Skip to content

Kokios yra pagrindinės automobilių nuomos sąlygos?

MI informacija

Automobilių nuoma yra leidžiama tada, kai nuomininkas pateikia galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Automobilis nuomininkui perduodamas techniškai tvarkingas ir apdraustas civilinės atsakomybės draudimu.

Kas yra draudžiama automobilį išsinuomojusiam asmeniui?

Automobilio nuomininkui draudžiama mašiną naudoti sporto varžybose, vilkti kitą automobilį, už pinigus vežti keleivius, mokyti kitą asmenį vairuoti automobilį, gabenti prekes pardavimui. Taip pat jokiu būdu nevalia vairuoti automobilio apsvaigus nuo alkoholio ir narkotinių medžiagų.

Negalima teršti automobilio viduje. Draudžiama ir rūkyti automobilyje, nes dūmų smarvė gali įsigerti į saloną bei keleivių sėdynes. Be to, negalima mašinos perleisti naudotis tretiesiems asmenims arba pernuomoti.

Kokia yra automobilio nuomininko atsakomybė?

Perduodant nuomininkui naudoti mašiną atliekama vizualinė jos apžiūra, patikrinamas transporto priemonės kompleksiškumas ir dokumentų tvarkingumas. O automobilio apžiūros situacija raštiškai patvirtinama abiejų sandorio pusių parašais.

Jei nuomininkas pažeidė kelių eismo taisykles ar padarė kitokių teisinių nusižengimų, naudodamasis nuomotu automobiliu, visas su tuo susietas baudas apmoka iš savo kišenės. Be to, jei automobiliui kelionės metu buvo padaryta žala, apie tai nuomininkas turi nedelsdamas pranešti nuomotojui.

Jei to nepadarys, turės ne ginčo tvarka nustatytą padarytos žalos dydį atlyginti nuomotojui. Taip pat nuomos metu įvykus Kasko draudiminiam įvykiui, nuomotojas turi padengti šio draudimo išlaidas.

Kas gali nutikti, jei nuomininkas negrąžins automobilio nurodytu laiku?

Jei mašiną išsinuomojęs asmuo laiku jos negrąžina nuomotojui ir nepratęsia naudojimo laiko termino atskiru rašytiniu sutarimu, tada ši transporto priemonė laikoma pavogta. Todėl nuomotojas turi teisę kreiptis į teisėtvarkos pareigūnus, o visa atsakomybė už kilusias pasekmes atitenka nuomininkui.

Kokie yra automobilio nuomos terminai?

Minimalus automobilio nuomos laikotarpis – viena para. Aišku, automobilį galima išsinuomoti ir ilgesniam laikotarpiui – savaitei, dviem savaitei, mėnesiui ar dar ilgesniam laikotarpiui. Ilgalaikė transporto priemonių nuoma ypač yra naudinga įmonėms.

Tada joms nereikia rūpintis jų priežiūra, nes tuo pasirūpina nuomos paslaugos teikėjas. Tai sudaro palankias sąlygas įmonių darbuotojams visą dėmesį skirti tiesioginiam darbui, kadangi nereikia rūpintis automobilių priežiūra.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here