas vienas asmuo. Jis prie valstybės sienos Lietuvos pusėje įrengto fizinio barjero, įtariama, metalo žirklėmis bandė kirpti koncertiną. Informacija iš Adutiškio užkardoje esančio stebėjimo centro iškart buvo perduota arčiausiai patruliavusiems VSAT patruliams. Jie greitai atskubėjo į įvykio vietą, o išbaidytas vandalas spruko atgal į savo teritoriją.

Vėliau tos pačios rinktinės Tverečiaus pasienio užkardos pareigūnai sienos stebėjimo sistema užfiksavo iš Baltarusijos pusės prie fizinio barjero ties Ignalinos rajonu pribėgusius du asmenis. Šie irgi pradėjo gadinti fizinį barjerą. Baltarusijos pusėje Lietuvos pasieniečiai matė maždaug 10 lūkuriuojančių asmenų, neabejojama, neteisėtų migrantų. Išgąsdinti atvykstančių pasienio sargybų, nežymiai koncertiną apgadinę vedliai kartu su neteisėtais migrantais irgi spruko į Baltarusijos gilumą. 

Netrukus panašų incidentą ties Švenčionių rajonu, tik jau kitoje vietoje nei pirmą kartą, vėl fiksavo Adutiškio pasieniečiai. Per kameras stebimi VSAT pareigūnų prie fizinio barjero Lietuvos pusėje priėjo 2 asmenys. Matėsi, kad jie prie sienos atvedė 5 neteisėtus migrantus. Pasišviesdamas žibintuvėliu vienas organizatorių stebėjo kaukėtą savo bendrą, kuris metalo žirklėmis ėmėsi kirpti fizinį barjerą. „Darbo“ baigti ir migrantų nukreipti į Lietuvą jiems nepavyko, nes į šią vietą operatyviai atvyko VSAT patruliai. Tiek abu vedliai, tiek migrantai skubiai pasišalino atgal. Prieš pat vidurnaktį Adutiškio pasieniečiams teko reaguoti į dar vieną panašią situaciją, jau trečioje vietoje. 

Iš viso šiemet VSAT fiksavo 73 bandymus tyčia gadinti pasienyje su Baltarusija įrengtą fizinį barjerą. Pernai tokių atvejų buvo 467. Baltarusijos režimas nuo 2021 m. vasaros rengia neteisėtos migracijos atakas siekdamas destabilizuoti padėtį Lietuvoje ir kaimyninėse valstybėse. Baltarusijai, talkinamai Rusijos, neteisėti migrantai buvo ir yra įrankis tam pasiekti.

2022 m. pabaigoje prie didžiosios dalies Lietuvos sienos su Baltarusija buvo baigtas įrengti fizinis barjeras. Taip pat visa 679 km ilgio Lietuvos siena su Baltarusija VSAT pareigūnų yra kontroliuojama moderniomis vaizdo stebėjimo sistemomis, kuriomis fiksuojamas bet koks priartėjimas iš Baltarusijos pusės. Patys Baltarusijos pareigūnai nuo 2021 m. vasaros aktyviais veiksmais prisideda prie neteisėtos migracijos, organizuoja užsieniečių patekimą prie ES išorės sienos ir koordinuoja jų neteisėtą perėjimą į bendrijos teritoriją.

Nuo 2021 m. rugpjūčio 3 d., kuomet VSAT pareigūnams suteikta teisė apgręžti neleistinose vietose iš Baltarusijos bandančius sieną kirsti atėjūnus, jų Lietuvos pasieniečiai yra neįleidę 21 362. 2021 m. VSAT į Lietuvą iš Baltarusijos neleido neteisėtai patekti 8106 tokiems užsieniečiams, 2022 m. – 11 211, o šiemet – 2045.

VSAT nuotr. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here