Skip to content

Kaip suplanuoti ir pradėti fejerverkų šou

MI informacija

Jums teko užduotis savarankiškai surengti didžiulį fejerverkų šou, ir nors anksčiau esate paleidę ne vieną fejerverką, norite surengti iš tikrųjų labai gerą šou, tačiau nežinote, kaip tai padaryti? Laimei, yra daugybė nesudėtingų patarimų, kurie jums galėtų pagelbėti!

1 ŽINGSNIS: Reikalingos priemonės

  • Fejerverkai
  • Gesintuvas (-ai) 
  • Kibiras (-ai) vandens 
  • Pirmosios pagalbos rinkinys (-iai) 
  • Apsauginiai akiniai
  • Tinkama avalynė 
  • Statybinės pirštinės 
  • Galvos apdangalas 
  • Šiukšlių maišai 
  • Laikmatis arba išmanusis telefonas (neprivaloma)

2 ŽINGSNIS: Sauga

Prieš nusukdami akis ir praleisdami šį skyrių, atminkite, kad fejerverkai gali būti labai pavojingi, primena saliutas.lt fejerverkų internetu ekspertai. Jei netikite, pabandykite internete paieškoti „fejerverkų sužalojimai“, nes tai gali jums pateikti pakankamai šiurpių duomenų. Pavojingų situacijų, su kuriomis galima susidurti į dangų leidžiant fejerverkus, gali būti daugybė. Yra tūkstančiai atvejų, kurie liudija, jog fejerverkai nėra žaidimas. Jų naudojimui yra taikomos labai griežtos taisyklės, todėl būtina laikytis visų saugumo priemonių ir reikalavimų, kurie padėtų užtikrinti, kad fejerverkų šou būtų saugus ir profesionalus.

Svarbios taisyklės

Dėvėkite tinkamą aprangą ir saugos įrangą. Tai reiškia bent jau ilgas kelnes (puikiai tinka džinsai, nes natūralūs pluoštai, pvz., medvilnė, taip greitai nesilydo, kaip sintetiniai pluoštai), marškinėlius ilgomis rankovėmis (medvilninius, be sintetinių pluoštų, kurie gali išsilydyti), kojines ir batus (geriausia statybinius batus), apsauginius akinius, statybinę kepurę (gali tikti ir kitokio tipo kepurė, kuri tinkamai apsaugo galvą) ir pirštines. Daugelis pirotechnikų turi ugniagesių šalmus su viso veido kauke. Jei naudojate buitinius fejerverkus, tokių priemonių naudojimas gali būti šiek tiek perdėtas, tačiau viso to privalumas – puiki apsauga. Taip pat labai padeda žibintai, kurie tvirtinami dirželiu aplink galvą.

Svarbus patarimas – niekada, niekada nelaikykite uždegto fejerverko rankose! Taip pat niekuomet neatsukite nugaros į uždegtą fejerverką. Uždegtus fejerverkus visada laikykite priešais save, kad matytumėte, kaip jie dega ir skrenda į dangų. Jei fejerverkas nukris, bent jau turėsite galimybę išvengti susidūrimo su juo.

Iš pirmiau minėtos taisyklės išplaukia išvada: įsitikinkite, kad fejerverkai negali nukristi ant šono. Tai reiškia, kad pritvirtinkite juos prie lentos, pritvirtinkite prie stovo, įkaskite į smėlį ar pan. Fejerverkas, krentantis į šoną, yra labai pavojingas.

Žinoma, fejerverkų šou metu negali būti jokio alkoholio ar narkotikų. Viskas, kas gali sutrikdyti jūsų veiksmus, yra pavojinga. Atminkite, kad žaidžiate su sprogstamaisiais šaunamaisiais milteliais. Tai reiškia, kad NULIS alkoholio ir NULIS narkotikų. Pakankamai pasakyta!

Turėkite po ranka atsarginių reikmenų. Tai reiškia, kad kibirai su vandeniu, gesintuvai ir pirmosios pagalbos rinkiniai turi būti lengvai pasiekiami ir arti fejerverkų šou vietos. Be to, pageidautina, kad jie būtų kiekvienoje fejerverkų leidimo vietoje. Nelaimingi nutikimai per fejerverkų šou įvyksta tamsoje, todėl turėtumėte užtikrinti, kad turimi reikmenys būtų po ranka. Nelaimingų atsitikimų anksčiau ar vėliau vis tiek įvyks. Būkite jiems pasiruošę.

3 ŽINGSNIS: Vietos parinkimas

Dažnai šou vieta jau būna parinkta iš anksto. Tačiau tam tikru atveju įsitikinkite, kad vieta atitinka šiuos reikalavimus:

Netrukdoma fejerverkų leidimo vieta

Žinoma, norėsite vietos, kurioje nebūtų aukštai išsidėsčiusių laidų, medžių ir kuri būtų toli nuo pastatų bei kitų statinių.

