Skip to content

Ignalinoje – Rytų Aukštaitijos džiazo forumas 

Lina RAGINYTĖ

Trečiadienio vakarą Ignalinos rajono kultūros centre būriavosi džiazo muzikos gerbėjai. Nuostabi proga – Ignalinoje vyko rytų Aukštaitijos džiazo forumas 2023. 

Daugiau nei prieš dešimtmetį veiklą pradėjusi Rytų Aukštaitijos bigbendo asociacija savo veiklą pradėjo 2011 m. Anykščių muzikos mokyklos mokytojo trimitininko Kęstučio Grigaliūno iniciatyva. Šis orkestras – tai vienas iš nedaugelio tokio žanro kolektyvų Lietuvoje, kurio muzikantai yra iš Rytų Aukštaitijos miestų: Utenos, Visagino, Ignalinos, Švenčionių, Zarasų, Anykščių ir Molėtų.

Šiame orkestre dauguma muzikuojančių yra muzikos bei meno mokyklų pedagogai, daugelis baigę Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (LMTA) ar buvusius jos fakultetus (dabar – Klaipėdos universitetas). Bigbende groja ignaliniečiai Raimondas Jasiulionis, Gintautas Juodagalvis, Tomas Kochanka, Algimantas Rastenis. 

Susibūrę į profesionalų kolektyvą, kaip svarbiausią ir prioritetinį uždavinį išsikėlė, kad orkestras reikalingas tam, kad jame grotų muzikos mokyklos moksleiviai ir kiti neabejingi šiam žanrui muzikantai. Rytų Aukštaitijos bigbendui taip pat svarbu garsinti gyvai atliekamą džiazo muziką, apjungiant Lietuvos miestuose esančius garsius ir žinomus džiazo muzikos atlikėjus.

Noras praskaidrinti pedagoginio darbo kasdienybę, skleisti regione džiazo tradicijas, paskatino mokytojus dalyvauti edukacinėse programose bei miesto šventėse ir festivaliuose. Pirmasis pasirodymas – 2011 m. džiazo festivalyje „Jazz fontanas“ Panevėžio mieste. 2012 m. bigbendas debiutavo festivalyje „Birštonas Jazz 2012“. Šia proga prie jauno kolektyvo prisijungė patyrę kviestiniai muzikantai: mušamųjų virtuozas Arvydas Joffe, trimitininkas Vytautas Ramančiūnas, trombonininkas Artūras Luckus. Programą papildė iš Zarasų kilusi džiazo dainininkė – Valentina Jaronskaja ir kaunietė Adriana Filinaitė.

2013 m. buvo įgyvendintas projektas „Rytų Aukštaitijos džiazo forumas 2013“, kuriame dalyvavo jaunieji džiazo atlikėjai iš Rytų Aukštaitijos miestų. Taip pat orkestras dalyvavo festivaliuose – „Big Band festival Šiauliai 2012“ ir „Big Band festival Šiauliai 2013“ kartu su solistais: Vytautu Labučiu, Arvydu Joffe, Vytautu Ramančiūnu, Rolandu Babraičiu bei su jaunaisiais vokalinės grupės vokalistais iš Kauno.

Ignalinoje vykusiame forume dalyvavo ir bigbende grojančių muzikantų mokiniai. Tai Vytis Šidlauskas ir Kernius Šilas – saksofonas, Kostas Kutra – fleita, Eimantas Antonovas – saksofonas, Gediminas Akinskas – saksofonas, Arijus Katyšovas – mušamieji, Dominikas Navionis – trimitas ir Dovydas Čiuželis – sakosofonas. Tai pat skambėjo Utenos, Molėtų, Švenčionėlių, Visagino ir Zarasų jaunųjų atlikėjų kūriniai. 

Ignalinos TV nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje