Skip to content

Nyderlandų ambasadorius domėjosi Ignalinos kraštu

Lina KOVALEVSKIENĖ (www.ignalina.lt)

Spalio 24 d. Ignalinoje lankėsi Nyderlandų Karalystės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Jack Robert Twiss Quarles van Ufford. Svečias buvo priimtas savivaldybėje, bendravo su meru Laimučiu Ragaišiu, vėliau jo lydimas aplankė Ceikinių ir Mielagėnų bažnyčias, Paliesiaus dvarą. Šio vizito tikslas – susipažinti su Ignalinos krašto turizmo galimybėmis, istorija ir kultūros paveldu. Kartu su ambasadoriumi atvyko jo patarėja Aistė Ašmontaitė.

Meras svečiams trumpai papasakojo Ignalinos miesto istoriją, kalbėjo apie šio krašto išskirtinumą, pasienio regiono problematiką, turizmo galimybes. Ambasadorius mokosi lietuvių kalbos, daug ką supranta ir kai ką gali pasakyti. Savo šalyje jis ilgą laiką dirbo saugumo srityje, kaip ir meras, domisi Lietuvos senąja istorija, holokaustu, tremties laikotarpiu, todėl ir temų pokalbiams būta daug. Apsikeista suvenyrais, reprezentuojančiais Ignalinos kraštą ir Olandiją. Meras ambasadoriui dovanojo ir stiklainėlį medaus, kurį jis labai mėgsta.

Pasikalbėjus savivaldybėje, buvo apvažiuota Ignalina, stabtelėta prie svarbiausių švietimo, sporto įstaigų, užsukta į miesto paplūdimį. Aplankytas Ceikinių kaimas. Prie Ceikinių Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčios ambasadorių pasitiko klebonas Marijonas Savickas. Paskambinęs istoriniu varpu jis visus pakvietė į maldos namus. Svečiai buvo sužavėti ir bažnyčios išore, aplinka, ir interjeru. Su didžiausiu susidomėjimu išklausytas pasakojimas apie didžiulį, senąjį pastatą suniokojusį gaisrą 2016 m. ir bažnyčios atstatymą. Kaip minėjo klebonas, šiais metais Ceikinių bažnyčia mini 250 metų jubiliejų.

Toliau kelias vedė į gražų Mielagėnų miestelį. Mielagėnų šv. Jono krikštytojo bažnyčioje klebonas atvykusius pasitiko vargonų muzika. Jis pristatė bažnyčią puošiančius meno kūrinius, pasakojo apie jos fundatorius dvarininkus Kublickius, parodė puikiuosius Vinco Smakausko paveikslus, šv. Petro ir Šv. Povilo statulas. Klebonas prisiminė ir šalia bažnyčios veikiančių senelių namų kūrimą. Šiuo metu nameliuose gyvena 85 žmonės. Apžiūrėtas ir bažnyčios šventorius. Buvo pastebėta, kad jau 40 metų Mielagėnuose klebonaujantis M. Savickas tapo ir puikiu šio krašto gidu.

Įspūdingai rudeniškai pasipuošusiame Paliesiaus dvare ekskursiją svečiams surengė administratorė Birutė Jaškūnienė, papasakojusi beveik stebuklingą dvaro atgimimą 2007 m., kai jį įsigiję verslininkai Julius ir Marius Ptašekai griuvėsius pavertė nuostabia poilsio, kultūros ir sveikatinimo oaze. Apžiūrėtos viešbučio, koncertų salės erdvės, šiuo metu dvare eksponuojama ignaliniečio Petro Bilkio meninių fotografijų paroda. 

Baigiantis viešnagei ambasadoriaus paklausta, ką jis mano apie Ignalinos kraštą. Kaip sakė garbus svečias, Ignalina turi viską, ko reikia kokybiškam gyvenimui: puiki gamta, daug erdvės, yra kur sportuoti, leisti laisvalaikį, yra ir tokių unikalių vietų kaip Paliesiaus dvaras. Jis siūlė sugalvoti įdomių reklaminių akcijų, pvz. organizuoti Ignalinos dieną ir pakvietus svečių, kurie čia galėtų ilsėtis, investuoti, surengti jiems pristatymus bei daugiau dėmesio skirti reklamai užsienio kalbomis.

Šio vizito metu nepavyko aplankyti Palūšės bažnyčios. Tai padaryti sutarta kitą kartą. Kadangi ambasadorius domisi Ignalinos krašto kultūros renginiais, meras pažadėjo jį pakviesti į Palūšėje vyksiančią ,,Trauk stintelę“ šventę.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here