Suplanuokite fejerverkų leidimo vietą ir žmonių susibūrimo vietas

Geriausia, kad minia būtų pusantro karto toliau nuo fejerverkų leidimo vietos. Ši taisyklė yra minimalus saugus atstumas iki minios, jei fejerverkus leidžiate tiesiai į viršų. Be to, minia turėtų būti prieš vėją nuo fejerverkų leidimo krypties, kad fejerverkų nuolaužos kristų už jų leidimo linijos, o ne į minią. Tai, žinoma, ne visada įmanoma, todėl reikėtų atsižvelgti į vėjo stiprumą fejerverkų šou pasirodymo dieną. Taip pat būtinai pasirūpinkite, kad keli žmonės padėtų užtikrinti minimalų saugų atstumą.

Vėjas yra pavojingesnis už lietų

Visada galite uždengti fejerverkus, kad apsaugotumėte juos nuo lietaus. Fejerverkus galite leisti net ir per gana didelį lietų, nes komerciniai fejerverkai yra padengti vandeniui atspariu popieriumi. Tačiau vėjas turės įtakos fejerverkų skrydžiui ir gali padaryti šou labai pavojingą. Todėl labai tiksliai įvertinkite vėjo stiprumą. Iki prasidedant stipriam vėjui tikriausiai galėsite leisti fejerverkus, tačiau jei jis taps labai stiprus – fejerverkų leidimą turėtumėte atidėti.

4 ŽINGSNIS: Planavimas

Dabar reikia pagalvoti apie biudžetą. Ar jūsų fejerverkų šou kas nors remia? Ar kiti prisideda? Ar visos lėšos bus skiriamos iš jūsų kišenės? Fejerverkai gali „sudeginti“ pinigus greičiau nei bet kokia kita veikla, apie kurią galite pagalvoti. Tiesą sakant, vos kelių minučių fejerverkų pasirodymui jūs galite išleisti ir gerokai daugiau nei 500 ar 600 eurų. Tai yra didžiulė suma, ypač, jei kalbama apie nedidelį pasirodymą. Labai lengva persistengti. Pasirinkite pinigų sumą ir ieškokite fejerverkų neviršydami savo nustatyto biudžeto. Nepamirškite, kad už kelis šimtus eurų galima sukurti labai įsimintiną fejerverkų šou.

Trečdalį ar pusę biudžeto palikite finalui. Perskaitėte teisingai. Jei planuojate 600 eurų vertės fejerverkų šou, 200-300 eurų iš šios sumos skirkite finalui, kuris truks nuo 30 iki 90 sekundžių. Tam yra svari priežastis: dauguma žmonių, kalbėdami apie jūsų surengtą fejerverkų šou, labiausiai prisimins finalą. Jie gali paminėti ir kitas jūsų šou dalis, tačiau jų atmintyje išliks paskutinė šou dalis ir tai, kaip juos pribloškė danguje matytas fejerverkų skaičius.

Tuomet ateis metas apsipirkimui. Tą patį fejerverką galima įsigyti už labai skirtingas kainas. Tai reiškia, kad nereikėtų pirkti pirmoje pasitaikiusioje parduotuvėje. Skirkite šiek tiek savo laiko ir peržiūrėkite skirtingų parduotuvių taikomus pasiūlymus. Galite būti tikri, kad atrasite įvairių akcijų ir nuolaidų, kurios jums gali padėti reikšmingai sutaupyti. Kuo daugiau jums pavyks sutaupyti, tuo gražesnį reginį galėsite sukurti, nes už savo nustatytą biudžetą galėsite įsigyti daugiau fejerverkų. Be to, dalį savo biudžeto taip pat turėtumėte skirti saugos priemonėms, kurios užtikrins, kad fejerverkai neapvirstų, jūsų nepažeistų ir visas fejerverkų šou praeitų sėkmingai. Žinoma, labai tikėtina, kad dalį saugos priemonių jūs jau turite, o dalį reikalingos įrangos galite pasiskolinti. Tai taip pat gali padėti jums išvengti pernelyg didelių išlaidų.

5 ŽINGSNIS: Fejerverkų pagrindas

Kai kurie fejerverkai turi plastikinį pagrindą, kaip antai minosvaidžių ir minų, tačiau visų fejerverkų apačioje yra molio. Šis molis suteikia atsparumą sprogimui, todėl fejerverkas išskrenda į viršų ir išlenda iš vamzdelio viršaus, o ne sprogsta apačioje. Šį molio pagrindą galite panaudoti fejerverkams prie lentų, nuo kurių leisite fejerverkus, pritvirtinti, tokiu būdu lengviau paruošiant fejerverkų šou skirtą vietą.

Žinoma, tam gali prireikti papildomų priemonių ir įrankių. Be to, tai gali reikalauti ir atitinkamos patirties bei žinių. Tačiau, atsižvelgiant į tai, kokio tipo fejerverkų šou planuojate surengti, turėtumėte imtis visų svarbiausių žingsnių, kurie padėtų tinkamai pasiruošti. Jei neturite patirties ir žinių, o numatomas fejerverkų šou jums bus pirmasis, kurį rengsite, visuomet naudingos informacijos galite atrasti naudodamiesi internetu.

