Skip to content

Kokį šviestuvą pasirinkti darbo kambariui?

MI informacija

Tinkamas apšvietimas darbo vietoje atlieka daug svarbių funkcijų: praskaidrina interjerą, skatina susikaupimą ir didina produktyvumą. Tai kelios iš priežasčių, kodėl taip svarbu pasirinkti tinkamą biurui skirtą šviestuvą. Didžiąją dienos dalį praleidžiant prie netinkamo apšvietimo, galima ne tik pavargti ar prarasti koncentraciją, bet ir patirti galvos skausmą. Šiame straipsnyje aptarsime, kokie šviestuvai geriausiai tinka darbo kambariui.

Kokio tipo apšvietimas turėtų būti darbo kambaryje?

Jūsų asmeninis kabinetas – tai vieta, kurioje praleidžiate bent kelias valandas per dieną. Nesvarbu, ar ten vykdote užsakymus, tvarkote įmonės dokumentus, rašote knygas, ar priimate klientus, biuro baldai turi sudaryti sąlygas sveikam ir efektyviam darbui. Todėl svarbu turėti ne tik patogų rašomąjį stalą ir fotelį, bet ir kabineto šviestuvus.

Ilgos darbo valandos gali išvarginti. Kad gerai jaustumėtės įtempčiausiomis dienomis, pasistenkite, kad į jūsų biuro kampelį patektų natūrali saulės šviesa. Rašomasis stalas turėtų stovėti kuo arčiau lango, o geriausia – šonu į jį. 

Be natūralios šviesos, jūsų biure turėtų būti ir dirbtinės šviesos šaltinių, kuriuos dažniausiai naudosite žiemą ir sutemus. Tai apima tiek pagrindinį apšvietimą, t.y. lubų apšvietimą, tiek atmosferinį bei taškinį apšvietimą. Įvairių darbo kambariui skirtų šviestuvų galite rasti internetinėje parduotuvėje: lempa.lt.

Lubinis šviestuvas – bendrai darbo kambario atmosferai

Pagrindiniai biuro šviestuvai, kaip ir buityje naudojami šviestuvai, yra skirti visai patalpai apšviesti. Lubiniai šviestuvai – tai išsklaidytos šviesos šaltiniai, kurie palengvina judėjimą darbo vietoje, taip pat pripratina akis prie dirbtinio apšvietimo. Biure puikiai tiks plafonai su keliais šviesos taškais, lubiniai šviestuvai ir elegantiški pakabinami šviestuvai.

Rinkdamiesi šviesos šaltinį ieškokite led lempų, kurios suteikia galimybę pasirinkti tinkamą spalvos temperatūrą. Interjeruose, pavyzdžiui, kabinetuose, geriausiai atrodys šviesa, kurios spalva kuo artimesnė dienos šviesos spalvai.

Modernus stalinis šviestuvas – apšvietimas specialioms užduotims

Bendro apšvietimo nepakanka, kad galėtumėte visiškai susikoncentruoti į užduotis. Ypač sutemus būtina stalinė lempa arba nedidelis stalinis šviestuvas, kurį galite pastatyti tiesiai ant darbo stalo.

Tarp biurui skirtų apšvietimo gaminių ypač verti dėmesio funkcionalūs šviestuvai, pasižymintys paprastu dizainu ir galimybe reguliuoti šviesos atstumą bei kritimo kampą. Labai pravers modeliai su kilnojamu gaubtu ir ilga svirtimi, leidžiantys pritaikyti apšvietimo sąlygas pagal savo poreikius.

Toršeras – ar tai geras pasirinkimas darbo kambariui?

Darbo kambario erdvę galite apšviesti ir papildomais apšvietimo taškais. Biurui puikiai tinka toršerai, kurie yra ne tik apšvietimo, bet ir dekoratyviniai elementai. Toks sprendimas puikiai tinka erdviuose interjeruose, kur, be biuro zonos, yra patogūs foteliai ar sofa verslo svečiams priimti.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here