Skip to content

Svečiai iš Sakartvelo domėjosi, stebėjosi, lygino su savo šalimi

Jonas BALTAKIS

Kaip jau rašėme, Ignalinoje viešėjo svečiai iš Sakartvelo, Tetri Ckaro rajono savivaldybininkų penkių žmonių delegacija, vadovaujama mero pavaduotojo Deviko Muchasšavrios. Jie buvo supažindinti su mūsų savivaldybės struktūra, jos darbo ypatumais, lankėsi miesto katilinėje, ligoninėje, Zigmo Kajėno ūkyje, Ignalinos Česlovo Kudabos gimnazijoje, Viešojoje bibliotekoje, Sporto ir pramogų centre, Krašto muziejuje, taip pat Dūkšte, Visagine, Vilniuje, Rumšiškėse ir kitur, dalyvavo Rudens mugėje. Po mugės MI susitiko su svečiais ir pakalbino. Visi penki sakė, kad Lietuvoje lankosi pirmąkart.

– Kokie Jūsų viešnagės įspūdžiai, nuotaikos (pokalbio metu už lango pliopė lietus)?

– Labai geri įspūdžiai, labai geros nuotaikos. Daug ką pamatėme. Rumšiškėse stebėjomės, kad nedidelėje Lietuvoje yra net keturi vienas nuo kito besiskiriantys regionai, kuriuose net kalba skiriasi (kalbėta apie žemaičius – aut.). Labai turtinga jūsų kultūra, ten buvo įdomu susipažinti, kaip jūsų žmonės kadaise gyveno.

– Kas Jus Lietuvoje ir Ignalinoje labiausia stebina?

– Pirmiausia švara ir tvarka miestuose. Pas mus taip pat švaru, bet mes matome, kas tvarko, švarina, o pas jus nė karto per savaitę nematėme tvarkančių žmonių. Todėl klausėm – jie naktį dirba? Mums sakė, kad anksti ryte. Dar stebina tai, kad pas jus gatvėse, skirtingai nei pas mus, nėra benamių šunų. Mūsų šalyje nėra ir gyvūnų globos namų, kaip pas jus. Daug kas pas jus stebina ir vis tik gerąja prasme.

– Ar Jūs parvykę ką nors pritaikysite pas save iš to, ką pamatėte čia?

– Taip, mums labai patiko jūsų žemės ūkio modelis. Jūsų ūkininkai dirba motyvuotai, plečiasi, gerai užsidirba. Kaip mums pasakojo, pas jus dirbti žemę motyvuoja daug dalykų, taip pat ir baudos bei didesni mokesčiai už nedirbamą žemę. Pas mus nedirbamos žemės daug, žmonės nenori dirbti, nes motyvacijos trūksta. Todėl mes bandysim jūsų patirtį pritaikyti ir pas save.

Dar labai sektinas pavyzdys – Jūsų bendruomenės, jų aktyvi veikla. Jos telkia žmones, plėtoja amatus, turistines paslaugas, pas mus taip nėra. Žmonės niekur nenori, nekviečiami dalyvauti, nevyksta jokios edukacijos. Pas jus kiekviename didesniame kaime veikiančios bažnyčios, jose taip pat vyksta įvairios veiklos, pas mus šventyklos tik turistams.

– Kokios pas Jus žiemos? Jūs lankėtės Ignalinos miesto katilinėje, susipažinote su šilumos ūkio struktūra, o kaip pas Jus?

– Pas mus centralizuoto šildymo, tokių katilinių, kaip pas jus, nėra. Kiekvienas namas šildomas individualiai dujomis.

– Šiandien dalyvavote rudens mugėje. Pas Jus tokios mugės taip pat vyksta?

– Taip, rugsėjo mėnesį. Susirenka visi aplinkiniai kaimai, pas mus mugės – kaip derliaus šventės.

– Be abejo, vaikščiojote po parduotuves, galite palyginti kainas mūsų ir Jūsų šalyje?

– Maisto kainos parduotuvėse tokios pat ar panašios, pavalgyti kavinėse taip pat kainuoja panašiai. Bet pas jus drabužiai, avalynė brangesni, apsirengti yra brangiau. Lyginome kainas, eurus versdami į mūsų larius. Vienas euras lygus 2,80 lario.

– Klausiu kaip žurnalistas. Kokia situacija pas Jus su žiniasklaida, ar eina Jūsų rajono laikraštis?

– Ne, rajono laikraščio nėra, yra regiono laikraštis, išeinantis kartą per savaitę. Televizijos rajone taip pat neturime, bet dabar rengiamas projektas internetinei televizijai.

– Kas Jums nepatiko Lietuvoje, Ignalinoje?

– Garbės žodis, nematėm nieko tokio, kas mums nepatiktų. Tai sakom nuoširdžiai, ne vien dėl svečių mandagumo (svečiai atrodė net įsižeidę, kad taip paklausiau – aut.).

– Ką palinkėtumėt Ignalinai ir jos gyventojams?

– Sėkmės, klestėjimo ir ramybės. Jūsų labai geras meras, kur su juo nenuvažiuoji, visi jį pažįsta, sveikinasi, kalba. Laikykit jį šiose pareigose kuo ilgiau.

– Ačiū už pokalbį!

P. S. Svečiai domėjosi ir kitais mūsų gyvenimo aspektais. Kas ir kaip remia regioninę spaudą, kokia situacija su geltonaisiais mokyklų autobusiukais, klausė, kodėl mūsų gatvėse mažai žmonių ir pan. Jiems aiškinome, informavome, jie vis lygino, kaip pas juos. Atsisveikinant, išeidami kartvelai sakė – dabar susitinkam pas mus.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here