Peržiūrėkite įvairią internete randamą video medžiagą, taip pat perskaitykite ne vieną straipsnį. Visuomet galite kreiptis ir į fejerverkais prekiaujančias parduotuves, kuriose dirbantys šios srities specialistai galėtų atsakyti į jums iškylančius klausimus ir patarti, kaip turėtumėte pasiruošti savo fejerverkų šou. Kaip bebūtų, šiandien fejerverkais prekiaujančios parduotuvės paprastai savo klientams gali pasiūlyti ir papildomas paslaugas, kurių pagalba galima surengti daug įspūdingesnį fejerverkų šou.

Jei jūsų numatytas biudžetas tai leidžia, galite visus su fejerverkų šou rengimu susijusius darbus patikėti į profesionalų rankas. Tokiu atveju jums patiems nebereikėtų eikvoti savo brangaus laiko ir skirti daug pastangų pasiruošimui ir fejerverkų šou planavimui. Kita vertus, ne kiekvienas vartotojas yra numatęs labai didelį biudžetą, kurį galėtų skirti tokioms paslaugoms užsisakyti. Todėl pastaruoju atveju galite kliautis jums suteiktais patarimais. Nors tuomet jums reikės skirti daugiau laiko ir pastangų, galiausiai galėsite daugiau sutaupyti ir galbūt turėsite galimybę įsigyti daugiau skirtingų fejerverkų, kurie padėtų sukurti dar įspūdingesnį reginį, kuriuo būtų patenkinti fejerverkų šou dalyviai.

6 ŽINGSNIS: Finalas

Štai ir viskas! Dabar atėjo metas paskutinei finalinei fejerverkų šou daliai, kuri yra pati svarbiausia. Puikus finalas nušviečia dangų nepakartojamais fejerverkais ir bus tikrų tikriausias vakaro akcentas. Pagrindinis fejerverkų šou tikslas iki finalo būna elementarus – naudoti skirtingo tipo fejerverkus, leisti juos į skirtingą aukštį, pasirinkti skirtingas spalvas ir kt. Tuo tarpu finalas yra ta fejerverkų šou dalis, kurioje viskas sujungiama į vieną visumą. Stiprių ir dangų nušviečiančių fejerverkų skirtinguose aukščiuose pasirinkimas yra vienas geriausių būdų tai padaryti. Paprastai tai atliekama naudojant fejerverkų „tortus“, kurie leidžia kometas iš 1 ar 2 šaudymo taškų, ir fejerverkų „tortus“, kurie leidžia vidutinio ir didelio aukščio fejerverkų pliūpsnius vienu metu.

Kuo intensyvesnis bus finalas, tuo geresnį rezultatą galėsite pasiekti. Be abejo, nėra paprasta užtikrinti, kad finalas bus nepakartojamas. Ir būtent todėl fejerverkų šou planavimas niekuomet neturėtų būti skubotas. Kuo daugiau laiko ir pastangų skirsite, kruopščiai apgalvodami kiekvieną elementą, tuo geresnius rezultatus galėsite pasiekti. Būtinai pažiūrėkite įvairius profesionalius fejerverkų šou, kurie galėtų jums pasufleruoti originalių idėjų. Tokiu būdu galėsite lengviau suprasti, kokio fejerverkų šou finalo jūs norėtumėte ir kokius fejerverkus finalinėje dalyje būtų tinkamiausia naudoti.

Galiausiai nepamirškite, kad finalinei daliai taupyti niekuomet nereikėtų. Iki tol vykstančioje fejerverkų šou dalyje galite būti kuklesni, jei tik bendra šou dinamika yra tinkama. Tačiau finalas yra būtent ta dalis, kur turėtumėte sau leisti įspūdingesnius fejerverkus. Peržiūrėkite įvairius internete skelbiamus vaizdo įrašus, kurie galėtų palengvinti tinkamiausių fejerverkų, skirtų finalinei daliai, pasirinkimą. Trumpiau tariant, jei jūs galvojate apie fejerverkų šou, kuris nepaliks abejingų, turėtumėte labai optimaliai sustyguoti savo biudžetą, suskirstant jį į atskiras dalis, pvz., fejerverkų šou pradžiai, vidurinei daliai ir finalui. Tai leistų jums efektyviau paskirstyti savo investuojamus pinigus ir užtikrinti, kad kiekviena fejerverkų šou dalis būtų nepakartojama.

Taigi, dabar belieka atsižvelgti į aukščiau pateiktus patarimus, suformuoti savo biudžetą, išsirinkti fejerverkus, tinkamai paruošti fejerverkų leidimui skirtą vietą, pasirūpinti visomis saugos priemonėmis ir gerai apgalvoti, kada ir kokie fejerverkai bus leidžiami.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje