Skip to content

Sutarta nugriauti laikinąsias „stogines“ Palūšėje

Palūšės kaimo bendruomenės inf.

Spalio 28 d. Palūšės kaimo bibliotekoje vyko Palūšės kaimo bendruomenės susitikimas su rajono savivaldybės atstovais – meru Laimučiu Ragaišiu, vicemerais Imantu Umbražiūnu ir Vaidotu Židanavičiumi bei administracijos direktoriumi Vidu Kreivėnu. Susitikime taip pat dalyvavo mero patarėja bendruomenių klausimais Indrė Gruodienė ir rajono architektas Juozas Vaškevičius. Susitikimo tikslas – reziumuoti pasibaigusį teismo procesą bei priimti sprendimą dėl laikinųjų statinių „stoginių“, pastatytų, vykdant buvusio konkurso sąlygas.

2022 m. birželio 29 d. asociacijos Palūšės kaimo bendruomenė valdybos posėdyje buvo nutarta apskųsti 2022 m. birželio 16 d. rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą „Dėl teisės prekiauti ar teikti vandens inventoriaus nuomos paslaugas laikinuose statiniuose (stoginėse) žemės sklype, unikalus Nr. 4400-5685-8794, Pašakarvio g., Palūšės k., Ignalinos r. sav.“ (toliau – ir Žemės sklypas) sąlygų patvirtinimo“.

 2022 m. liepos 4 d. aukščiau minėta asociacija pateikė ieškinį Panevėžio apygardos teismui. Po ilgo teismų proceso Panevėžio apygardos teismas nusprendė tenkinti ieškinį ir priėmė sprendimą panaikinti rajono savivaldybės administracijos įsakymą. Šį teismo sprendimą galutinai užtvirtino 2023 m. rugsėjo 12 d. Lietuvos apeliacinis teismas.

Susitikimo metu vyko diskusija tarp Palūšės kaimo gyventojų ir rajono savivaldybės atstovų – kaip turėtų atrodyti Lūšių ežero pakrantė, kokia jos sutvarkymo vizija Palūšės kaime. Buvo priimtas sprendimas atsisakyti laikinųjų statinių (stoginių) ežero pakrantėje.

Ačiū merui Laimučiui Ragaišiui ir jo komandai už inicijuotą pozityvų, konstruktyvų susitikimą. Ačiū Palūšės kaimo gyventojams už aktyvų dalyvavimą susitikime ir jo metu išsakytas nuomones.

3 komantarai (-ų)

  1. Ir vėl rasikiniai rėks, kad ne jūratuko įsakymu buvo leista suręsti tas absurdiškas griuvenas. Nukentėjo verslininkai ir dabartinė savivaldybės valdžia. Kiek dar tokių machinacijų atsiskleis…

    • „Nukentėjo verslininkai ir dabartinė savivaldybės valdžia” – eik galvos plautis… AAAA, lopeta galvos neturi….

  2. Norėtūsi tikėtis, kad rajono valdžia bus principinga ir nugriovus statinius (kurie beje nebogai prilipo aplinkoje) nebeleis pakrantės paversti „taboru”,užkrautu baidarėmis ir kitu inventoriumi kaip buvo prie anų valstiečių kadencijų.


Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here