Skip to content

Kas būtų, jeigu…

Arminė NORKĖ (Mažulonys)

Iš tikrųjų, kas būtų, jeigu Lietuvos prezidentu būtų išrinktas toks Celofanas, dar vadinamas Antanu Kandrotu? 

Sakote, neįmanoma, tai jau būtų juokinga? Bet turbūt prisimenate, kaip per kažkuriuos prezidento rinkimus Kazokinėje daugiausia balsų surinko profesionalus juokdarys Vytautas Šerėnas? 

Arba kaip į Seimą buvo išrinkta kito profesionalaus juokdario, Arūno Valinsko (vyresniojo), partija? Jis jau ir į Seimą ėjo, žadėdamas, kad bus linksma. Seimūnai taip buvo linksmybių išsiilgę, kad jį net Seimo pirmininku išrinko. 

Kas iš visų tų linksmybių išėjo ir kur dabar A. Valinsko (vyresniojo) partija, patys žinote. 

Šiaip ar taip, A. Kandrotas jau pareiškė kandidatuosiantis prezidento rinkimuose. Tokių kaip jis jau yra ir daugiau. Tai buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus, Kazlų Rūdos meras Marius Varaška. 

Iš Ignalinos kažkodėl nėra nė vieno, nei buvusio, nei esamo. O galėtų kas nors pareikšti kandidatuosiantis, linksmiau būtų, nors šansų minėti vienišiai, kurių tarsi nė viena partija neremia, neturi.

Dar vienas toks juokingas kandidatas – tai buvęs sveikatos ministras Aurelijus Veryga – „valstiečių“ kandidatas. Tenka pripažinti, kad ir jo šansai arti nulio. 

O gaila, įsivaizduojate, kiekvieną dieną būtų rengiama spaudos konferencija, kartais ir dvi, alkoholis būtų pardavinėjamas tik šeštadieniais ir tik su šeimos gydytoju receptu, kurį ar reikėtų patvirtinti savivaldybėje (o kur valdžioje ne „valstiečiai“, jų partijos rajono skyriaus būstinėje).

Tarp partijų keliamų kandidatų turime dar vieną buvusį – Dainių Žalimą, buvusį Konstitucinio Teismo teisėją ir pirmininką. Jį, kaip savo žmogų, pasirinko vadinamoji „Laisvės“ partija. 

D. Žalimas laisviečiams tinkamas, jis irgi myli gėjus beigi lesbietes, ir išrinktas neabejotinai kovotų už jų teises. Tada Lietuva būtų labai teigiamai minima tarptautinėje arenoje, ko dabar, girdi, trūksta, nes šiaip mes mylime visus, kuriuos myli „civilizuotas pasaulis“ (patys žinote, ką reikia mylėti, kad patiktume Amerikai), o štai šituos kažkodėl gerbiame nepakankamai, ir jų šeimos mums kažkodėl nepatinka. 

Sakote, šito maža, kad žmogus galėtų būti Lietuvos prezidentu? O politologai mano, jog tai didelis pliusas, D. Žalimas yra specialistas žmogaus teisių srityje, ir jo pažiūros – kaip tikro „laisviečio“, vadinasi, europietiškos. 

Klausimas, žinoma, ar rinkėjams taip antro galo problemos rūpi, kad jie D. Žalimą rinktų, bet lietuviai juokauti moka.

Dar vienas įdomus kandidatas, teisingiau, kandidatė, kol kas neiškelta. Bet veikiausiai bus iškelta. Partija galinga, kandidatė irgi galinga. Dėl visiems suprantamų priežasčių nei tos partijos, nei kandidatės neįvardysiu, ramiau bus.

Taigi, tokia prezidentė dominuotų tarptautinėje arenoje – atsistotų šalia kokios nors van der Laen – visiškai užgožtų. Iki šiol štai kokie menki, fizine prasme, žmonės mums iš Briuselio vadovauja. 

Beje, ar matėte kada nors kokioje nors nuotraukoje ar televizijoje, kad Lietuvos prezidentas stovėtų arčiau viduriuko, arčiau Europos Sąjungos valdžios? Ne, vis į pašalį nustumiamas. Galingo politiko ar politikės mums reikia, kad praeitų, kur reikia, įvairiomis kūno vietomis visokią smulkmę nustumdama. Ir, žinote, yra šansų, kad ši kandidatė nurungtų patį dabartinį prezidentą Gitaną Nausėdą 

Nesuminėjau šį kartą kitų, gal rimtesnių, kandidatų, juoba ir ne visi dar iškelti ar išsikėlę. Čia bus ir mažiau juokingų, bet ne mažiau įtartinų. Pagyvensim – pamatysim, nes ir laukti liko tiek nedaug, iki pavasario.

LRT koliažas

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje