Skip to content

Slėgio daviklių gedimai: kaip juos atpažinti ir pašalinti?

MI informacija

Slėgio davikliai yra prietaisai, kurie reaguoja į būsenos pasikeitimą, t.y. į slėgio kritimą ar kilimą. Viena dažniausių slėgio daviklių gedimų priežasčių yra mechaniniai pažeidimai arba susidėvėjimas. Taip gali nutikti dėl įvairių priežasčių, įskaitant fizinį poveikį, stiprių cheminių medžiagų poveikį arba bendrą nusidėvėjimą laikui bėgant. Dėl mechaninių pažeidimų gali kilti įvairių problemų, įskaitant netikslius rodmenis, duomenų neperdavimą ar net visišką daviklio gedimą. Siekiant išvengti mechaninių pažeidimų, svarbu atsargiai elgtis su slėgio davikliais ir užtikrinti, kad jie būtų tinkamai sumontuoti.

Elektros gedimai arba pažeidimai taip pat gali prisidėti prie slėgio daviklio gedimų. Taip gali nutikti dėl įvairių priežasčių, įskaitant galios viršįtampius, elektromagnetinių trukdžių poveikį ar net sugedusius laidus. Dėl elektros gedimų gali kilti įvairių problemų, įskaitant netikslius rodmenis, duomenų perdavimo sutrikimus ar net visišką daviklio gedimą. Norint išvengti elektros gedimų, svarbu naudoti aukštos kokybės laidus ir užtikrinti, kad davikliai būtų tinkamai sumontuoti. Aplinkos veiksniai taip pat gali turėti įtakos slėgio daviklių gedimams, ypač temperatūrai ir drėgmei. Dėl ekstremalių temperatūrų davikliai gali sutrikti arba visiškai sugesti, o didelė drėgmė gali sukelti koroziją ir pažeisti jautrius komponentus. Norint išvengti žalos aplinkai, svarbu pasirinkti tokius daviklius, kurie atlaikytų specifines aplinkos sąlygas, su kuriomis jie bus veikiami. Reguliari techninė priežiūra ir kalibravimas taip pat gali padėti nustatyti ir išspręsti bet kokias problemas, kol jos nesukels daviklio gedimo.

Slėgio daviklio gedimų nustatymas ir pašalinimas

Reguliarus slėgio daviklių tikrinimas ir priežiūra yra labai svarbūs norint nustatyti ir pašalinti galimus gedimus. Laikui bėgant davikliai gali būti pažeisti arba susidėvėję, todėl gali būti netikslūs rodmenys arba jie gali visiškai sugesti. Reguliarus patikrinimas gali padėti anksti nustatyti bet kokias problemas ir laiku atlikti remontą ar pakeisti. Priežiūra gali apimti daviklio valymą, patikrinimą, ar nėra pažeidimų ar susidėvėjimo požymių, ir tinkamų elektros jungčių užtikrinimą. Įgyvendinant reguliarų apžiūros ir priežiūros grafiką, daviklių gedimų rizika gali būti žymiai sumažinta. Tinkamas montavimas ir kalibravimas taip pat yra labai svarbūs siekiant išvengti slėgio daviklio gedimų. Netinkamas montavimas gali sukelti fizinę žalą, pvz., daviklį sulenkti ar pasukti, dėl ko gali būti netikslūs rodmenys arba daviklis gali visiškai sugesti. Kalibravimas užtikrina, kad daviklis tiksliai išmatuotų slėgį ir gali aptikti bet kokius nukrypimus nuo numatomo diapazono. Kalibruoti reikia reguliariai, ypač po bet kokio remonto ar pakeitimo, siekiant užtikrinti, kad daviklis veiktų tinkamai.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje