Skip to content

Spintos miegamajame, kaip suprojektuoti tinkamai?

MI informacija

Koks baldas, antras po lovos, yra svarbiausias miegamojo dizaino elementas? Žinoma, spinta. Daugiau nei 70 proc. žmonių miegamajame turi organizuotą daiktų laikymo erdvę, kuri dažniausiai būna spinta. Todėl tai nėra mada ar išradimas. Tai labai praktiškas sprendimas ir naudingas baldas, padedantis palaikyti švarą ir tvarką.

Taigi, kaip suprojektuoti spintą miegamajame, kad tinkamų daiktų ir paruoštų drabužių komplektų paieška netaptų kasdiene kančia? 

Kaip suplanuoti drabužių spintą – matavimai ir preliminarus dizainas 

Kiek vietos galite skirti daiktų laikymo spintai?

Norint suprojektuoti spintą tinkamai, reikia sudaryti planą ir išsiaiškinti savo lūkesčius bei idėjas. Pačioje pradžioje turėtumėte tiksliai išmatuoti, kur norite, kad stovėtų spinta. Geriausia pasinaudoti nišomis arba įmontuoti į vieną iš sienų. Internetinėse parduotuvėse, pavyzdžiui, patoguspirkimas.lt, spintą galite rinktis iš plataus baldų asortimento, atitinkančio kambario dydį.

Mažo miegamojo spinta: nuo 50 iki 125 cm pločio 

Mažos laisvai pastatomos spintos būna nuo 50 cm pločio. Tačiau jos tiks mažam kambariui, neužgoš ir suteiks kambariui lengvumo – jos taip pat gali būti baldų komplekto dalis ir derėti su lova ar naktiniais staliukais. Toks variantas geriausiai tinka vienam asmeniui. Jei turite nedaug vietos, bet norite, kad spintoje tilptų kuo daugiau daiktų – verta pagalvoti apie siaurą modulinę spintą (50 arba 75 cm pločio). Jei ieškote spintos dviem, geriausia rinktis 100-125 cm pločio modulinę spintą.

Didesnio miegamojo spinta: nuo 150 iki 300 cm pločio 

Jei turite didesnę erdvę, apsvarstykite galimybę įsigyti 150 cm pločio spintą. Tokioje spintoje galėsite suplanuoti vietą drabužiams, batams ir apatiniams drabužiams laikyti. 200, 250 ar net 300 cm pločio spinta suteikia didžiulių dizaino galimybių – joje gali būti vieta kabantiems drabužiams, lentynos kelnėms ar batams, apatinio trikotažo stalčiai ir t.t. Jūsų spinta taip pat atrodys estetiškai, nes bus lengviau palaikyti tvarką, o drabužiai nesusiglamžys dėl didesnės erdvės. 

Spintos gylis 

Spintos gylis yra labai svarbus, jei joje planuojate kabinti drabužius ant pakabų, jos gylis turėtų būti ne mažesnis kaip 60 cm – maždaug toks yra pakabų ilgis. Jei spintoje daugiausia laikysite sulankstytus drabužius – pakaks 38-44 cm gylio.

Spintos aukštis 

Savaime suprantama, kad kuo aukštesnė spinta, tuo daugiau daiktų į ją galima sutalpinti. Tačiau apsvarstykite, ar per aukšta spinta neužgoš kambario. Jei norite įrengti papildomą spintos apšvietimą – įsitikinkite, kad paliekate pakankamai vietos nuo lubų. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here