Skip to content

Pasieniečiai kvietė greitąją Baltarusijos pareigūnų brutalumą patyrusiems migrantams 

VSAT inf.

Ignalinos rajone sulaikę į Lietuvą besibrovusių 14-os migrantų grupę, pasieniečiai 5-iems iš jų skubiai kvietė medicinos pagalbą. Užsieniečiai skundėsi brutaliu Baltarusijos pareigūnų elgesiu. Po medikų sprendimų, 2 neteisėti migrantai antradienį tebebuvo ligoninėje, jų gyvybėms pavojaus nėra. Pirmadienį VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Pūškų pasienio užkardos pareigūnai fiksavo, kaip mūsų rajone prakirpę fizinį barjerą, t. y. apsauginę tvorą ir koncertiną, iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai bandė patekti 14 asmenų. Skubiai atvykę į įvykio vietą, Pūškų užkardos pareigūnai prie pat sienos įsibrovėlius sulaikė. Paaiškėjo, kad tai buvo 12 vyrų ir 2 moterys (nuotr.).

Kaip įprasta nuo migracijos krizės pradžios 2021 m. vasarą, taip ir šiuo atveju, pasieniečiai atidžiai įvertino sulaikytųjų sveikatos būklę. Esant bent mažiausių abejonių visuomet yra kviečiama greitoji pagalba. Šįkart 5 užsieniečiai kalbėjo turį nusiskundimų dėl sveikatos. Tiek jie, tiek kiti migrantai Lietuvos pasieniečiams skundėsi brutaliu Baltarusijos pareigūnų elgesiu ir pasakojo, kad šie juos mušė ir terorizavo. Ypač smūgiuota per kojas, kurios keliems migrantams išties buvo apdaužytos. Vienas užsienietis pasakojo buvęs baltarusių apipiltas vandeniu, o tada šie jam į kirkšnis panaudojo elektrošoką.

VSAT pareigūnai skubiai iškvietė greitąją medicinos pagalbą. 5 migrantus pasieniečiai susodino į savo tarnybinį transportą ir nuskubėjo pasitikti medikų. Netrukus užsieniečiai buvo perkelti į greitosios automobilį ir išgabenti į Visagino ligoninę. Po medikų apžiūrų ir tyrimų abi moterys dar pirmadienį buvo paleistos. Viena jų turėjo Senegalo pilietės dokumentus, kita prisistatė Jemeno piliete, bet dokumentų neturėjo. Antradienį ligoninėje tebebuvo Somalio piliečiu prisistatęs ir dokumentų neturėjęs asmuo, kuriam diagnozuotas kojos raiščių patempimas. Gydymo įstaigoje liko ir dokumentų neturėjęs Sirijos piliečiu prisistatęs vyras, kuriam medikai diagnozavo pėdos nušalimą. Šiuos pacientus ligoninėje saugo Pūškų užkardos pasieniečiai.

Antradienį apie vidudienį iš ligoninės buvo išrašomas čia naktį praleidęs Irako piliečio dokumentus pateikęs vyras, kuriam buvo sumuštos kojos.Pirmadienį likusiųjų 11-os neteisėtų migrantų atžvilgiu VSAT pareigūnai atliko įprastus tokiais atvejais veiksmus. Tai buvo 9 vyrai, kurie po sulaikymo savijauta nesiskundė, bei abi moterys, kurioms ligoninėje rimtesnių sveikatos sutrikimų nenustatyta. Dalis šio vienuoliktuko turėjo dokumentus, dalis buvo be jų.

Pūškų pasieniečiai įvertino užsieniečių drabužius bei avalynę, ar jie atitinka metų sezoną. VSAT padaliniai turi užtektinai tokių atsargų ir be problemų gali perrengti bei perauti sulaikytus migrantus. Dviem iš jų pasieniečiai suteikė šiltus batus, nes užsieniečių avalynė neatitiko metų laiko. Kitiems nei avalynės, nei drabužių pakeisti nereikėjo. Taip pat visiems migrantams pasieniečiai įteikė humanitarinius paketus su maistu ir lauko sąlygomis laiką leisti skirtais kitais daiktais.

Įsitikinus, kad 11-ai migrantų nekyla jokių grėsmių, teisės aktų nustatyta tvarka nuspręsta jų neįleisti į Lietuvą. Atėjūnai pirmadienį buvo apgręžti atgal į Baltarusiją.

Nuo 2021 m. rugpjūčio 3 d., kuomet VSAT pareigūnams suteikta teisė neįleisti iš Baltarusijos neteisėtai bandančių sieną kirsti migrantų, jų į Lietuvą nepateko 21 430. Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos VSAT pareigūnai neleido patekti 2113 tokių besibrovusiųjų.

VSAT nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here