Skip to content

Romansai meilei ir kaimams, kurių nebelieka žemėlapiuose

Lina RAGINYTĖ

Išskrendantys paukščiai ir spalvomis žėrintys lapai – jaukaus ilgesio metas. Negali sakyti, kad liūdna ar neramu, tiesiog ilgu. Kažkam tokiu metu norisi tylos ir ramybės, o kažkam tuo nepaprastu jausmu norisi dalintis su kitais. Šeštadienio popietę Ignalinos rajono kultūros centro (IRKC) Ceikinių padalinyje susibūrę krašto muzikos ir žodžio mylėtojai šventė rudenį. 

Svajingos akimirkos

Kaip sakė IRKC Ceikinių padalinio laisvalaikio organizatorė Ema Trapikienė, romansų vakaro sumanytoja yra smagioji krašto pasakorka ir giesmininkė Janina Tuskenienė. „Vieną vakarą Ceikinių jaunimo grupė DivErsa surengė gražų koncertinį vakarą, o J. Tuskenienė ir pasiūlė vyresniajai kartai leisti muzikos kalba pasvajoti apie meilę, pasinerti į prisiminimus. Paleista mintis šiandien virto gražiu susibūrimu“, – sakė E. Trapikienė.

Susirinkusieji klausėsi vokalinio trio ansamblio „Volungė“ iš Mielagėnų krašto, Danutės Klimaitės-Gasiūnienės ir Aldonos Kazlauskienės iš Kazitiškio, vokalinio trio „Vėtrungė“. Visi kolektyvai parinko išties ypatingų kūrinių ir juos apipynusių nuostabių žodžių. Bet kolektyvo „Vėtrungė“ kūrinys, skirtas kaimams, kurių nebelieka žemėlapiuose, iki ašarų suspaudė klausančiųjų širdis. 

Romansų popietę vainikavo šeimininkų folkloro kolektyvas „Serbenta“. Labai gera buvo klausytis įdomiai ir originaliai interpretuotus žinomus kūrinius ir išgirsti naujų. Kaip sakė renginio organizatorė, „labai smagu, kad Ceikinių kolektyvas dainuoja įvairaus žanro dainas, nors visi nariai – saviveiklininkai, o ne profesionalūs muzikantai, kuriais turtingi kiti kolektyvai, todėl ypač džiugu, jog muzika ir dainos gyvena kiekviename iš mūsų“.

Išsakytos mintys bendruomenei

Netikėta Ceikinių bendruomenei buvo renginyje pamatyti naująją Ignalinos rajono kultūros centro direktorę – anksčiau tokių žiūrovų Centro padaliniai itin retai sulaukdavo. Direktorė pareigas eina dar tik keturias dienas, tačiau neatidėliodama ėmėsi susitikimų su rajono bendruomenėmis, nes tikisi, kad visi Kultūros centro darbuotojai, įskaitant ir visų padalinių darbuotojus, mėgėjų meno kolektyvų narius, bus vieninga komanda, kurioje dominuoja tarpusavio palaikymas, kūrybiškumas ir bendradarbiavimas, ieškant įvairių kūrybinių sprendimų ir jų įgyvendinimas drauge. Todėl ji nesijaučianti viešnia nei Ceikiniuose, nei kur kitur, kur yra IRKC komandos narių. 

Romansų popietės pabaigoje A. Sieliūnienė džiaugėsi bendryste Ceikiniuose: „Norėčiau padėkoti už šios dienos kūrinius, kurie mus nuskraidino į romantiškas svajones, prisiminimus. Skambėjusios nuostabios melodijos ir prasmingi poezijos posmai atvėrė mūsų širdis ir jas sušildė. Pasijutome lyg esantys ilgesingame rudenio kelyje. Nevieniši, nes esame bendruomenėje. Tokios popietės suteikia galimybę būti draugėje. Ačiū visiems atlikėjams, organizatoriams. Norėtųsi, kad į kolektyvus ateitų daugiau jaunų ar vyresnių bendruomenės žmonių, o ypač – vyrų, kurie norėtų kartu kurti ir būti kolektyvų dalimi. Esu dėkinga už tai, kad pirmą kartą atvažiavusi į šiuos jaukius namus susitikau ne tik su darbuotoja, kolektyvais, bet ir su jumis, brangūs žiūrovai. Ne tik apžiūrėjau aplinką, bet ir padalyvavau renginyje. Labai tikiuosi, kad dar ne kartą susitiksime nuostabiuose renginiuose, taip pat labai tikiuosi, kad jūs išreikšite savo lūkesčius, norus, kokių renginių jūs labiau norėtumėte, kaip jūs norėtumėte organizuoti savo laisvalaikį, ką nuveikti, su kuo susitikti ir ką kurti. Tai, kaip mes gyvename, priklauso nuo kiekvieno iš mūsų. Pradėkime kiekvienas nuo savęs ir dalinkimės kūrybiškumu, gerumu. Juk gerumas po kurio laiko vienaip ar kitaip grįžta. Tegul mūsų visų gerumas mus buria į Ceikinių bendruomenę, į Ignalinos rajono kultūros centro bendruomenę.“

Nepaskutinį kartą

„Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurie radote laiko ir buvote kartu. Didžiulis ačiū visiems, kurie prisidėjote prie renginio savo pagalba, o būtent – Lukrecijai Bunoraitei, Gabijai Gurevičiūtei, Laimai Mikalkienei, Ramintai Dudėnaitei, Alvydui Balčiui. Ačiū renginio rėmėjams – kolektyvui „Serbenta“. 

Nuoširdžiai dėkoju Ceikinių seniūnijai ir seniūnui Sauliui Zabolevičiui už pagalbą organizuojant įvairius renginius. Didelis ačiū ir mūsų mylimam ir gerbiamam klebonui Marijonui Savickui už visokeriopą pagalbą organizuojant renginius“, – sakė E. Trapikienė.

Visa turi pradžią, o koks bus tęsinys visiems ir kiekvienam – atskleis laikas. 

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here